Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Bělorusko

Atlas světa: Bělorusko. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Bělorusko.

Domů - Evropa - Bělorusko

Informace - Bělorusko

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Bělorusko. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Bělorusko. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Bělorusko:

Bělorusko - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Bělorusko? Začněme tímto: Po sedmi desetiletích jako sousední republice SSSR získala Bělorusko v roce 1991 svou nezávislost. Zachovala si blízké politické a ekonomické vazby na Rusko, než jakákoli z ostatních bývalých sovětských republik. Bělorusko a Rusko podepsaly smlouvu o dvoustátním svazu dne 8. prosince 1999, která předpokládá větší politickou a ekonomickou integraci. Přestože Bělorusko souhlasilo s rámcem pro provádění této dohody, závažná implementace se musí ještě uskutečnit. Od jeho volby v červenci 1994 jako prvního a jediného přímo zvoleného prezidenta republiky Aleksandr Lukašenko neustále upevňoval svou moc autoritářskými prostředky a centralizovaným ekonomickým systémem. Vládní omezení politických a občanských svobod, svoboda projevu a tisku, mírové shromáždění a náboženství zůstávají zachovány.

Geografie - Bělorusko

Kde je na světě Bělorusko? Umístění této země je Východní Evropa, východně od Polska. Bělorusko má celkovou plochu 207,600 km2, z čehož 202,900 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: obecně plochými s mnoha bažinami. Nejnižší bod země Bělorusko je řeka Nyoman 90 m, nejvyšší bod Dzyarzhynskaya Hara 346 m. A klima je studených zim, chladné a vlhké léto; přechod mezi kontinentálními a námořními.


Obyvatelé - Bělorusko

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Bělorusko. Počet obyvatel je: 9,549,747 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? běloruský 83,7%, ruský 8,3%, polský 3.1%, ukrajinského 1,7%, ostatní 2,4% NS 0,9% (2009 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Bělorusko hovoří jazyky Ruská (oficiální) 70,2%, běloruská (oficiální) 23,4%, ostatní 3,1% (zahrnuje malé polsky a ukrajinsky mluvící menšiny), nespecifikováno 3,3% (2009). A náboženství: Orthodox 48,3%, katolické 7,1% - věřící 41,1% (rok 2011). Kolik let je tady lidem? 40 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 73 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: poměrně rovnoměrné rozložení ve většině zemí, přičemž městské oblasti přitahují větší a hustší populace. Hlavní městské oblasti v zemi Bělorusko jsou: Minsk (kapitál) 1,915 milionů (2015).

Vláda a ekonomika - Bělorusko

Hlavní město země Bělorusko je Minsk a typ vlády prezidentská republika ve jménu, i když ve skutečnosti diktaturou. Podívejme se na administrativní členění - 6 provincií (voblastsi, singular - voblasts) a 1 obec (horad); Brest, Homyel ', Horad Minsk (Minsk), Hrodna (Grodno), Mahilyow (Mogilev), Minsk, Vitsyebsk. Pokud jde o ekonomiku, Bělorusko má tyto důležité průmyslové produkty: pro řezání kovu stroje, traktory, kamiony, dobývací a dopravní, motocykly, syntetická vlákna, umělé hnojivo, textil, chladničky, pračky a další spotřebiče. Důležité zemědělské produkty jsou Zrna, brambory, zelenina, cukrová řepa, len; hovězí maso, mléko. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou stroje a zařízení, minerální produkty, chemikálie, kovy, textil, potraviny a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Rusko 46,3%, Ukrajina 12,2%, Velká Británie 4,6%, Německo 4% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou minerální výrobky, stroje a zařízení, chemikálie, potraviny, kovy a nejdůležitější importní partneři jsou Rusko 55,5%, Čína 7,8%, Německo 4,9%, Polsko 4,4% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Bělorusko a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $18,600 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 5.7% (2016 odhad).


Mapa Bělorusko



Zdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí