Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Fidži

Atlas světa: Fidži. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Fidži.


Informace - Fidži

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Fidži. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Fidži. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Fidži:

Fidži - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Fidži? Začněme tímto: Fidži se v roce 1970 stal nezávislým po téměř století jako britská kolonie. Demokratické pravidlo bylo přerušeno dvěma vojenskými převraty v roce 1987, způsobenými obavami nad vládou vnímanou vládnoucí indickou komunitou (potomci smluvních dělníků přinesených na ostrovy Brity v 19. století). Převraty a konstituce z roku 1990, která stmelila domorodá melézská vláda nad Fidži, vedla k těžké indické emigraci; ztráta populace vyústila v ekonomické obtíže, ale zajistila, že Melanesians se stal většinou. Nová ústava přijatá v roce 1997 byla spravedlivější. Volné a mírové volby v roce 1999 vyústily v vládu vedenou Indo-Fijianem, avšak v roce 2000 vyvolal civilní puč v dlouhém období politických nepokojů. Parlamentní volby, které se konaly v roce 2001, poskytly Fidži demokraticky zvolenou vládu vedenou premiérem Laisenií Qaraseovou. V květnu 2006 byl znovu zvolen Qarase, který byl v prosinci 2006 vyhoštěn vojenským převratem vedeným Commodorem Voreqe Bainimaramou, který se zpočátku stal prezidentem prezidenta, ale v lednu 2007 se stal dočasným předsedou vlády. Po letech politických nepokojů se v září 2014 konaly dlouhé parlamentní volby, které mezinárodní pozorovatelé považovali za "věrohodné" a které vedly k opětovnému zvolení Bainimaramy.

Geografie - Fidži

Kde je na světě Fidži? Umístění této země je Oceánie, ostrovní skupina v jižním Tichém oceánu, asi dvě třetiny cesty z Havaje na Nový Zéland. Fidži má celkovou plochu 18,274 km2, z čehož 18,274 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: převážně svahy sopečného původu. Nejnižší bod země Fidži je Tichý oceán 0 m, nejvyšší bod Tomanivi 1 324 m. A klima je tropických mořských oblastí ; pouze nepatrné sezónní teplotní výkyvy.


Obyvatelé - Fidži

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Fidži. Počet obyvatel je: 920,938 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? iTaukei 56,8% (převážně melanesián s polynézskou příměsí), indická 37,5%, Rotuman 1,2%, ostatní 4,5% ).. Jaké jsou tu požívané jazyky? Fidži hovoří jazyky Angličtina (oficiální), Fijian (oficiální), Hindustani. A náboženství: protestant 45% (metodista 34,6%, shromáždění Boží 5,7%, adventisté sedmého dne 3,9% a anglikánský 0,8%), hinduistický 27,9%, jiný křesťan 10,4% , Muslim 6.3%, Sikh 0.3%, ostatní 0.3%, žádná 0.8% (2007 est.). Kolik let je tady lidem? 28.9 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 73 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Přibližně 70% obyvatel žije na ostrově Viti Levu; zhruba polovina obyvatel žije v městských oblastech. Hlavní městské oblasti v zemi Fidži jsou: SUVA (hlavní město) 176 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Fidži

Hlavní město země Fidži je Suva (na Viti Levu) a typ vlády parlamentní republika. Podívejme se na administrativní členění - 14 provincií a jedna závislost; Ba, Bua, Cakaudrove, Kadavu, Lau, Lomaiviti, Macuata, Nadroga a Navosa, Naitasiri, Namosi, Ra, Rewa, Rotuma, Serua, Tailevu. Pokud jde o ekonomiku, Fidži má tyto důležité průmyslové produkty: cestovního ruchu, zpracování cukru, oděvy, kopra, zlato, stříbro, dřevo, malá chata průmysl. Důležité zemědělské produkty jsou Cukrová třtina, kokosové ořechy, kasava (maniok, tapioka), rýže, sladké brambory, banány; dobytek, prasata, koně, kozy; ryby. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou cukr, oděvy, zlato, dřevo, ryby, melasa, kokosový olej, minerální vo a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou USA 21,8%, Austrálie 18,1% , NZ 8,5%, Čína 6,2%, Tonga 5,1%, Vanuatu 5,1%, Velká Británie 4,5%, Kiribati 4,1% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou průmyslové výrobky, stroje a dopravní prostředky, ropné produkty, potraviny, chemikálie a nejdůležitější importní partneři jsou NZ 17,1%, Austrálie 17% 15,1%, Čína 15%, Japonsko 6,7% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Fidži a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $9,900 (2017 odhad). To je poměrně nízké číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 31% (2009 odhad).


Mapa FidžiZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí