Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Belgie

Atlas světa: Belgie. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Belgie.

Domů - Evropa - Belgie

Informace - Belgie

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Belgie. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Belgie. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Belgie:

Belgie - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Belgie? Začněme tímto: Belgie se stala nezávislou od Nizozemska v roce 1830; to bylo obsazené Německem během World válka já a II. Země prosperovala v uplynulém půl století jako moderní, technologicky vyspělý evropský stát a člen NATO a EU. V posledních letech vedly politické rozdíly mezi nizozemsky mluvícím vlámským severem a francouzsky mluvícími Valony z jihu k ústavním změnám, které těmto regionům udělovaly formální uznání a autonomii. Hlavní město Bruselu je domovem mnoha mezinárodních organizací, včetně EU a NATO.

Geografie - Belgie

Kde je na světě Belgie? Umístění této země je Západní Evropa, hraničící s Severním mořem, mezi Francií a Nizozemskem. Belgie má celkovou plochu 30,528 km2, z čehož 30,278 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: ploché pobřežní pláně na severozápadě, centrální kopcovité hřebeny, drsné hory Ardeny Les na jihovýchodě. Nejnižší bod země Belgie je Severní moře 0 m, nejvyšší bod Botrange 694 m. A klima je ; mírné zimy, chladná léta; deštivé, vlhké, zakalené.


Obyvatelé - Belgie

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Belgie. Počet obyvatel je: 11,491,346 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? Belgie 75%, italská 4,1%, marocká 3,7%, francouzská 2,4%, turecká 2%, holandská 2%, ostatní 12,8%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Belgie hovoří jazyky Nizozemský (oficiální) 60%, francouzský (oficiální) 40%, německý (oficiální) méně než 1%. A náboženství: římskokatolický 50%, protestantský a jiný křesťan 2.5%, muslim 5%, židovský 0.4%, budhistický 0.3% žádné 32,6% (rok 2009). Kolik let je tady lidem? 41.4 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 81.1 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: většina populace se soustředila v severních dvou třetinách země; jihovýchod je více obydlený; považována za jednu z nejvyšší hustoty obyvatelstva na světě; přibližně 97% žije v městských oblastech. Hlavní městské oblasti v zemi Belgie jsou: Brusel (hlavní město) 2,045 milionu; Antverpy 994 000 (2015).

Vláda a ekonomika - Belgie

Hlavní město země Belgie je Brusel a typ vlády Federální parlamentní demokracie v ústavní monarchii. Podívejme se na administrativní členění - 3 regiony (francouzština: regiony, singulární region, nizozemština: gewesten, singular - gewest); Brusel-hlavní město, také známý jako Brusel Hoofdstedelijk Gewest (Nizozemsko), Region de Bruxelles-Capitale (dlouhá francouzská forma), Bruxelles-Capitale (francouzská krátká podoba); Vlámský region (Flandry), také známý jako Vlaams Gewest (holandská dlouhá forma), Vlaanderen (holandská krátká forma), Region Flamande (francouzská dlouhá forma), Flandre (francouzská krátká podoba); Valonský region (Valonsko), také známý jako region Wallone (francouzská dlouhá forma), Wallonie (krátká francouzská forma), Waals Gewest (holandská dlouhá forma), Wallonie (holandská krátká podoba). Pokud jde o ekonomiku, Belgie má tyto důležité průmyslové produkty: strojírenství a kovové výrobky, montáž motorových vozidel, přepravní zařízení, vědecké přístroje, zpracované potraviny a nápoje, chemikálie, farmaceutika, obecné kovy, textil, sklo, ropné. Důležité zemědělské produkty jsou Cukrové řepy, čerstvá zelenina, ovoce, obilí, tabák; hovězí, telecí, vepřové maso, mléko. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou chemikálie, stroje a zařízení, hotové diamanty, kovy a kovové výrobky, potraviny a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Německo 16,7%, Francie 15,4%, Nizozemsko 11,2%, Velká Británie 8,9%, USA 5,8%, Itálie 5,2% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou suroviny, stroje a zařízení, chemikálie, surové diamanty, , potraviny, dopravní prostředky, ropné produkty a nejdůležitější importní partneři jsou Nizozemsko 16,1%, Německo 13,6%, Francie 9,5%, USA 8,1%, Velká Británie 4,8%, Irsko 4,5%, Čína 4,3% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Belgie a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $46,300 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 15.1% (2013 odhad).


Mapa BelgieZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet