Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Jižní Amerika

Atlas světa: Jižní Amerika. Na této stránce můžete vidět seznam zemí a některé základní informace o lidech a ekonomice kontinentu Jižní Amerika.

Domů - Jižní Amerika

Vyberte si místo

Klikněte nebo klepněte na libovolnou zemi nebo na libovolný jiný cíl v níže uvedeném seznamu. Tímto způsobem se dostanete přímo na stránku země nebo oblasti, kterou jste vybrali. Zde naleznete podrobné informace o zemi, její mapu, vlajku atd.


Informace - Jižní Amerika

The South America is part of the Americas, often called just America. In the modern era the America was discovered in 1492. The indigenous peoples were then replaced by immigrants, mostly from Europe.

Náš atlas světa nabízí informace o 14 zemích, jejichž kontinentem je Jižní Amerika. Tyto země pokrývají 17,336,869 čtverečních kilometrů země a žije v nich 418,541,016 lidí. Pokud jde o ekonomiku kontinentu Jižní Amerika, souhrn HDP všech těchto zemí činí 3,929,730,500,000 amerických dolarů. Je tato částka vysoká nebo nízká? Pokud si nejste jisti, podívejte se na toto číslo - HDP na osobu. Říká více o tom, kolik zde lidé vyprodukují. HDP na hlavu je zde $9,389. Můžete si snadno prohlédnout všechny kontinenty světa a porovnat v nich HDP - a tak si udělat názor.

Mapa Jižní Amerika


Zdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí