Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Brazília

Atlas sveta: Brazília. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Brazília.

Domov - Južná Amerika - Brazília

Informácie - Brazília

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Brazília. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Brazília. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Brazília tu:

Brazília - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Brazília? Začnime týmto: Po viac ako troch storočiach podľa portugalskej vlády získala Brazília svoju nezávislosť v roku 1822, pričom zachovala monarchický systém vlády až do zrušenia otroctva v roku 1888 a následného vyhlásenia republiky armádou v roku 1889. Brazílski vývozcovia kávy politicky dominovali krajine populistický vodca Getulio Vargas vstúpil do moci v roku 1930. Zďaleka najväčšia a najľudnatejšia krajina v Južnej Amerike, Brazília prekonala viac ako pol storočia populistickej a vojenskej vlády až do roku 1985, kedy vojenský režim pokojne postúpil moc civilným vládcom. Brazília naďalej pokračuje v priemyselnom a poľnohospodárskom raste a rozvoji svojho interiéru. Po úspešnom zvládnutí obdobia globálnych finančných problémov koncom 20. storočia, Brazília bola považovaná za jeden z najsilnejších rozvíjajúcich sa trhov sveta a prispieva k globálnemu rastu. Udelenie majstrovstiev sveta vo futbale FIFA 2014 a letných olympijských hier v roku 2016, ktoré sa prvýkrát uskutočnilo v Južnej Amerike, bolo považované za symbolický nárast krajiny. Od roku 2013 však Brazília sužuje zmenšujúce sa hospodárstvo, rastúca nezamestnanosť a rastúca inflácia. Politický škandál vyústil do obžaloby prezidenta Dilmy Rousseffovej v máji 2016, presvedčenie, ktoré v auguste 2016 potvrdil Senát; jej viceprezident Michel Temer bude do roku 2018 slúžiť ako prezident a ukončí svoj druhý funkčný obdobie. Brazília bola sužovaná zmenšujúcou sa ekonomikou, rastúcou nezamestnanosťou a rastúcou infláciou. Politický škandál vyústil do obžaloby prezidenta Dilmy Rousseffovej v máji 2016, presvedčenie, ktoré v auguste 2016 potvrdil Senát; jej viceprezident Michel Temer bude do roku 2018 slúžiť ako prezident a ukončí svoj druhý funkčný obdobie. Brazília bola sužovaná zmenšujúcou sa ekonomikou, rastúcou nezamestnanosťou a rastúcou infláciou. Politický škandál vyústil do obžaloby prezidenta Dilmy Rousseffovej v máji 2016, presvedčenie, ktoré v auguste 2016 potvrdil Senát; jej viceprezident Michel Temer bude do roku 2018 slúžiť ako prezident a ukončí svoj druhý funkčný obdobie.

Geografia - Brazília

Kde na svete je Brazília? Umiestnenie tejto krajiny je Východná Južná Amerika, hraničiaca s Atlantickým oceánom. Celková plocha krajiny Brazília je 8,515,770 km2, z čoho 8,358,140 km2 je zem. Je to jedna z najväčších krajín sveta. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: , niektoré pláně, kopce, hory a úzky pobrežný pás. Brazília má najnižší bod Atlantický oceán 0 m, najvyšší bod Pico da Neblina 2 994 m. Podnebie je prevažne tropických, no mierny na juhu.


Obyvatelia - Brazília

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Brazília. To číslo je: 207,353,391 (7/2017 odhad). Táto krajina patrí medzi najľudnatejšie na svete. Kto žije tu? biela 47,7%, mulatto (zmiešané biele a čierne) 43,1%, čierne 7,6%, ázijské 1,1%, pôvodné 0,4% (2010 est.). Aké sú jazyky v krajine Brazília? portugalsky (oficiálny a najrozšírenejší jazyk). A náboženstvá: rímskokatolícky 64,6%, iný katolík 0,4% 22,2% (vrátane Adventistov 6,5%, zhromaždení Boha 2,0%, Kresťanskej kongregácie Brazílie 1,2%, Univerzálneho Božieho Kráľovstva 1,0%, iných Protestantov 11,5%), iných kresťanov 0,7%, Spiritistov 2,2%, ostatných 1,4% , nespecifikované 0,4% (2010 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 32 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 74 rok. Kde ľudia žijú v krajine Brazília? Tu: prevažná väčšina ľudí žije pozdĺž, alebo relatívne blízko, pobrežia Atlantického oceánu na východe; jadro obyvateľstva je na juhovýchode, ukotvené mestami Sao Paolo, Brasilia a Rio de Janeiro. Hlavné mestské oblasti krajiny Brazília sú: Sao Paulo 21,066 miliónov; Rio de Janeiro 12,902 miliónov; Belo Horizonte 5,716 milióna; Brasilia (hlavné mesto) 4,155 milióna; Fortaleza 3,88 milióna; Recife 3,739 milióna (2015).

Vláda a hospodárstvo - Brazília

Hlavné mesto krajiny Brazília je Brasilia a typ vlády federálna prezidentská republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 26 štátov (estados, singular - estado) a 1 federálny okres (distrito federal); Acre, Alagoas, Amapa, Amazonas, Bahia, Ceara, Distrito Federal, Espirito Santo, Goias, Maranhao, Mato Grosso, Mato Grosso do Sul, Minas Gerais, Para, Paraiba, Parana, Pernambuco, Piaui, Rio de Janeiro, Rio Grande do Norte, Rio Grande do Sul, Rondónia, Roraima, Santa Catarina, São Paulo, Sergipe, Tocantins. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Brazília, dôležité priemyselné produkty sú textil, topánky, chemikálie, cement, rezivo, železná ruda, cín, oceľ, lietadlá, motorové vozidlá a ich časti, ostatné stroje a zariadenia. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Káva, sójové bôby, pšenica, ryža, kukurica, cukrová trstina, kakao, citrusy; hovädzie. Najdôležitejšie vývozné komodity sú dopravných prostriedkov a zariadení, železnej rudy, sójové bôby, obuv, káva, automobily a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Čína 19%, v USA 12,6 %, Argentína 7,3%, Holandsko 5,6% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú stroje, elektrické a dopravné zariadenia, chemické výrobky, ropa, automobilové diely, elektronika a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú USA 17,6%, Čína 16,9%, Argentína 6,7%, Nemecko 6,6% ). Ako bohatá je krajina Brazília a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $15,500 (2017 odhad). To je celkom dobré. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 3.7%.


Mapa - BrazíliaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2022 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet