Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Hongkong

Atlas světa: Hongkong. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Hongkong.

Domů - Asie - Hongkong

Informace - Hongkong

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Hongkong. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Hongkong. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Hongkong:

Hongkong - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Hongkong? Začněme tímto: Okupováno Spojeným královstvím v roce 1841, Hongkong formálně postoupil Čína v následujícím roce; různé přilehlé země byly přidány později v 19. století. V souladu s dohodou podepsanou Čínou a Spojeným královstvím dne 19. prosince 1984 se Hongkong dne 1. července 1997 stal Hongkongem zvláštní správní oblastí Čínské lidové republiky. V této dohodě Čína slíbila, že pod svou "jednou zemí dvě systémy ", čínský ekonomický systém by nebyl uložen Hongkongu a Hongkong by měl po dobu dalších 50 let požívat" vysokou míru autonomie "ve všech záležitostech kromě zahraničních a obranných záležitostí.

Geografie - Hongkong

Kde je na světě Hongkong? Umístění této země je Východní Asie, hraničící s Jihočínským mořem a Čínou. Hongkong má celkovou plochu 1,108 km2, z čehož 1,073 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: kopcovité až hornaté s strmými svahy; nížiny v severním. Nejnižší bod země Hongkong je jihu Číny moře 0 m, nejvyšší bod Tai Mo Shan 958 m. A klima je subtropický monzun; chladné a vlhké v zimě, horké a deštivé od jara do léta, teplé a slunečné na podzim.


Obyvatelé - Hongkong

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Hongkong. Počet obyvatel je: 7,191,503 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? Čínský 92%, Filipínský 2,5%, indonéský 2,1%, jiný 3,4% (2016 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Hongkong hovoří jazyky Kantonský (oficiální) 88,9%, angličtina (úřední) 4,3%, Mandarin (oficiální) 1,9%, ostatní čínské dialekty 3,1%, ostatní 1,9% (2016 est.). A náboženství: eklektická směs místní náboženství 90%, křesťanské 10%. Kolik let je tady lidem? 44.4 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 83 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Obyvatelé poměrně rovnoměrně distribuovali. Hlavní městské oblasti v zemi Hongkong jsou: Hongkong 7,26 milionu (2014).

Vláda a ekonomika - Hongkong

Hlavní město země Hongkong je neznámo a typ vlády Prezidentská omezená demokracie; Zvláštní administrativní oblast Čínské lidové republiky. Podívejme se na administrativní členění - žádný (zvláštní administrativní oblast Čínské lidové republiky). Pokud jde o ekonomiku, Hongkong má tyto důležité průmyslové produkty: textil, oblečení, cestovní ruch, bankovnictví, doprava, elektronika, plasty, hračky, hodinky, hodiny. Důležité zemědělské produkty jsou čerstvá zelenina a ovoce; drůbež, vepřové maso; ryby. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou elektrické stroje a přístroje, textil, oděv, obuv, hodinky a hodiny, hračky, plasty, drahé kameny, tištěný materiál a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Čína 54,2%, USA 9% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou suroviny a polotovary, spotřební zboží, investiční zboží, potraviny, palivo (většina je reexportována) a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 47,8%, Singapur 6,5%, Japonsko 6,2%, USA 5,2%, Jižní Korea 4,9%. Jakým bohatstvím oplývá Hongkong a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $61,000 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 19.6% (2012 odhad).


Mapa HongkongZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet