Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Island

Atlas světa: Island. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Island.

Domů - Evropa - Island

Informace - Island

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Island. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Island. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Island:

Island - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Island? Začněme tímto: Usazený norskými a keltskými (skotskými a irskými) přistěhovalci v pozdních 9. a 10. století nl, Island se může pochlubit nejstarší fungující legislativní shromáždění na světě, Althingi, založený v roce 930. Nezávislý už více než 300 let byl následně vládl Norskem a Dánskem . Fallout ze sopky Askja z roku 1875 devastoval islandskou ekonomiku a způsobil rozsáhlý hladomor. Během příštího čtvrtletí 20% obyvatel ostrova emigrovalo, většinou do Kanady a do USA. Dánsko udělilo v roce 1874 omezené domácí pravidlo a úplnou nezávislost v roce 1944. Druhá polovina 20. století zaznamenala značný hospodářský růst především v odvětví rybolovu. Po vstupu země do Evropského hospodářského prostoru v roce 1994 se ekonomika výrazně diverzifikovala, ale Island byl obzvláště těžce zasažen světovou finanční krizí v letech po roce 2008. Ekonomika je nyní na vzestupné trajektorii, poháněnou především turistikou a stavebním boomem. Gramotnost, dlouhověkost a sociální soudržnost jsou podle světových standardů první úrovní.

Geografie - Island

Kde je na světě Island? Umístění této země je Severní Evropa, ostrov mezi Grónským mořem a severním Atlantickým oceánem, severozápadně od Spojeného království. Island má celkovou plochu 103,000 km2, z čehož 100,250 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: většinou plošina rozptýlená horskými vrcholy, ledovci; pobřeží velmi členité zálivy a fjordy. Nejnižší bod země Island je Atlantický oceán 0 m, nejvyšší bod Hvannadalshnjúkur 2110 m (u ledovce Vatnajökull). A klima je ; moderován severoatlantickým proudem; mírné, větrné zimy; vlhká, chladná léta.


Obyvatelé - Island

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Island. Počet obyvatel je: 339,747 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? homogenní směs potomků norštiny a Keltů 94%, populace cizího původu 6%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Island hovoří jazyky Islandský, anglický, nordický jazyk, německy široce mluvený. A náboženství: Evanjelický luteránský církev Islandu (oficiální) 69,9%, římský katolík 3,8%, Reykjavík svobodný kostel 2,9%, Hafnarfjorour Zdarma kostela 2%, Asatru sdružení 1.1%, Nezávislá kongregace 1%, ostatní náboženství 4% (zahrnuje Zuist a letniční), žádné 6.1%, jiné nebo neurčené 9.2% (2017 est.). Kolik let je tady lidem? 36.5 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 83.1 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Island je téměř zcela městský s poloviční populací nacházející se v hlavním městě Reykjavíku av jeho okolí; menší kmeny jsou primárně nalezeny podél pobřeží na severu a západě. Hlavní městské oblasti v zemi Island jsou: Reykjavíku (hlavního města) 184,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Island

Hlavní město země Island je Reykjavík a typ vlády parlamentní republika. Podívejme se na administrativní členění - 8 regionů; Austrálie, Hofudhborgarsvaedhi, Nordhurland Eystra, Nordhurland Vestra, Sudhurland, Sudhurnes, Vestfirdhir, Vesturland. Pokud jde o ekonomiku, Island má tyto důležité průmyslové produkty: turistika, zpracování ryb; tavení hliníku; geotermální energie, vodní energie; zdravotnické / farmaceutické výrobky. Důležité zemědělské produkty jsou Brambor, mrkev, zelenina, rajčata, okurky ; skopové maso, kuřecí maso, vepřové maso, hovězí maso, mléčné výrobky; rybářská. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ryby a produkty z ryb (42%), hliník (38%), zemědělské produkty, léčivé přípravky a léčivé přípravky, ferosilicium (2015) a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Nizozemsko 25,4%, Velká Británie 11,3%, Španělsko 10,5%, USA 7,8% 6,7%, 4,2% Norsko (2016),. Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a zařízení, ropné produkty, potraviny, textil a nejdůležitější importní partneři jsou Německo 10,1%, USA 10%, Norsko 9,1%, Nizozemsko 7,5%, Čína 7,4%, Dánsko 6,1%, Spojené království 5,8% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Island a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $52,100 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa IslandZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet