Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Dánsko

Atlas světa: Dánsko. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Dánsko.

Domů - Evropa - Dánsko

Informace - Dánsko

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Dánsko. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Dánsko. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Dánsko:

Dánsko - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Dánsko? Začněme tímto: Jakmile sídlí vikingští lupiči a později hlavní severoevropská moc, Dánsko se vyvinulo do moderního, prosperujícího národa, který se účastní obecné politické a ekonomické integrace Evropy. Do NATO vstoupila v roce 1949 a v roce 1973 EHS (nyní EU). Země se však rozhodla z určitých prvků Maastrichtské smlouvy EU, včetně Evropské hospodářské a měnové unie, evropské obranné spolupráce a otázek týkajících se určité spravedlnosti a spravedlnosti. domácí aféry.

Geografie - Dánsko

Kde je na světě Dánsko? Umístění této země je Severní Evropa, která hraničí s Baltským mořem a Severním mořem, na poloostrově severně od Německa (Jutland); zahrnuje také několik hlavních ostrovů (Sjaelland, Fyn a Bornholm). Dánsko má celkovou plochu 43,094 km2, z čehož 42,434 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: nízký a plochý až jemně se pohybující pláně. Nejnižší bod země Dánsko je Lammefjord -7 m, nejvyšší bod Mollehoj / Ejer Bavnehoj 171 m. A klima je ; vlhké a zataženo; mírné, větrné zimy a chladná léta.


Obyvatelé - Dánsko

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Dánsko. Počet obyvatel je: 5,605,948 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? Dánština (zahrnuje Grónsko (převážně Inuit) a Faerské ostrovy) 86,7% Turečtina 1,1%, ostatní 12,2% (největší skupiny jsou polští, syrští, němečtí, iráčtí a rumunští). Jaké jsou tu požívané jazyky? Dánsko hovoří jazyky dánština, faerská, grónština (inuitský dialekt), němečtí (malá menšina). A náboženství: Evangelical Lutheran (oficiální) 76%, Muslim 4%, ostatní (nominální hodnoty menší než 1% každý, zahrnuje římský katolík, svědek Jehovův, Srbská křesťany, židy, Baptista, a buddhista) o 20% (2017 est.). Kolik let je tady lidem? 42.2 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 79.5 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: S vynikajícím přístupem do Severního moře, Skagerraku, Kattegatu a Baltského moře, populační centra mají tendenci být pobřežními oblastmi, zejména v Kodani a na východní straně pevninské země. Hlavní městské oblasti v zemi Dánsko jsou: Kodaň (hlavní město) 1,268 milionu 2015).

Vláda a ekonomika - Dánsko

Hlavní město země Dánsko je Kodaň a typ vlády Parlamentní ústavní monarchie. Podívejme se na administrativní členění - metropolitní Dánsko - 5 regionů (regioner, singular - region); Hovedstaden (hlavní město), Midtjylland (centrální Jutsko), Nordjylland (Severní Jutsko), Sjaelland (Zeeland), Syddanmark (jižní Dánsko). Pokud jde o ekonomiku, Dánsko má tyto důležité průmyslové produkty: železo, ocel, neželezné kovy, chemikálie, potravinářská výroba, stroje a dopravní prostředky, textil a oděvy, elektronika, stavebnictví, nábytek a jiné dřevařské výrobky, stavba a rekonstrukce lodí, větrné mlýny, léčiva. Důležité zemědělské produkty jsou Ječmen, pšenice, brambory, cukrová řepa; vepřové maso, mléčné výrobky; ryby. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou strojů a nástrojů, masa a masných výrobků, mléčných výrobků, ryb, léčiv, nábytku a designu, větrných mlýnů a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Německo 16,3%, Švédsko 11,9%, USA 8,2%, UK 6,5%, Norska 6,1%, Nizozemí 5,1%, Čína 4,4% ). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a zařízení, surovin a semimanufactures pro průmysl, chemický průmysl, obilí a potravin, spotřebního zboží a nejdůležitější importní partneři jsou Německo 21,4%, Švédsko 12,2%, Nizozemsko 8%, Čína 7,3%, Norsko 5,5%, Velká Británie 4,2% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Dánsko a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $49,600 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 13.4% (2011 odhad).


Mapa DánskoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet