Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Bolívie

Atlas světa: Bolívie. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Bolívie.

Domů - Jižní Amerika - Bolívie

Informace - Bolívie

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Bolívie. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Bolívie. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Bolívie:

Bolívie - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Bolívie? Začněme tímto: Bolívie, pojmenovaný po boji za nezávislost Simon Bolivar, se v roce 1825 oddělil od španělské vlády; hodně z jeho následných dějin se skládala ze série převratů a protiútoků s posledním převratem, k němuž došlo v roce 1978. Demokratická civilní vláda byla založena v roce 1982, ale vůdci čelili obtížným problémům hluboké chudoby, sociálních nepokojů a nelegální výroby drog . V prosinci 2005 byli Bolivijci zvoleni prezidentem Eva Moralesa k vůdci socialismu - co nejširší okraj vůdce od obnovení civilní vlády v roce 1982 - poté, co se pustil do slibu změnit tradiční politickou třídu země a posílit chudé, domorodé národy většina. V prosinci 2009 a v říjnu 2014 prezident Morales snadno získal znovuzvolení. Jeho strana udržovala kontrolu nad legislativní oblastí vlády, což mu umožnilo pokračovat v procesu změny. V únoru 2016 Morales těsně ztratil referendum o schválení ústavní změny, která by mu umožnila soutěžit v prezidentských volbách v roce 2019. Navzdory ztrátě byl Morales již zvolen jeho stranou, aby znovu proběhl v roce 2019, a to pomocí stále neurčené metody, která by se objevila na hlasování.

Geografie - Bolívie

Kde je na světě Bolívie? Umístění této země je Střední Jižní Amerika, jihozápadní Brazílie. Bolívie má celkovou plochu 1,098,581 km2, z čehož 1,083,301 km2 je země. Takže to je velmi velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: drsné Andské hory s vysokohorskou plošinou (Altiplano), kopce, nížinné pláně Amazonky. Nejnižší bod země Bolívie je Rio Paraguay 90 m, nejvyšší bod Nevado Sajama 6,542 m. A klima je mění s nadmořskou výškou; vlhké a tropické studené a polořadové.


Obyvatelé - Bolívie

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Bolívie. Počet obyvatel je: 11,138,234 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? mestizo (směsný bílý a amerindiánský rodový původ) 68%, původní 20%, bílá 5%, cholo / chola 2%, černá 1%, ostatní 1%, neurčená 3%; 44% respondentů uvedlo, že se cítí součástí některé domorodé skupiny, převážně Quechua nebo Aymara. Jaké jsou tu požívané jazyky? Bolívie hovoří jazyky španělština (oficiální) 60,7%, Quechua (oficiální) 21,2%, Aymara (oficiální) 14,6%, cizí jazyky 2,4%, Guarani 0,6% rodný jazyk 0,4%, žádný 0,1%. A náboženství: Římský katolík 76,8%, evangelický a letnicový 8,1%, protestantský 7,9%, jiný 1,7%, žádný 5,5% (2012 est.). Kolik let je tady lidem? 24.3 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 69.5 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: vysokohorská pláň na západě mezi dvěma údolími Andy, známou jako Altiplano, je ústřední oblastí pro většinu obyvatelstva; hustý osídlový vzor je také nalezen ve městě Santa Cruz a okolí města, který se nachází na východní straně Andes. Hlavní městské oblasti v zemi Bolívie jsou: Santa Cruz 2,107 milionu; LA PAZ (kapitál) 1,816 milionu; Cochabamba 1,24 milionu; Sucre (ústavní kapitál) 372,000 (2015).

Vláda a ekonomika - Bolívie

Hlavní město země Bolívie je La Paz (správní kapitál); Sucre (ústavní [legislativní a soudní] kapitál) a typ vlády prezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 9 oddělení (departamentos, singular - departamento); Beni, Chuquisaca, Cochabamba, La Paz, Oruro, Pando, Potosi, Santa Cruz, Tarija. Pokud jde o ekonomiku, Bolívie má tyto důležité průmyslové produkty: , tabák, ruční práce, oděvy, šperky. Důležité zemědělské produkty jsou bobů, quinoa, ořechů z Brazílie, cukrové třtiny, kávy, kukuřice, rýže, brambor. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou zemní plyn, stříbro, zinek, olovo, cín, zlato, quinoa, sója a sójové produkty a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Brazílie 19,3%, USA 13,6%, Argentina 11,4%, Kolumbie 8,8% %, Jižní Korea 5,4%, Peru 4,8%, Belgie 4,6% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje, ropné produkty, vozidla, železo a ocel, plasty a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 19,9%, Brazílie 17,5%, Argentina 10,5%, USA 9,8%, Peru 6,9% 4,9%, Chile 4,1% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Bolívie a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $7,500 (2017 odhad). To je poměrně nízké číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 38.6%.


Mapa BolívieZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet