Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Bielorusko

Atlas sveta: Bielorusko. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Bielorusko.

Domov - Európa - Bielorusko

Informácie - Bielorusko

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Bielorusko. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Bielorusko. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Bielorusko tu:

Bielorusko - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Bielorusko? Začnime týmto: Po siedmich desaťročiach ako zločinecká republika ZSSR dosiahla Bielorusko v roku 1991 svoju nezávislosť. Rusko si zachovalo užšie politické a hospodárske vzťahy s Ruskom, než akékoľvek iné bývalé sovietskych republík. Bielorusko a Rusko podpísali 8. decembra 1999 zmluvu o dvojstrannej únii, ktorá predpokladá väčšiu politickú a hospodársku integráciu. Napriek tomu, že Bielorusko súhlasilo s rámcom na vykonávanie dohody, ešte stále sa musí uskutočniť seriózna implementácia. Od svojho zvolenia v júli 1994 ako prvý a jediný priamo zvolený prezident v krajine Aleksandr Lukašenko neustále upevňoval svoju moc autoritatívnymi prostriedkami a centralizovaným ekonomickým systémom. Vládne obmedzenia týkajúce sa politických a občianskych slobôd, sloboda prejavu a tlače, mierové zhromaždenie a náboženstvo zostali na mieste.

Geografia - Bielorusko

Kde na svete je Bielorusko? Umiestnenie tejto krajiny je Východná Európa, na východ od Poľska. Celková plocha krajiny Bielorusko je 207,600 km2, z čoho 202,900 km2 je zem. Takže to je pomerne veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: všeobecne plochý s veľkou močiare. Bielorusko má najnižší bod Nyoman River 90 m, najvyšší bod Dzjaržynskaja hara 346 m. Podnebie je studených zim , chladných a vlhkých letí; prechodné medzi kontinentálne a námorné.


Obyvatelia - Bielorusko

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Bielorusko. To číslo je: 9,549,747 (7/2017 odhad). Takže toto nie je krajina s príliš mnohýmy ľudmi. Kto žije tu? bieloruský 83,7%, ruský 8,3%, poľský 3.1%, ukrajinského 1,7%, ostatní 2,4% NS 0,9% (2009 est.). Aké sú jazyky v krajine Bielorusko? Russian (oficiálne) 70,2%, bieloruský (oficiálne) 23,4%, ostatní 3,1% (obsahuje malé poľsko a ukrajinskej hovoriace menšiny), nešpecifikované 3,3% (2009 est.). A náboženstvá: Ortodoxný 48,3%, Catholic 7,1%, ostatní 3,5%, non - veriaci 41,1% (2011 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 40 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 73 rok. Kde ľudia žijú v krajine Bielorusko? Tu: pomerne rovnomerné rozdelenie vo väčšine krajín, pričom mestské oblasti priťahujú väčšie a hustšie obyvateľstvo. Hlavné mestské oblasti krajiny Bielorusko sú: Minsk (hlavné mesto) 1,915 miliónov (2015).

Vláda a hospodárstvo - Bielorusko

Hlavné mesto krajiny Bielorusko je Minsk a typ vlády prezidentská republika v mene, aj keď v skutočnosti diktatúra. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 6 provincií (voblastsi, singular - voblasts) a 1 obec (horad); Brest, Homyel '(Gomel'), Horad Minsk (Minsk City), Hrodna (Grodno), Mahilyow (Mogilev), Minsk, Vitsyebsk (Vitebsk). Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Bielorusko, dôležité priemyselné produkty sú pre rezanie kovu stroje, traktory, kamióny, dobývacie a dopravné, motocykle, syntetické vlákna, umelé hnojivo, textil, chladničky, práčky a ďalšie spotrebiče. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Obilia, zemiakov, zeleniny, cukrovej repy, ľanu; hovädzie mäso, mlieko. Najdôležitejšie vývozné komodity sú stroje a zariadenia, minerálne výrobky, chemikálie, kovy, textil, potraviny a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Rusko 46,3%, Ukrajina 12,2%, Spojené kráľovstvo 4,6%, Nemecko 4% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú minerálne výrobky, stroje a zariadenia, chemikálie, potraviny, kovy a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Rusko 55,5%, Čína 7,8%, Nemecko 4,9%, Poľsko 4,4% (2016). Ako bohatá je krajina Bielorusko a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $18,600 (2017 odhad). To je celkom dobré. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 5.7% (2016 odhad).


Mapa - BieloruskoE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia