Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Evropa

Atlas světa: Evropa. Na této stránce můžete vidět seznam zemí a některé základní informace o lidech a ekonomice kontinentu Evropa.

Domů - Evropa

Vyberte si místo

Klikněte nebo klepněte na libovolnou zemi nebo na libovolný jiný cíl v níže uvedeném seznamu. Tímto způsobem se dostanete přímo na stránku země nebo oblasti, kterou jste vybrali. Zde naleznete podrobné informace o zemi, její mapu, vlajku atd.


Informace - Evropa

Europe covers about 2% of the surface of the Earth. It is separated from Asia by the Ural and Caucasus Mountains, the Ural River and the Caspian and Black Seas. Europe is often considered the birthplace of Western civilization.

Náš atlas světa nabízí informace o 55 zemích, jejichž kontinentem je Evropa. Tyto země pokrývají 5,862,288 čtverečních kilometrů země a žije v nich 606,323,239 lidí. Pokud jde o ekonomiku kontinentu Evropa, souhrn HDP všech těchto zemí činí 18,503,307,000,000 amerických dolarů. Je tato částka vysoká nebo nízká? Pokud si nejste jisti, podívejte se na toto číslo - HDP na osobu. Říká více o tom, kolik zde lidé vyprodukují. HDP na hlavu je zde $30,517. Můžete si snadno prohlédnout všechny kontinenty světa a porovnat v nich HDP - a tak si udělat názor.

Mapa Evropa


Zdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí