Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: India

Atlas sveta: India. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny India.

Domov - Ázia - India

Informácie - India

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny India. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa India. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou India tu:

India - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine India? Začnime týmto: Civilizácia Indus Valley, ktorá je jednou z najstarších na svete, vzkriesila počas 3. a 2. tisícročia pred nl a rozšírila sa na severozápadnú Indiu. Aryské kmene zo severozápadu infiltrovali indický subkontinent okolo roku 1500 pnl; ich zlúčenie so staršími obyvateľmi Dravidov vytvorilo klasickú indickú kultúru. Mauryská ríša 4. a 3. storočia pred naším letopočtom - ktorá dosiahla svoj zenit pod Ashokou - zjednotila väčšinu južnej Ázie. Zlatý vek, ktorý priniesla dynastia Gupta (4. až 6. storočie nl), zaznamenal rozkvet indickej vedy, umenia a kultúry. Islam sa rozprestieral na subkontinente počas obdobia 700 rokov. V 10. a 11. storočí Turci a Afganci napadli Indiu a založili Delhi Sultanate. Na začiatku 16. storočia založil cisár Babur dynastie Mughal, ktorý vládol Indii už viac ako tri storočia. Európski prieskumníci začali v 16. storočí zakladať opory v Indii. V 19. storočí sa Veľká Británia stala dominantnou politickou silou na subkontinente. Britská indická armáda zohrala dôležitú úlohu v oboch svetových vojnách. Roky nenásilného odporu voči britskej vláde, ktorú viedli Mohandas Gándhí a Jawaharlal Nehru, nakoniec vyústili do indickej nezávislosti, ktorá bola udelená v roku 1947. Veľké komunálne násilie sa odohralo pred a po subkontinente rozdelenia do dvoch samostatných štátov - Indie a Pakistanu. Susedné krajiny bojovali tri vojny od vyhlásenia nezávislosti, z ktorých posledná bola v roku 1971 a vyústila do toho, že východný Pakistan sa stal samostatným národom v Bangladéši. India ' testy jadrových zbraní v roku 1998 povzbudili Pakistan k tomu, aby v ten istý rok vykonal svoje vlastné testy. V novembri 2008 uskutočnili teroristi pochádzajúci z Pakistanu sériu koordinovaných útokov v Bombaji, čo je finančný kapitál v Indii. Napriek naliehavým problémom, akými sú výrazná nadmerná populácia, zhoršovanie životného prostredia, rozsiahla chudoba a rozsiahla korupcia, hospodársky rast po spustení hospodárskych reforiem v roku 1991 a masívna mladistvosť spôsobujú, že India sa stala regionálnou a globálnou mocnosťou.

Geografia - India

Kde na svete je India? Umiestnenie tejto krajiny je Južná Ázia, hraničiaca s Arabským morom a Bengálskym zálivom, medzi Mjanmarskom a Pakistanom. Celková plocha krajiny India je 3,287,263 km2, z čoho 2,973,193 km2 je zem. Takže to je veľmi veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: horskej rovine (plošina Deccan) na valcovú hladinu pozdĺž Gangy, púšť na západe, Himaláje severne. India má najnižší bod Indický oceán 0 m, najvyšší bod Kanchenjunga 8 586 m. Podnebie je pohybuje od tropického monzúnu na juhu až po mierne v severnej.


Obyvatelia - India

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine India. To číslo je: 1,281,935,911 (7/2017 odhad). Takže to je naozaj obrovská populácia. Kto žije tu? Indo-Arián 72%, Dravidian 25%, Mongoloid a ďalšie 3 % (2000). Aké sú jazyky v krajine India? Hindčina 41%, Bengali 8,1%, Telugu 7,2%, Maráti 7%, Tamil 5,9%, Urdu 5%, Gujarati 4,5%, Kannada 3,7%, Malajalam 3,2%, Oriya 3,2%, Punjabi 2,8% %, Maithili 1,2%, iní 5,9%. A náboženstvá: Hindčina 79,8%, Muslim 14,2%, kresťan 2,3%, Sikh 1,7%, iní a neurčené 2% (2011 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 27.9 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 68.8 rok. Kde ľudia žijú v krajine India? Tu: s výnimkou púští na severozápade, vrátane púšte Thar a horských okrajov na severe, existuje veľmi vysoká hustota obyvateľstva vo väčšine krajín; jadro obyvateľstva je na severe pozdĺž brehov Gangy, pričom ostatné údolia riek a južné pobrežné oblasti majú tiež veľké koncentrácie obyvateľstva. Hlavné mestské oblasti krajiny India sú: NOVÝ Dillí (kapitál) 25,703 milióna; Mumbai 21,043 miliónov; Kalkata 11,766 milióna; Bangalore 10,087 miliónov; Chennai 9,62 milióna; Hyderabad 8,944 milióna (2015).

Vláda a hospodárstvo - India

Hlavné mesto krajiny India je Nové Dillí a typ vlády federálna parlamentná republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 29 štátov a 7 odborových území; Andamanské a Nikobarské ostrovy, Andhra Pradesh, Arunachal Pradesh, Assam, Bihar, Chandigarh, Chhattisgarh, Dádra a Nagar Haveli, Daman a Diu, Dillí, Goa, Gujarat, Haryana, Himachal Pradesh, Džammú a Kašmír, Jharkhand, Karnataka, Kerala, Lakshadweep , Madhya Pradesh, Maharashtra, Managur, Meghalaya, Mizoram, Nagaland, Odhada, Puducherry, Pandžáb, Rajastán, Sikkim, Tamil Nadu, Telangana, Tripura, Uttar Pradesh, Uttarakhand, Západný Bengal. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny India, dôležité priemyselné produkty sú textil, chemikálie, spracovanie potravín, oceľ, dopravné zariadenia, cement, baníctvo, ropa, stroje, softvér, liečivá. Dôležité poľnohospodárske produkty sú ryža, pšenica, olejnatá semená, bavlna, juta, čaj, cukrová trstina, šošovka, cibuľa, zemiaky; mliečne výrobky, ovce, kozy, hydina; ryby. Najdôležitejšie vývozné komodity sú ropné produkty, drahokamy, , oblečenie a najdôležitejšími exportnými partnermi sú USA 16%, Spojené arabské emiráty 11,7%, Hongkong 5,1% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú ropa, drahokamy, stroje, chemikálie, hnojivá, plasty, železa a ocele a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Čína 17%, USA 5.8%, SAE 5.4%, Saudská Arábia 5.2% , Švajčiarsko 4,2% (2016). Ako bohatá je krajina India a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $7,200 (2017 odhad). Toto je pomerne nízke číslo. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 21.9% (2011 odhad).


Mapa - IndiaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet