Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Kanada

Atlas světa: Kanada. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Kanada.


Informace - Kanada

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Kanada. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Kanada. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Kanada:

Kanada - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Kanada? Začněme tímto: Země s obrovskými vzdálenostem a bohatými přírodními zdroji se v roce 1867 stala Kanadou samosprávným panstvím a zároveň udržovala vazby na britskou korunu. Kanada repatriovala svou ústavu z Velké Británie v roce 1982 a oddělila finální koloniální kravatu. Ekonomicky a technologicky se národ rozvinul souběžně s USA, sousedem na jihu přes nejdelší mezinárodní hranici světa. Kanada čelí politickým výzvám splnění požadavků veřejnosti na zlepšení kvality ve zdravotnictví, vzdělávání, sociálních službách a hospodářské konkurenceschopnosti, jakož i na reakci na zvláštní obavy převážně frankofonního Quebecu. Cílem Kanady je také rozvíjet různorodé energetické zdroje při zachování svého závazku vůči životnímu prostředí.

Geografie - Kanada

Kde je na světě Kanada? Umístění této země je Severní severní Amerika, hraničící s severním Atlantickým oceánem na východě, Severním Tichým oceánem na západě a Severním ledovým oceánem na severu, severně od kontinentálního US. Kanada má celkovou plochu 9,984,670 km2, z čehož 9,093,507 km2 je země. Jedná se o jednu z největších zemí světa. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: většinou roviny s horami na západě, nížiny na jihovýchodě. Nejnižší bod země Kanada je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Mount Logan 5,959 m. A klima je liší od jižní až subarktické a arktické na severu.


Obyvatelé - Kanada

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Kanada. Počet obyvatel je: 35,623,680 (7/2017 odhad). Tak tady žije spousta lidí. Kdo tady žije? Kanadský 32,2%, Angličtina 19,8%, Francouzština 15,5%, Skotský 14,4%, Irský 13,8%, Němec 9,8%, Italský 4,5% %, Severoamerický indián 4,2%, jiný 50,9%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Kanada hovoří jazyky anglicky (oficiální) 58,7%, francouzský (oficiální) 22%, paňdžábský 1,4%, italský 1,3%, španělský 1,3%, němčina 1,3%, kantonský 1,2% 1,1%, ostatní 10,5% (v roce 2011). A náboženství: Katolický 39% (zahrnuje římský katolík 38,8%, ostatní katolík .2%), protestantské 20,3% (zahrnuje sjednocenou církev 6,1%, anglikánská 5%, baptistická 1,9%, luteránská 1,5%, letniční 1,5%, presbyteriánská 1,4%, ostatní protestantská 2,9 %), Ortodoxní 1,6%, ostatní křesťané 6,3%, muslimští 3,2%, hinduisté 1,5%, sikh 1,4%, buddhisté 1,1%, židovští 1%, jiní 0,6%, žádní 23,9% (rok 2011). Kolik let je tady lidem? 42.2 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 81.9 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: převážná většina Kanaďanů je umístěna v diskontinuálním pásmu přibližně 300 km od jižní hranice se Spojenými státy; Nejvíce obydlená provincie je Ontario, následované Quebek a Britská Kolumbie. Hlavní městské oblasti v zemi Kanada jsou: Toronto 5,993 milionu; Montreal 3,981 milionů; Vancouver 2,485 milionu; Calgary 1,337 milionu; Ottawa (hlavní město) 1,326 milionu; Edmonton 1,272 milionu (2015).

Vláda a ekonomika - Kanada

Hlavní město země Kanada je Ottawa a typ vlády Federální parlamentní demokracie (parlament Kanady) pod ústavní monarchií; oblast společenství Commonwealth. Podívejme se na administrativní členění - 10 provincií a 3 území; Alberta, Britská Kolumbie, Manitoba, New Brunswick, Newfoundland a Labrador, Severozápadní území, Nova Scotia, Nunavut, Ontario, Ostrov prince Edwarda, Quebecu, Saskatchewan, Yukon. Pokud jde o ekonomiku, Kanada má tyto důležité průmyslové produkty: dopravní prostředky, chemikálie, zpracované a nezpracované minerály, potravinářské výrobky, dřevo a výrobky z papíru, produkty z ryb, ropa, zemní plyn. Důležité zemědělské produkty jsou Pšenice, ječmene, olejnatých semen, tabáku, ovoce, zeleniny; mléčné výrobky; Ryba; lesních produktů. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou motorová vozidla a jejich části, průmyslová zařízení, letadla, telekomunikační zařízení; chemikálie, plasty, hnojiva; buničina, dřevo, ropa, zemní plyn, elektřina, hliník a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou USA 76,4%, Čína 4,1% (2016),. Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a zařízení, motorová vozidla a jejich díly, ropa, chemikálie, elektrická energie, zboží dlouhodobé spotřeby a nejdůležitější importní partneři jsou US 52,2%, Čína 12,1% , Mexiko 6,2% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Kanada a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $48,100 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 9.4%.


Mapa KanadaZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet