Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Hongkong

Atlas sveta: Hongkong. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Hongkong.

Domov - Ázia - Hongkong

Informácie - Hongkong

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Hongkong. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Hongkong. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Hongkong tu:

Hongkong - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Hongkong? Začnime týmto: V roku 1841 obsadili Spojené kráľovstvo Hongkong formálne postúpil Čína v nasledujúcom roku; viaceré susedné krajiny boli pridané neskôr v 19. storočí. Na základe dohody podpísanej medzi Čínou a Veľkou Britániou 19. decembra 1984 sa Hongkong stal 1. júla 1997 osobitnou administratívnou oblasťou Hongkongu Čínskej ľudovej republiky Hongkongu. V tejto dohode Čína prisľúbila, že v rámci svojej "jednej krajiny dve systémy ", socialistický ekonomický systém Číny by nebol uložený Hongkongu a Hongkong by mal mať" vysoký stupeň autonómie "vo všetkých veciach okrem zahraničných a obranných záležitostí v nasledujúcich 50 rokoch.

Geografia - Hongkong

Kde na svete je Hongkong? Umiestnenie tejto krajiny je Východná Ázia, hraničiaca s Južným Čínom a Čínou. Celková plocha krajiny Hongkong je 1,108 km2, z čoho 1,073 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: kopcovité až hornaté s strmými svahmi; nížiny v severnom. Hongkong má najnižší bod južnom Číne mora 0 m, najvyšší bod Tai Mo Shan 958 m. Podnebie je subtropický monzún; chladné a vlhké v zime, horúce a daždivé od jari do leta, teplé a slnečné na jeseň.


Obyvatelia - Hongkong

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Hongkong. To číslo je: 7,191,503 (7/2017 odhad). Takže toto nie je krajina s príliš mnohýmy ľudmi. Kto žije tu? Čínsky 92%, Filipínsky 2,5%, indonézsky 2,1%, iní 3,4% (2016 est.). Aké sú jazyky v krajine Hongkong? Kantonský (úradný) 88,9%, anglicky (oficiálny) 4,3%, mandarínsky (oficiálny) 1,9%, iný čínsky dialekt 3,1%, iný 1,9% (2016 est.). A náboženstvá: eklektická zmes miestnych náboženstiev 90% kresťanský 10%. Koľko rokov je ľudom v priemere? 44.4 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 83 rok. Kde ľudia žijú v krajine Hongkong? Tu: Obyvateľov pomerne rovnomerne distribuované. Hlavné mestské oblasti krajiny Hongkong sú: Hong Kong 7,26 miliónov (2014).

Vláda a hospodárstvo - Hongkong

Hlavné mesto krajiny Hongkong je nevedno a typ vlády Prezidentská obmedzená demokracia; osobitná administratívna oblasť Čínskej ľudovej republiky. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - nikto (osobitná administratívna oblasť Čínskej ľudovej republiky). Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Hongkong, dôležité priemyselné produkty sú textil, oblečenie, cestovný ruch, bankovníctvo, doprava, elektronika, plasty, hračky, hodinky, hodiny. Dôležité poľnohospodárske produkty sú čerstvá zelenina a ovocie; hydina, bravčové mäso; ryby. Najdôležitejšie vývozné komodity sú elektrické stroje a prístroje, textil, odev, obuv, hodinky a hodiny, hračky, plasty, drahé kamene, tlačený materiál a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Čína 54,2%, USA 9% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú suroviny a polotovary, spotrebný tovar, investičné tovary, potraviny, palivo (najviac sa vyváža) a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Čína 47,8%, Singapur 6,5%, Japonsko 6,2%, USA 5,2%, Južná Kórea 4,9%. Ako bohatá je krajina Hongkong a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $61,000 (2017 odhad). To znamená, že ľudia sú v priemere bohatí. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 19.6% (2012 odhad).


Mapa - HongkongE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet