Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Kanada

Atlas sveta: Kanada. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Kanada.


Informácie - Kanada

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Kanada. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Kanada. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Kanada tu:

Kanada - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Kanada? Začnime týmto: V krajine s obrovskými vzdialenosťami a bohatými prírodnými zdrojmi sa v roku 1867 Kanada stala samosprávnym panstvom a zároveň zachovala väzby s britskou korunou. Kanada repatriovala svoju ústavu z Veľkej Británie v roku 1982 a odstránila konečnú koloniálnu väzbu. Ekonomicky a technologicky sa národ rozvíjal súbežne s USA, jej susedom na juhu cez najdlhšiu medzinárodnú hranicu sveta. Kanada čelí politickým výzvam splnenia požiadaviek verejnosti na zlepšenie kvality zdravotnej starostlivosti, vzdelávania, sociálnych služieb a hospodárskej konkurencieschopnosti, ako aj reagovanie na osobitné obavy prevažne frankofónneho Quebecu. Kanada sa tiež zameriava na rozvoj svojich rozmanitých zdrojov energie, pričom si zachováva svoj záväzok voči životnému prostrediu.

Geografia - Kanada

Kde na svete je Kanada? Umiestnenie tejto krajiny je Severná severná Amerika, ktorá hraničí s severným Atlantickým oceánom na východe, severným Tichým oceánom na západe a Severným ľadovým oceánom na severe, severne od hraničného US. Celková plocha krajiny Kanada je 9,984,670 km2, z čoho 9,093,507 km2 je zem. Je to jedna z najväčších krajín sveta. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: prevažne roviny s horami na západe, nížiny juhovýchodne. Kanada má najnižší bod Atlantický oceán 0 m, najvyšší bod Mount Logan 5 959 m. Podnebie je líši od mierneho južný až subarktický a arktický na severe severne.


Obyvatelia - Kanada

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Kanada. To číslo je: 35,623,680 (7/2017 odhad). Takže tu žije veľa ľudí. Kto žije tu? Kanadský 32,2%, Anglický 19,8%, Francúzsky 15,5%, Škótsky 14,4%, Írsky 13,8%, Nemecky 9,8%, Taliansky 4,5% %, Severná americká indiánska 4,2%, iná 50,9%. Aké sú jazyky v krajine Kanada? angličtina (oficiálna) 58,7%, francúzska (oficiálna) 22%, pandžábčina 1,4%, taliančina 1,3%, španielčina 1,3%, nemčina 1,3%, kantonská 1,2% 1,1%, ostatné 10,5% (v roku 2011). A náboženstvá: Katolíckych 39% (vrátane rímskokatolíckych 38,8%, ostatných katolíckych .2%), protestantských 20,3% (vrátane Spojených cirkví 6,1%, anglikánskych 5%, baptistov 1,9%, luteránskych 1,5%, letničných 1,5%, presbyteriánov 1,4%, ostatných protestantov 2,9 %), Ortodoxní 1,6%, iní kresťania 6,3%, moslimskí 3,2%, hinduistickí 1,5%, sikh 1,4%, budhistickí 1,1%, židovskí 1%, iní 0,6%, žiadny 23,9% (2011 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 42.2 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 81.9 rok. Kde ľudia žijú v krajine Kanada? Tu: drvivá väčšina Kanaďanov je umiestnená v diskontinuálnej kapele v približne 300 km južnej hranice so Spojenými štátmi; najľudnatejšou provinciou je Ontário, nasleduje Quebec a Britská Kolumbia. Hlavné mestské oblasti krajiny Kanada sú: Toronto 5,993 milióna; Montreal 3,981 miliónov; Vancouver 2,485 milióna; Calgary 1,337 milióna; Ottawa (hlavné mesto) 1,326 milióna; Edmonton 1,272 milióna (2015).

Vláda a hospodárstvo - Kanada

Hlavné mesto krajiny Kanada je Ottawa a typ vlády Federálnej parlamentnej demokracie (parlament Kanady) za ústavnej monarchie; oblasť spoločenstiev. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 10 provincií a 3 územia; Alberta, Britská Kolumbia, Manitoba, New Brunswick, Newfoundland a Labrador, Severozápadné územia, Nova Scotia, Nunavut, Ontario, ostrov Prince Edwarda, Quebec, Saskatchewan, Yukon. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Kanada, dôležité priemyselné produkty sú chemikálie, spracované a nespracované minerály, potravinárske výrobky, výrobky z dreva a papiera, rybie výrobky, ropa, zemný plyn. Dôležité poľnohospodárske produkty sú , jačmeňa, olejnatých semien, tabaku, ovocia a zeleniny; mliečne výrobky; ryby; lesných produktov. Najdôležitejšie vývozné komodity sú motorové vozidlá a ich časti, priemyselné stroje, lietadlá, telekomunikačné zariadenia; chemikálie, plasty, hnojivá; buničina, drevo, ropa, zemný plyn, elektrina, hliník a najdôležitejšími exportnými partnermi sú USA 76,4%, Čína 4,1% (2016),. Najdôležitejšie dovozné komodity sú stroje a zariadenia, motorové vozidlá a ich časti, ropa, chemikálie, elektrická energia, tovar dlhodobej spotreby a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú US 52,2%, Čína 12,1% , Mexiko 6,2% (2016). Ako bohatá je krajina Kanada a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $48,100 (2017 odhad). To znamená, že ľudia sú v priemere bohatí. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 9.4%.


Mapa - KanadaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet