Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Austrálie

Atlas světa: Austrálie. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Austrálie.


Informace - Austrálie

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Austrálie. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Austrálie. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Austrálie:

Austrálie - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Austrálie? Začněme tímto: Prehistorické osadníci přišli na kontinent z jihovýchodní Asie nejméně 40 000 let, než začali první průzkumníci Evropy v 17. století. Žádná formální územní tvrzení nebyla učiněna až do roku 1770, kdy kapitán James COOK převzal východní pobřeží ve jménu Velké Británie (všechna Austrálie byla v roce 1829 tvrzena jako britské území s vytvořením kolonie západní Austrálie). Šest kolonií bylo vytvořeno koncem 18. a 19. století; oni federovali a stal se Austrálie společenství v 1901. Nová země využila svých přírodních zdrojů k rychlému rozvoji zemědělského a výrobního průmyslu a k významnému příspěvku k úsilí spojenců ve světových válkách já a II. V posledních desetiletích se Austrálie stala mezinárodně konkurenceschopnou, vyspělého tržního hospodářství z velké části z ekonomických reforem přijatých v 80. letech a jeho umístění v jednom z nejrychleji rostoucích regionů světové ekonomiky. Mezi dlouhodobé obavy patří stárnutí obyvatelstva, tlak na infrastrukturu a otázky životního prostředí, jako jsou povodně, sucha a bushfire. Austrálie je nejsušší obývaný kontinent na světě, což je zvláště citlivá na výzvy klimatických změn. Austrálie je domovem 10 procent světové biologické rozmanitosti a velké množství její flóry a fauny neexistuje nikde jinde na světě. Austrálie je nejsušší obývaný kontinent na světě, což je zvláště citlivá na výzvy klimatických změn. Austrálie je domovem 10 procent světové biologické rozmanitosti a velké množství její flóry a fauny neexistuje nikde jinde na světě. Austrálie je nejsušší obývaný kontinent na světě, což je zvláště citlivá na výzvy klimatických změn. Austrálie je domovem 10 procent světové biologické rozmanitosti a velké množství její flóry a fauny neexistuje nikde jinde na světě.

Geografie - Austrálie

Kde je na světě Austrálie? Umístění této země je Oceánie, kontinent mezi Indickým oceánem a jižním Tichým oceánem. Austrálie má celkovou plochu 7,741,220 km2, z čehož 7,682,300 km2 je země. Jedná se o jednu z největších zemí světa. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: většinou nízká náhorní plošina s pouští; úrodná rovina na jihovýchodě. Nejnižší bod země Austrálie je Jezero Eyre -15 m, nejvyšší bod Mount Kosciuszko 2,228 m. A klima je obecně suchých až poloprůhledných; mírné na jihu a na východě; tropické na severu.


Obyvatelé - Austrálie

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Austrálie. Počet obyvatel je: 23,232,413 (7/2017 odhad). Tak tady žije spousta lidí. Kdo tady žije? Anglický 25,9%, australský 25,4%, irské 7,5%, skotské 6,4%, italský 3,3%, německý 3,2%, čínský 3,1%, indické 1.4 %. Jaké jsou tu požívané jazyky? Austrálie hovoří jazyky Angličtina 76,8%, Mandarin 1,6%, Italština 1,4%, arabština 1,3%, řečtina 1,2%, kantonská 1,2%, vietnamština 1,4%, holandština 1,2%, ostatní 15,8% 1,1%, ostatní 10,4%, nespecifikováno 5% (v roce 2011). A náboženství: Protestant 23,1% (anglikánský 13,3%, sjednocený církev 3,7%, baptistický 1,5%, letniční 1,1%, luteránský .7%, jiný protestantský .5%), římský katolík 22,6%, jiný křesťan 4,2% 2,6%, buddhisté 2,4%, ortodoxní 2,3% (východní ortodoxní 2,1%, orientální ortodoxní .2%), hinduisté 1,9%, jiní 1,3%, žádný 30,1%, nespecifikováno 9,6% (2016 est.). Kolik let je tady lidem? 38.7 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 82.3 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: populace je primárně umístěna na periferii, s nejvyšší koncentrací obyvatel na jihovýchodě; středisko sekundárního obyvatelstva se nachází na západě v okolí Perthu; států a území, nový jižní Wales má zdaleka největší počet obyvatel; interiér nebo "outback", má velmi řídkou populaci. Hlavní městské oblasti v zemi Austrálie jsou: Sydney 4,505 milionu; Melbourne 4,203 milionu; Brisbane 2,202 milionu; Perth 1,861 milionu; Adelaide 1,256 milionu; Canberra (hlavní město) 423,000 (2015).

Vláda a ekonomika - Austrálie

Hlavní město země Austrálie je Canberra a typ vlády Parlamentní demokracie (federální parlament) pod ústavní monarchií; oblast společenství Commonwealth. Podívejme se na administrativní členění - 6 států a 2 území; Australian Capital Territory, New South Wales, Severní teritorium, Queensland, Jižní Austrálie, Tasmánie, Victoria, Západní Austrálie. Pokud jde o ekonomiku, Austrálie má tyto důležité průmyslové produkty: těžební, průmyslové a dopravní zařízení, zpracování potravin, chemikálie, oceli. Důležité zemědělské produkty jsou pšenice, ječmene, cukrové třtiny, ovoce; dobytek, ovce, drůbež. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou uhlí, železná ruda, zlato, maso, vlna, oxid hlinitý, pšenice, stroje a dopravní prostředky a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Čína 30.5%, Japonsko 12.4% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a dopravní prostředky, počítače a kancelářské stroje, telekomunikační zařízení a jejich části; ropa a ropné produkty a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 23,4%, USA 11,5%, Japonsko 7,8%, Thajsko 5,6%, Německo 5,3%, Jižní Korea 4,3% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Austrálie a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $49,900 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa AustrálieZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet