Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Austrália

Atlas sveta: Austrália. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Austrália.


Informácie - Austrália

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Austrália. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Austrália. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Austrália tu:

Austrália - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Austrália? Začnime týmto: Prehistorickí osadníci prišli na kontinent z juhovýchodnej Ázie najmenej 40 000 rokov, kým prvý Európania začali skúmať v 17. storočí. Žiadne formálne územné požiadavky neboli podané až do roku 1770, kedy kapitán James COOK získal východné pobrežie v mene Veľkej Británie (všetky Austrálie boli vyhlásené za britské územie v roku 1829 s vytvorením kolónie Západnej Austrálie). Šesť kolónií vzniklo koncom 18. a 19. storočia. federovali sa a stali sa Austrálskym spoločenstvom v roku 1901. Nová krajina využila svoje prírodné zdroje na rýchle rozvíjanie poľnohospodárskeho a výrobného priemyslu a významne prispela k spojeneckému úsiliu vo svetových vojnách I a II. V posledných desaťročiach sa Austrália stala medzinárodne konkurencieschopnou, vyspelé trhové hospodárstvo z veľkej časti vďaka hospodárskym reformám prijatým v 80. rokoch minulého storočia a jeho umiestneniu v jednom z najrýchlejšie rastúcich regiónov svetového hospodárstva. Medzi dlhodobé obavy patrí starnutie obyvateľstva, tlak na infraštruktúru a environmentálne otázky, ako sú povodne, suchá a požiare. Austrália je najsušší obývaný kontinent na svete, čo spôsobuje, že je obzvlášť citlivá na výzvy klimatických zmien. Austrália je domovom 10% svetovej biodiverzity a veľké množstvo jej flóry a fauny neexistuje nikde inde na svete. Austrália je najsušší obývaný kontinent na svete, čo spôsobuje, že je obzvlášť citlivá na výzvy klimatických zmien. Austrália je domovom 10% svetovej biodiverzity a veľké množstvo jej flóry a fauny neexistuje nikde inde na svete. Austrália je najsušší obývaný kontinent na svete, čo spôsobuje, že je obzvlášť citlivá na výzvy klimatických zmien. Austrália je domovom 10% svetovej biodiverzity a veľké množstvo jej flóry a fauny neexistuje nikde inde na svete.

Geografia - Austrália

Kde na svete je Austrália? Umiestnenie tejto krajiny je Oceánia, kontinent medzi Indickým oceánom a južným Tichým oceánom. Celková plocha krajiny Austrália je 7,741,220 km2, z čoho 7,682,300 km2 je zem. Je to jedna z najväčších krajín sveta. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: väčšinou nízke náhorné plošiny s púšťami; úrodná rovina na juhovýchode. Austrália má najnižší bod jazero Eyre -15 m, najvyšší bod hora Kosciuszko 2,228 m. Podnebie je všeobecne vyprázdnených do polárnych; mierny na juhu a na východ; tropické na severe.


Obyvatelia - Austrália

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Austrália. To číslo je: 23,232,413 (7/2017 odhad). Takže tu žije veľa ľudí. Kto žije tu? Anglický 25,9%, austrálsky 25,4%, írskej 7,5%, škótske 6,4%, taliansky 3,3%, nemecký 3,2%, čínsky 3,1%, indickej 1.4 %, Gréčtina 1,4%, holandčina 1,2%, ostatné 15,8% (vrátane austrálskeho pôvodného .5%), nešpecifikované 5,4%. Aké sú jazyky v krajine Austrália? angličtina 76,8%, mandarínčina 1,6%, taliančina 1,4%, arabčina 1,3%, gréčtina 1,2%, kantonská 1,2% 1,1%, ostatné 10,4%, nešpecifikované 5% (v roku 2011). A náboženstvá: Protestant 23,1% (anglikánsky 13,3%, zjednocujúci cirkev 3,7%, presbyterián a reformovaný 2,3%, baptist 1,5%, letničný 1,1%, evanjelický .7%, iný protestantský .5%), rímskokatolíci 22.6%, iní kresťania 4.2%, moslimovia 2,6%, budhistický 2,4%, ortodoxný 2,3% (východná pravoslávna 2,1%, orientálna pravoslávna .2%), hinduistická 1,9%, iná 1,3%, žiadna 30,1%, nešpecifikovaná 9,6% (2016 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 38.7 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 82.3 rok. Kde ľudia žijú v krajine Austrália? Tu: populácia je primárne umiestnená na okraji, s najvyššou koncentráciou obyvateľov na juhovýchode; stredné centrum obyvateľstva sa nachádza na západe v Perthe a okolo neho; štátov a území, nový južný Wales má zďaleka najväčšiu populáciu; interiér, alebo "outback", má veľmi nízku populáciu. Hlavné mestské oblasti krajiny Austrália sú: Sydney 4,505 miliónov; Melbourne 4,203 milióna; Brisbane 2,202 milióna; Perth 1,861 milióna; Adelaide 1,256 milióna; Canberra (hlavné mesto) 423 000 (2015).

Vláda a hospodárstvo - Austrália

Hlavné mesto krajiny Austrália je Canberra a typ vlády Parlamentnej demokracie (federálny parlament) pod ústavnou monarchiou; oblasť spoločenstiev. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 6 štátov a 2 území; Austrálske hlavné mesto, Nový Južný Wales, Severné teritórium, Queensland, Južná Austrália, Tasmánia, Victoria, Západná Austrália. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Austrália, dôležité priemyselné produkty sú baníctvo, priemyselné a dopravné zariadenia, spracovanie potravín, chemikálie, oceľ. Dôležité poľnohospodárske produkty sú pšenica, jačmeň, cukrová trstina, ovocie; dobytok, ovce, hydina. Najdôležitejšie vývozné komodity sú uhlia, železná ruda, zlato, mäso, vlna, oxid hlinitý, pšenica, stroje a dopravné zariadenia a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Čína 30.5%, Japonsko 12.4% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú stroje a dopravné zariadenia, počítače a kancelárske stroje, telekomunikačné zariadenia a ich časti; ropa a ropné produkty a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Čína 23,4%, USA 11,5%, Japonsko 7,8%, Thajsko 5,6%, Nemecko 5,3%, Južná Kórea 4,3% (2016). Ako bohatá je krajina Austrália a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $49,900 (2017 odhad). To znamená, že ľudia sú v priemere bohatí. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: neznáme%.


Mapa - AustráliaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2023 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet