Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Brazílie

Atlas světa: Brazílie. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Brazílie.

Domů - Jižní Amerika - Brazílie

Informace - Brazílie

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Brazílie. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Brazílie. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Brazílie:

Brazílie - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Brazílie? Začněme tímto: Po více než třicet století pod portugalskou nadvládou získala Brazílie nezávislost v roce 1822 a udržovala monarchický systém vlády až do zrušení otroctví v roce 1888 a následného vyhlášení republiky republikou armádou v roce 1889. Brazílští vývozci kávy politicky ovládli zemi, populistický vůdce Getulio Vargas vstoupil do moci v roce 1930. Zdánlivě největší a nejlidnatější země v Jižní Americe, Brazílie prošlo více než půl století populistické a vojenské vlády až do roku 1985, kdy vojenský režim pokojně postoupil moc civilním vládcům. Brazílie nadále pokračuje v průmyslovém a zemědělském růstu a rozvoji svého interiéru. Po úspěšném zvětšení období globálních finančních obtíží koncem 20. století, Brazílie byla považována za jeden z nejsilnějších rozvíjejících se trhů na světě a přispívá k celosvětovému růstu. Udělování Světového poháru FIFA v roce 2014 a letních olympijských her v roce 2016, které se poprvé konalo v Jižní Americe, bylo považováno za symbolický vzestup země. Od roku 2013 však Brazílie sužuje zmenšující se ekonomika, rostoucí nezaměstnanost a rostoucí inflace. Politický skandál vedl k obžalobě prezidenta Dilmy Rousseffové v květnu 2016, odsouzení, které Senátu potvrdilo v srpnu 2016; její viceprezident Michel Temer bude do roku 2018 sloužit jako prezident a dokončí své druhé funkční období. Brazílie je sužována zužující se ekonomikou, rostoucí nezaměstnaností a rostoucí inflací. Politický skandál vedl k obžalobě prezidenta Dilmy Rousseffové v květnu 2016, odsouzení, které Senátu potvrdilo v srpnu 2016; její viceprezident Michel Temer bude do roku 2018 sloužit jako prezident a dokončí své druhé funkční období. Brazílie je sužována zužující se ekonomikou, rostoucí nezaměstnaností a rostoucí inflací. Politický skandál vedl k obžalobě prezidenta Dilmy Rousseffové v květnu 2016, odsouzení, které Senátu potvrdilo v srpnu 2016; její viceprezident Michel Temer bude do roku 2018 sloužit jako prezident a dokončí své druhé funkční období.

Geografie - Brazílie

Kde je na světě Brazílie? Umístění této země je Východní jižní Amerika, hraničící s Atlantickým oceánem. Brazílie má celkovou plochu 8,515,770 km2, z čehož 8,358,140 km2 je země. Jedná se o jednu z největších zemí světa. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: převážně rovinatých na nížiny na severu; některé planiny, kopce, hory a úzký pobřežní pás. Nejnižší bod země Brazílie je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Pico da Neblina 2 994 m. A klima je převážně tropických, avšak mírně na jihu.


Obyvatelé - Brazílie

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Brazílie. Počet obyvatel je: 207,353,391 (7/2017 odhad). Takže tato země patří mezi nejlidnatější na světě. Kdo tady žije? bílá 47,7%, mulatto (smíšené bílé a černé) 43,1%, černé 7,6%, asijské 1,1%, domorodé 0,4% (2010 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Brazílie hovoří jazyky portugalština (oficiální a nejrozšířenější jazyk). A náboženství: Římský katolík 64,6% 22,2% (zahrnuje Adventist 6,5%, Boží shromáždění 2,0%, Křesťanská kongregace Brazílie 1,2%, Univerzitní Boží království 1,0%, Ostatní protestanti 11,5%), Ostatní 0,7%, Spiritista 2,2%, Ostatní 1,4% , nespecifikováno 0,4% (2010 est.). Kolik let je tady lidem? 32 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 74 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: drtivá většina lidí žije podél, nebo relativně blízko, pobřeží Atlantiku na východě; populační jádro je na jihovýchodě, ukotveno městy Sao Paolo, Brasilia a Rio de Janeiro. Hlavní městské oblasti v zemi Brazílie jsou: Sao Paulo 21,066 milionů; Rio de Janeiro 12,902 milionů; Belo Horizonte 5,716 milionu; Brasilia (kapitál) 4,155 milionu; Fortaleza 3,88 milionu; Recife 3,739 milionu (2015).

Vláda a ekonomika - Brazílie

Hlavní město země Brazílie je Brasilia a typ vlády federální prezidentské republiky. Podívejme se na administrativní členění - 26 států (estados, singular - estado) a 1 federální okres (distrito federal); Acre, Alagoas, Amapa, Amazonas, Bahia, Ceara, Distrito Federal, Espirito Santo, Goias, Maranhao, Mato Grosso, Mato Grosso do Sul, Minas Gerais, Para, Paraiba, Parana, Pernambuco, Piaui, Rio de Janeiro, Rio Grande do Norte, Rio Grande do Sul, Rondonia, Roraima, Santa Catarina, São Paulo, Sergipe, Tocantins. Pokud jde o ekonomiku, Brazílie má tyto důležité průmyslové produkty: textil, boty, chemikálie, cement, řezivo, železná ruda, cín, ocel, letadla, motorová vozidla a jejich díly, ostatní stroje a zařízení. Důležité zemědělské produkty jsou Káva, sójové boby, pšenice, rýže, kukuřice, cukrové třtiny, kakaa, citrusů; hovězí. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou dopravních prostředků a zařízení, železné rudy, sojové boby, obuv, káva, automobily a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Čína 19%, v USA 12,6 %, Argentina 7,3%, Nizozemsko 5,6% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou strojní zařízení, elektrická a dopravní zařízení, chemické výrobky, ropa, automobilové díly, elektronika a nejdůležitější importní partneři jsou US 17,6%, Čína 16,9%, Argentina 6,7%, Německo 6,6% ).. Jakým bohatstvím oplývá Brazílie a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $15,500 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 3.7%.


Mapa BrazílieZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet