Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Ekvádor

Atlas světa: Ekvádor. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Ekvádor.

Domů - Jižní Amerika - Ekvádor

Informace - Ekvádor

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Ekvádor. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Ekvádor. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Ekvádor:

Ekvádor - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Ekvádor? Začněme tímto: Co je nyní Ekvádor součástí severní incké říše až do doby španělského dobytí v roce 1533. Quito se stal sídlem španělské koloniální vlády v roce 1563 a součástí Obrany Nového Granady v roce 1717. Území Vicerance - Nová Granada (Kolumbie) , Venezuela a Quito - získaly svou nezávislost mezi lety 1819 a 1822 a vytvořily federaci známou jako Gran Colombia. Když Quito ustoupil v roce 1830, tradiční název byl změněn ve prospěch "republiky rovníku". Mezi lety 1904 a 1942 ztratil Ekvádor území v řadě konfliktů se svými sousedy. Okrajová válka s Peru, která se rozvinula v roce 1995, byla vyřešena v roce 1999. Přestože Ekvádor v roce 2004 označil 30 let civilního řízení, toto období bylo poznamenáno politickou nestabilitou. Protesty v Quito přispěly ke střednědobému vyloučení tří ekvádorských " poslední čtyři demokraticky zvolení prezidenti. Koncem roku 2008 voliči schválili novou ústavu, od jejího získání nezávislosti na Ekvádoru. V dubnu 2017 se konaly všeobecné volby a voliči zvolili prezidenta Lenina Moreno.

Geografie - Ekvádor

Kde je na světě Ekvádor? Umístění této země je Západní Jižní Amerika, hraničící s Tichým oceánem na rovníku, mezi Kolumbií a Peru. Ekvádor má celkovou plochu 283,561 km2, z čehož 276,841 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: pobřežní roviny (costa), mezi-Andské centrální vysočiny (sierra) a ploché až k východní džungli (oriente). Nejnižší bod země Ekvádor je Tichý oceán 0 m, nejvyšší bod Chimborazo 6,267 m. A klima je tropických podél pobřeží, čímž se stává chladnější ve vnitrozemí ve vyšších výškách; tropické v amazonské džungli nížiny.


Obyvatelé - Ekvádor

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Ekvádor. Počet obyvatel je: 16,290,913 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? Mestizo (směsný americký a bílý) 71,9%, Montubio 7,4%, Amerindian 7%, Bílý 6,1%, Afroecuadorian 4,3%, Mulatto 1,9%, Černý 1%, Ostatní 0,4% (2010 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Ekvádor hovoří jazyky Španělština (kazilština) 93% ), Quechua 4,1%, jiní domorodí 0,7%, zahraniční 2,2%. A náboženství: Římsko-katolický 74%, Evangelický 10,4%, Jehovův svědek 1,2%, jiný 6,4% (zahrnuje mormonský buddhista, židovský, duchovný, muslimský, hinduistický, , Letnička), ateista 7,9%, agnostik 0,1%. Kolik let je tady lidem? 27.7 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 77 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Téměř polovina populace je soustředěna ve vnitrozemí v andských intermontánních pánvích a údolích, s velkými koncentracemi také nalezenými podél západního pobřežního pásu; deštné pralesy na východě jsou řídce osídlené. Hlavní městské oblasti v zemi Ekvádor jsou: Guayaquil 2,709 milionů; Quito (hlavní město) 1.726 milionů (2015).

Vláda a ekonomika - Ekvádor

Hlavní město země Ekvádor je Quito a typ vlády prezidentské republiky. Podívejme se na administrativní členění - 24 provincií (provincias, singular - provincia); Azuay, Bolivar, Canar, Carchi, Chimborazo, Cotopaxi, El Oro, Esmeraldas, Galapágy, Guayas, Imbabura, Loja, Los Rios, Manabi, Morona-Santiago, Napo, Orellana, Pastaza, Pichincha, Santa Elena, Santo Domingo de los Tsachilas , Sucumbios, Tungurahua, Zamora-Chinchipe. Pokud jde o ekonomiku, Ekvádor má tyto důležité průmyslové produkty: ropy, zpracování potravin, textil, dřeva výrobky, chemikálie. Důležité zemědělské produkty jsou banány, káva, kakao, rýže, brambory, maniok, tapioka, plantejny, cukrová třtina; dobytek, ovce, prasata, hovězí maso, vepřové maso, mléčné výrobky; ryby, krevety; balsa dřevo. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ropy, banány, řezané květiny, krevety, kakao, káva, dřevo, ryby a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou US 32.3%, Chile 6.8%, Vietnam 6.6% %, Kolumbie 4,8%, Rusko 4,6% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou průmyslové materiály, pohonné hmoty a maziva, nepotravné spotřební zboží a nejdůležitější importní partneři jsou US 23%, Čína 19%, Kolumbie 8%, Brazílie 4.2%. Jakým bohatstvím oplývá Ekvádor a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $11,200 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 25.6% (12/2013 est).


Mapa EkvádorZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet