Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Fidži

Atlas sveta: Fidži. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Fidži.


Informácie - Fidži

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Fidži. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Fidži. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Fidži tu:

Fidži - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Fidži? Začnime týmto: Fidži sa v roku 1970 stal nezávislým po takmer storočí ako britská kolónia. Demokratická vláda bola prerušená dvomi vojenskými prevratmi v roku 1987, ktoré boli spôsobené obavami nad vládou vnímanou ako dominančená indickou komunitou (potomkovia zmluvných robotníkov, ktorí Británi v 19. storočí priniesli na ostrovy). Prevraty a konštitúcia z roku 1990, ktorá spájala natívne melézske ovládanie Fidži, viedla k ťažkej indickej emigrácii; strata obyvateľstva viedla k hospodárskym ťažkostiam, ale zabezpečila, že Melanesians sa stal väčšinou. Nová ústava prijatá v roku 1997 bola spravodlivejšia. Voľné a mierové voľby v roku 1999 vyústili do vlády vedenej Indo-Fijianom, ale v roku 2000 vyvolal civilný štátny prevrat v dôsledku dlhotrvajúcej politickej turbulencie. Parlamentné voľby v roku 2001 poskytli Fidži demokraticky zvolenú vládu pod vedením premiéra Laisenia Qarase. Opätovne zvolený v máji 2006 bol Qarase vylúčený z vojenského prevratu v decembri 2006 vedeného Commodoreom Voreqom Bainimaramom, ktorý sa pôvodne stal prezidentom prezidenta, ale v januári 2007 sa stal dočasným predsedom vlády. Po rokoch politických nepokojov sa v septembri 2014 konali dlhodobé parlamentné voľby, ktoré medzinárodní pozorovatelia považovali za "dôveryhodných" a ktoré viedli k opätovnému zvoleniu Bainimaramy.

Geografia - Fidži

Kde na svete je Fidži? Umiestnenie tejto krajiny je Oceánia, ostrovná skupina v južnom Tichom oceáne, asi dve tretiny cesty z Havaja na Nový Zéland. Celková plocha krajiny Fidži je 18,274 km2, z čoho 18,274 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: hlavne hory sopečného pôvodu. Fidži má najnižší bod Tichý oceán 0 m, najvyšší bod Tomanivi 1 324 m. Podnebie je tropických morských oblastí ; len mierne sezónne teplotné zmeny.


Obyvatelia - Fidži

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Fidži. To číslo je: 920,938 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? iTaukei 56,8% (prevažne melanesián s polynézskou prísadou), indický 37,5%, Rotuman 1,2%, ostatné 4,5% ). Aké sú jazyky v krajine Fidži? Anglický (oficiálny), Fijian (oficiálny), Hindustani. A náboženstvá: protestant 45% (Metodista 34,6%, zhromaždenie Boha 5,7%, Adventist siedmeho dňa 3,9% a anglikánsky 0,8%), Hindčina 27,9% , Muslim 6,3%, Sikh 0,3%, Ostatné 0,3%, Žiadne 0,8% (2007 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 28.9 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 73 rok. Kde ľudia žijú v krajine Fidži? Tu: Približne 70% obyvateľov žije na ostrove Viti Levu; zhruba polovica obyvateľstva žije v mestských oblastiach. Hlavné mestské oblasti krajiny Fidži sú: SUVA (hlavné mesto) 176 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Fidži

Hlavné mesto krajiny Fidži je Suva (na Viti Levu) a typ vlády parlamentná republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 14 provincií a jedna závislosť; Ba, Bua, Cakaudrove, Kadavu, Lau, Lomaiviti, Macuata, Nadroga a Navosa, Naitasiri, Namosi, Ra, Rewa, Rotuma, Serua, Tailevu. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Fidži, dôležité priemyselné produkty sú cestovného ruchu, spracovanie cukru, odevy, kopra, zlato, striebro, drevo, malá chata priemysel. Dôležité poľnohospodárske produkty sú trstiny, kokosových orechov, manioku, tapioky, ryže, sladkých zemiakov, banánov; hovädzí dobytok, ošípané, kone, kozy; ryby. Najdôležitejšie vývozné komodity sú cukor, odevy, zlato, drevo, ryby, melasa, kokosový olej, minerálne vo a najdôležitejšími exportnými partnermi sú USA 21,8%, Austrália 18,1% , NZ 8,5%, Čína 6,2%, Tonga 5,1%, Vanuatu 5,1%, Spojené kráľovstvo 4,5%, Kiribati 4,1% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú priemyselné tovary, stroje a dopravné zariadenia, ropné produkty, potraviny, chemikálie a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú NZ 17,1%, Austrália 17% 15,1%, Čína 15%, Japonsko 6,7% (2016). Ako bohatá je krajina Fidži a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $9,900 (2017 odhad). Toto je pomerne nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 31% (2009 odhad).


Mapa - FidžiE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia