Strona główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa
Edit Trip

Atlas Świata: Guam

Atlas of World: Guam. Na tej stronie możesz zobaczyć mapę, flagę kraju i wiele szczegółowych informacji o ludziach, historii i gospodarce kraju Guam.


Informacje o Guam

Tutaj znajdziesz online wybrane informacje o geografii, mieszkańcach, rządach, ekonomii i historii Guam. Uwzględnione są wybrane statystyki, mapa ogólna i szczegółowa mapa Guam. (Niektóre teksty na tej stronie są automatycznie tłumaczone, więc tłumaczenie może być niedokładne.) Teraz pracujemy nad lepszym tłumaczeniem.) Zacznijmy od flagi kraju Guam tutaj:

Guam - Przegląd:

Co powinieneś wiedzieć o kraju Guam? Zacznijmy od tego: Hiszpania oddała Guam do USA w 1898 roku. Schwytany przez Japończyków w 1941 roku, został odzyskany przez USA trzy lata później. Instalacje wojskowe na wyspie należą do najbardziej strategicznie ważnych amerykańskich baz na Pacyfiku.

Geografia - Guam

Gdzie na świecie jest Guam? Lokalizacja tego kraju to Oceania, wyspa na północnym Pacyfiku, około trzech czwartych drogi z Hawajów na Filipiny. Całkowita powierzchnia kraju Guam wynosi 544 km2, z czego 544 km2 to ziemia. To jest mały kraj. Jak możemy opisać teren kraju? W ten sposób: wulkaniczne pochodzenie, otoczone rafami koralowymi; stosunkowo płaski wapienny płaskowyż (źródło większości słodkiej wody), ze stromymi klifami i wąskimi równinami przybrzeżnymi na północy, niskie wzgórza w centrum, góry na południowym. Najniższym punktem kraju Guam jest Pacyfiku 0 m, najwyższy punkt Mount Lamlam 406 m. Klimat jest tropikalne morze; ogólnie ciepłe i wilgotne, moderowane przez północno-wschodnie wiatry; pora sucha (od stycznia do czerwca), pora deszczowa (od lipca do grudnia); niewielkie wahania temperatury sezonowej.


Mieszkańcy - Guam

Zobaczmy, ile osób żyje w kraju Guam. Liczba to: 167,358 (7/2017 oszacowanie). Tak więc niewielu ludzi tu mieszka. Kto tu mieszka? Chamorro 37,3%, Filipino 26,3%, biały 7,1%, Chuukese 7%, koreański 2,2%, inny z wysp Pacyfiku 2%, inny azjatycki 2%, chiński 1,6%, Palauan 1,6 %, Japoński 1,5%, Pohnpeian 1,4%, mieszany 9,4%, inne 0,6% (2010 est.). Jakie są języki w kraju Guam? Angielski 43,6%, filipiński 21,2%, chamorro 17,8%, inne języki wysp Pacyfiku 10%, języki azjatyckie 6,3%, inne 1,1% (2010 r.). A religie: Rzymsko-katolicki 85%, pozostałe 15% (rok 1999 r.). Ile lat mają przeciętni ludzie? 29 rok. Musimy dodać, że ta liczba jest medianą - więc połowa ludzi jest starsza, połowa jest młodsza. Jaka jest średnia długość życia (po urodzeniu)? To: 76 rok. Gdzie ludzie mieszkają w kraju Guam? Tutaj: Na wyspie nie ma dużych miast, choć duże wioski (gminy) przyciągają znaczną część ludności; największa z nich to Dededo. Główne obszary miejskie kraju Guam to: Hagatna (stolica) 143 000 (2014).

Rząd i gospodarka - Guam

Stolica kraju Guam to Hagatna (Agana) i rządowy typ demokracja prezydencka; samorządny, nieposiadający osobowości prawnej terytorium USA. Rzućmy okiem na podziały administracyjne - brak (terytorium USA). Jeśli chodzi o ekonomię kraju Guam, ważnymi produktami przemysłowymi są obrona narodowa wołowiny , turystyka, budownictwo, usługi przeładunkowe, wyroby betonowe, poligrafia i wydawnictwa, przetwórstwo spożywcze, tekstylia. Ważne produkty rolne to owoce, kopra, warzywa; jaja, wieprzowina, drób,. Najważniejsze towary eksportowe to przeładunki rafinowanych produktów naftowych, materiałów budowlanych, ryb, artykułów spożywczych i napojów, a najważniejszymi partnerami eksportowymi są Palau 20,3%, Japonia 5,1% (2016). Najważniejsze towary importowe to ropa naftowa i produkty naftowe, żywność, wyroby przemysłowe, a najważniejsi partnerzy importowi to Singapur 32,1%, Japonia 30,6%, Korea Południowa 8,4%, Hongkong 8,1% (2016). Jak bogaty jest Guam i jak bogaci są ludzie w tym kraju? Najważniejszą liczbą jest tutaj PKB na mieszkańca (PPP): $30,500 (2013 oszacowanie). Oznacza to, że standardy życia są tutaj dobre. Dodajmy, że oznacza to Produkt krajowy brutto na osobę, który jest ponownie obliczany w odniesieniu do względnego kosztu lokalnych towarów i usług. I jeszcze jedna ważna liczba - populacja poniżej granicy ubóstwa: 23% (2001 oszacowanie).


Mapa - GuamBezpłatny e-book - Atlas świata: Czy chcesz mieć zawsze informacje o wszystkich krajach świata? Pobierz nasz darmowy Atlas świata - e-book teraz - tutaj - w mobi, epub lub pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej iWorldAtlas.com i ochrony prywatności


Tweet