Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Argentina

Atlas světa: Argentina. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Argentina.

Domů - Jižní Amerika - Argentina

Informace - Argentina

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Argentina. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Argentina. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Argentina:

Argentina - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Argentina? Začněme tímto: V roce 1816 vyhlásily Spojené provincie Rio Plata svou nezávislost od Španělska. Po Bolívii, Paraguayi a Uruguayu prošli svou vlastní cestou, oblast, která zůstala, se stala Argentinou. Země a obyvatelstvo a kultura byly silně utvářeny přistěhovalci z celé Evropy, přičemž Itálie a Španělsko poskytovaly největší podíl nově příchozích od roku 1860 do roku 1930. Až do poloviny 20. století většinu historie Argentiny ovládaly období vnitřního politického konfliktu mezi federalisty a jednotáři a mezi civilními a vojenskými frakcemi. Po druhé světové válce následovala éra peronistického populismu a přímého a nepřímého vojenského zasahování v následných vládách vojenská junta, která převzala moc v roce 1976. Demokracie se vrátila v roce 1983 po neúspěšném pokusu o uchopení Falklandských ostrovů (Islas Malvinas) silou , a přetrvávala i přes četné výzvy, z nichž nejvíce hrozivá byla hospodářská krize v letech 2001-2002, která vedla k násilným veřejným protestům a následným odstoupením několika prezidentů. V letech 2003 - 15 bylo peronistickým pravidlem Nestor a Cristina Fernandez de Kirchner, jejichž politika izolovala Argentinu a způsobila ekonomickou stagnaci. S volbou Mauricia Macriho v listopadu 2015 začala Argentina období reformy a mezinárodní reintegrace.

Geografie - Argentina

Kde je na světě Argentina? Umístění této země je Jižní jižní Amerika, hraničící s jižním Atlantským oceánem, mezi Chile a Uruguayem. Argentina má celkovou plochu 2,780,400 km2, z čehož 2,736,690 km2 je země. Takže to je velmi velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: bohaté pláně Pampas v severní polovině, rovinné na rolovací plošině Patagonie na jihu, drsné Andy podél západní borde. Nejnižší bod země Argentina je Laguna del Carbon -105 m (umístěný mezi Puerto San Julian a Comandante Luis Piedra Buena v provincii Santa Cruz), nejvyšší bod Cerro Aconcagua 6,962 m (nacházející se v severozápadním rohu provincie Mendoza, nejvyšší bod v Jižní Americe). A klima je převážně mírné; na jihovýchodě; subantarctic v jihozápadní.


Obyvatelé - Argentina

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Argentina. Počet obyvatel je: 44,293,293 (7/2017 odhad). Tak tady žije spousta lidí. Kdo tady žije? Evropský (převážně španělsky a italsky sestup) a mestic (smíšený evropské a indiánské předky) 97,2%, indiánské 2,4%, africký 0,4% (2010 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Argentina hovoří jazyky Spanish (oficiální) , italsky, anglicky, německy, francouzsky, domácí (Mapudungunština, Quechua). A náboženství: nominálně římský katolík 92% (méně než 20% cvičit), protestanti 2%, židovské 2%, ostatní 4%. Kolik let je tady lidem? 31.7 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 77.3 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: on- třetina obyvatel žije v Buenos Aires; kapsy aglomerace se vyskytují v celé severní a střední části země; Patagonie na jihu zůstává řídce osídlená. Hlavní městské oblasti v zemi Argentina jsou: Buenos Aires (hlavní město) 15,18 milionu; Córdoba 1.511 milionů; Rosario 1,381 milionu; Mendoza 1,009 milionu; San Miguel de Tucuman 910 000; La Plata 846 000 (2015).

Vláda a ekonomika - Argentina

Hlavní město země Argentina je Buenos Aires a typ vlády prezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 23 provincií (provincie, singular - provincie) a 1 autonomní město; Buenos Aires, Catamarca, Chaco, Chubut, Ciudad Autonoma de Buenos Aires, Córdoba, Corrientes, Entre Rios, Formosa, Jujuy, La Pampa, La Rioja, Mendoza, Misiones, Neuquen, Rio Negro, Salta, San Juan, San Luis, Santa Cruz, Santa Fe, Santiago del Estero, Tierra del Fuego - Antartida a Islas del Atlantico Sur (Tierra del Fuego), Tucuman. Pokud jde o ekonomiku, Argentina má tyto důležité průmyslové produkty: potravin, motorová vozidla, zboží dlouhodobé spotřeby, textil, chemie a petrochemie, tisk, metalurgie, ocel. Důležité zemědělské produkty jsou Slunečnicových semen, citronů, sójových bobů, hroznů, kukuřice, tabáku, arašídů, čaje, pšenice; živočišná výroba. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou sójové boby a deriváty, ropa a plyn, vozidla, kukuřice, pšenice a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Brazílie 15,5%, USA 7,7% % (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje, motorová vozidla, ropa a zemní plyn, organické chemikálie, plasty a nejdůležitější importní partneři jsou Brazílie 24,3%, Čína 18,7%, USA 12,5%, Německo 5,5%. Jakým bohatstvím oplývá Argentina a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $20,700 (2017 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 32.2%.


Mapa ArgentinaZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet