Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Indie

Atlas světa: Indie. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Indie.

Domů - Asie - Indie

Informace - Indie

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Indie. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Indie. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Indie:

Indie - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Indie? Začněme tímto: Indus Valley civilizace, jeden z nejstarších na světě, vzkvétal během 3. a 2. tisíciletí BC a rozšířil se do severozápadní Indie. Aryské kmeny ze severozápadu infiltrovaly indický subkontinent kolem roku 1500 př.nl; jejich sloučení se staršími dravidskými obyvateli vytvořilo klasickou indickou kulturu. Říše Maurya ze 4. a 3. století př.nl - která dosáhla svého zenitu pod Ashokou - spojila většinu jižní Asie. Zlatý věk, který zahajoval dynastie Gupta (4. až 6. století), zaznamenal rozkvět indické vědy, umění a kultury. Islám se během 700 let šířil přes subkontinent. V 10. a 11. století Turci a Afghánci napadli Indii a založili Delhi Sultanate. Na počátku 16. století založil císař Babur dynastii Mughal, který vládl Indii více než tři staletí. Evropští průzkumníci začali v Indii vytvářet opěry v průběhu 16. století. 19. stoletím se Velká Británie stala dominantní politickou mocí na subkontinentu. Britská indiánská armáda hrála důležitou roli v obou světových válkách. Roky nenásilného odporu vůči britské vládě, vedené Mohandasem Gandhiem a Jawaharlal Nehru, nakonec vyústily v nezávislost Indie, která byla udělena v roce 1947. Rozsáhlá komunální násilí se odehrávala před a po subkontinentálním rozdělení na dva samostatné státy - Indie a Pákistán. Sousední národy bojovaly tři války od doby nezávislosti, poslední z nich byla v roce 1971 a vyústila v to, že se východní Pákistán stal samostatným státem Bangladéše. Indie' testy jaderných zbraní v roce 1998 povzbuzovaly Pákistán k provedení vlastních testů toho roku. V listopadu 2008 provedli teroristé pocházející z Pákistánu řadu koordinovaných útoků v Bombaji, což je finanční kapitál Indie. Navzdory naléhavým problémům, jako je výrazná nadměrná populace, zhoršování životního prostředí, rozsáhlá chudoba a rozšířená korupce, hospodářský růst po zahájení hospodářských reforem v roce 1991 a masivní mladistvé obyvatelstvo vyvolávají vznik Indie jako regionální a globální síly.

Geografie - Indie

Kde je na světě Indie? Umístění této země je Jižní Asie, hraničící s Arabským mořem a Bengálským zálivem, mezi Barmou a Pákistánem. Indie má celkovou plochu 3,287,263 km2, z čehož 2,973,193 km2 je země. Takže to je velmi velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: horské rovině (plošina Deccan) na valivé pláně podél Gangy, pouště na západě, Himaláje na sever. Nejnižší bod země Indie je Indický oceán 0 m, nejvyšší bod Kanchenjunga 8 586 m. A klima je pohybuje od tropického monzunu na jihu k mírnému v severní.


Obyvatelé - Indie

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Indie. Počet obyvatel je: 1,281,935,911 (7/2017 odhad). Takže je to opravdu obrovská populace. Kdo tady žije? Indo-Aryan 72%, Dravidian 25%, Mongoloid a další 3 % (2000). Jaké jsou tu požívané jazyky? Indie hovoří jazyky Hindština 41%, Bengálsko 8,1%, Telugu 7,2%, Marathi 7%, Tamil 5,9%, Urdu 5%, Gujarati 4,5%, Kanada 3,7%, Malajalam 3,2%, Oriya 3,2%, Punjabi 2,8% %, Maithili 1,2%, ostatní 5,9%. A náboženství: Hindština 79,8%, Muslim 14,2%, Křesťan 2,3%, Sikh 1,7%, Ostatní a neurčené 2% (2011 est.). Kolik let je tady lidem? 27.9 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 68.8 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: s pozoruhodnou výjimkou pouští na severozápadě, včetně pouště Thar a horských okrajů na severu, ve většině zemí existuje velmi vysoká hustota obyvatelstva; jádro populace je na severu podél břehů Gangy, přičemž ostatní říční údolí a jižní pobřežní oblasti mají také velké populační koncentrace. Hlavní městské oblasti v zemi Indie jsou: Nové Dillí (kapitál) 25.703 milionů; Mumbai 21,043 milionu; Kolkata 11,766 milionu; Bangalore 10,087 milionů; Chennai 9,62 milionu; Hyderabad 8,944 milionů (2015).

Vláda a ekonomika - Indie

Hlavní město země Indie je New Delhi a typ vlády federální parlamentní republic. Podívejme se na administrativní členění - 29 států a 7 odborových území; Andamanské a Nikobarské ostrovy, Andhra Pradesh, Arunachal Pradesh, Assam, Bihar, Chandigarh, Chhattisgarh, Dádra a Nagar Haveli, Daman a Diu, Dillí, Goa, Gujarat, Haryana, Himachal Pradesh, Džammú a Kašmír, Jharkhand, Karnataka, Kerala, Lakshadweep , Madhya Pradesh, Maharashtra, Manipur, Meghalaya, Mizoram, Nagaland, Urísa, Puducherry, Punjab, Rajasthan, Sikkim, Tamil Nadu, Telangana, Tripura, Uttar Pradesh, Uttarakhand, West Bengal. Pokud jde o ekonomiku, Indie má tyto důležité průmyslové produkty: textilie, chemikálie, zpracování potravin, ocel, dopravní prostředky, cement, těžba, ropa, stroje, software, léčiva. Důležité zemědělské produkty jsou rýže, pšenice, olejnatých semen, bavlny, juty, čaje, cukrové třtiny, čočky, cibule, brambor; mléčné výrobky, ovce, kozy, drůbež; Ryba. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ropné produkty, drahokamy, , oblečení a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou USA 16%, Spojené arabské emiráty 11,7%, Hongkong 5,1% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou ropa, drahokamy, stroje, chemikálie, hnojiva, plasty, železo a ocel a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 17%, USA 5.8%, SAE 5.4%, Saúdská Arábie 5.2% , Švýcarsko 4,2% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Indie a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $7,200 (2017 odhad). To je poměrně nízké číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 21.9% (2011 odhad).


Mapa IndieZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet