Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Itálie

Atlas světa: Itálie. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Itálie.

Domů - Evropa - Itálie

Informace - Itálie

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Itálie. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Itálie. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Itálie:

Itálie - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Itálie? Začněme tímto: Itálie se stala národním státem v roce 1861, kdy regionální státy poloostrova, spolu se Sardinií a Sicílií, byly sjednoceny pod Kingem Victorem Emmanuelem II. Éra parlamentní vlády skončila na počátku dvacátých let 20. století, kdy Benito Mussolini založil fašistickou diktaturu. Jeho spojenectví s nacistickým Německem vedlo k porážce Itálie ve druhé světové válce. Demokratická republika nahradila monarchii v roce 1946 a následovalo hospodářské oživení. Itálie je členem charty NATO a Evropského hospodářského společenství (EHS) a jeho následnými nástupci ES a EU. Byl v čele evropského hospodářského a politického sjednocení a připojil se k Hospodářské a měnové unii v roce 1999. Trvalé problémy zahrnují pomalý hospodářský růst, vysokou nezaměstnanost mladých a žen, organizovaný zločin, korupce,

Geografie - Itálie

Kde je na světě Itálie? Umístění této země je Jižní Evropa, poloostrov rozkládající se do centrálního Středozemního moře, severovýchodně od Tuniska. Itálie má celkovou plochu 301,340 km2, z čehož 294,140 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: převážně drsné a hornaté; Některé pláně, pobřežní nížiny. Nejnižší bod země Itálie je Středozemní moře 0 m, nejvyšší bod Mont Blanc (Monte Bianco) de Courmayeur 4,748 m (sekundární vrchol Mont Blanc). A klima je převážně Středomoří; vysokohorská krajina; horké, suché na jihu.


Obyvatelé - Itálie

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Itálie. Počet obyvatel je: 62,137,802 (7/2017 odhad). Tak tady žije spousta lidí. Kdo tady žije? italština (zahrnuje malé seskupení německých, francouzských a slovinsko-italských na severu a albánských italů a řeckých Italů na jihu). Jaké jsou tu požívané jazyky? Itálie hovoří jazyky italština (oficiální), německá (část Trentino - oblast Alto Adige je převážně německy mluvící), francouzština (malá francouzsky mluvící menšina v regionu Valle d'Aosta), slovinština (slovinsky mluvící menšina v oblasti Terst-Gorizia). A náboženství: Křesťan 80% (převážně římský katolík s velmi malými skupinami svědků Jehovových a protestantů), muslimský (asi 800 000 až 1 milion), ateista a agnostik 20%. Kolik let je tady lidem? 45.5 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 82.3 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Navzdory výraznému vzoru s průmyslovým severem a agrární jih, poměrně rovnoměrné rozložení populace existuje ve většině zemí, s pobřežními oblastmi, Údolím řeky Po a městskými centry (zejména Milánem, Římem a Neapolí), které přitahují větší a hustější populace. Hlavní městské oblasti v zemi Itálie jsou: ŘÍM (hlavního města) 3,718 milionů; Milán 3,099 milionu; Neapol 2,202 milionu; Turín 1,765 milionu; Palermo 853 000; Bergamo 840 000 (2015).

Vláda a ekonomika - Itálie

Hlavní město země Itálie je Řím a typ vlády parlamentní republiky. Podívejme se na administrativní členění - 15 regionů (regioni, singular - regione) a 5 autonomních regionů (regioni autonomie, singular - regione autonoma). Pokud jde o ekonomiku, Itálie má tyto důležité průmyslové produkty: , strojírenství, železo a ocel, chemikálie, zpracování potravin, textil, motorová vozidla, oděvy, obuv, keramika. Důležité zemědělské produkty jsou ovoce, zelenina, hrozny, brambory, cukrová řepa, sója, obilí, olivy; hovězí maso, mléčné výrobky; rybářství. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou strojírenské výrobky, textil a oděvy, výrobní stroje, motorová vozidla, potraviny, nápoje a tabák; minerály, neželezné kovy a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Německo 12,6%, Francie 10,5%, USA 8,9%, Spojené království 5,4%, Španělsko 5%, Švýcarsko 4,6% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou strojírenské výrobky, chemikálie, dopravní prostředky, energetické výrobky, nerosty a neželezné kovy, textil a oděvy; potraviny, nápoje, tabák a nejdůležitější importní partneři jsou Německo 16,3%, Francie 8,9%, Čína 7,5%, Nizozemsko 5,5%, Španělsko 5,3%, Belgie 4,9% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Itálie a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $38,000 (2017 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 29.9% (2012 odhad).


Mapa ItálieZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí