Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Česko

Atlas světa: Česko. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Česko.

Domů - Evropa - Česko

Informace - Česko

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Česko. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Česko. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Česko:

Česko - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Česko? Začněme tímto: Na konci první světové války se Češi a Slováci z bývalého rakousko-uherského impéria spojili do Československa. Během meziválečných let, po zamítnutí federálního systému, byli převážně čeští vůdci nové země častokrát zaujatí uspokojováním stoupajících nároků jiných národnostních menšin v republice, zejména Slováků, Sudetových Němců a Rusínců (Ukrajinců). V předvečer druhé světové války nacistické Německo obsadilo území, které dnes zahrnuje Česi a Slovensko se stalo nezávislým státem spojeným s Německem. Po válce spadala sovětská sféra vlivu znovusjednoceného, ​​ale zkráceného Československa (méně rusie). V roce 1968 ukončila invaze vojskem Varšavské smlouvy úsilí vedoucích představitelů země o liberalizaci komunistické vlády a vytvoření země prošla nenásilným "sametovým rozvodem" do svých dvou národních složek, České republiky a Slovenska. Česká republika se připojila k NATO v roce 1999 a k Evropské unii v roce 2004. V roce 2016 se země změnila na Česko v krátké formě. Země prošla nenásilným "sametovým rozvodem" do svých dvou národních složek, České republiky a Slovenska. Česká republika se připojila k NATO v roce 1999 a k Evropské unii v roce 2004. V roce 2016 se země změnila na Česko v krátké formě.

Geografie - Česko

Kde je na světě Česko? Umístění této země je Střední Evropa, mezi Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Česko má celkovou plochu 78,867 km2, z čehož 77,247 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: Čechy na západě jsou tvořeny válcovanými pláněmi, kopci a plošinami obklopenými nízkými horami; Morava na východě tvoří velmi kopcovitá krajina. Nejnižší bod země Česko je Labe řeka 115 m, nejvyšší bod Sněžka 1 602 m. A klima je mírné; nijak zvlášť horká léta; chladné, zatažené, vlhké zimy.


Obyvatelé - Česko

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Česko. Počet obyvatel je: 10,674,723 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? Češi 64,3%, moravští 5%, slovenští 1,4%, jiní 1,8%, nespecifikovaní 27,5% (v roce 2011). Jaké jsou tu požívané jazyky? Česko hovoří jazyky Český (oficiální) 95,4%, slovenský 1,6%, ostatní 3% (2011 sčítání lidu),. A náboženství: římský katolík 10,4%, protestanti (včetně českých bratří a husitů) o 1,1%, jiné a blíže neurčené 54%, žádná 34,5% (2011 est.). Kolik let je tady lidem? 42.1 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 78.8 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Poměrně rovnoměrné rozložení ve většině zemí, ale severní a východní regiony mají tendenci mít větší městské koncentrace. Hlavní městské oblasti v zemi Česko jsou: Praha (hlavní město) 1,314 milionů (2015).

Vláda a ekonomika - Česko

Hlavní město země Česko je Praha a typ vlády parlamentní republika. Podívejme se na administrativní členění - 13 krajů (kraje, singular - kraj) a 1 hlavního města; Jihočeský, Jihomoravský, Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Pardubický, Plzeňský, Plzeňský, , Praha, Středočeský, Ústecký, Vysočina, Zlínský. Pokud jde o ekonomiku, Česko má tyto důležité průmyslové produkty: motorová vozidla, metalurgie, stroje a zařízení, sklo, výzbroj. Důležité zemědělské produkty jsou pšenice, brambory, cukrová řepa, chmel, ovoce; prasata, drůbeží. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou stroje a dopravní prostředky, suroviny, palivo, chemikálie a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Německo 32,4%, Slovensko 8,4%, Polsko 5,8%, Velká Británie 5,2% 5,2%, Itálie 4,3%, Rakousko 4,2% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a dopravní prostředky, suroviny a pohonné hmoty, chemikálie a nejdůležitější importní partneři jsou Německo 30,6%, Polsko 9,6%, Čína 7,5%, Slovensko 6,3%, Nizozemsko 5,3%, Itálie 4,1%. Jakým bohatstvím oplývá Česko a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $35,200 (2017 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 9.7% (2015 odhad).


Mapa ČeskoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí