Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Kostarika

Atlas světa: Kostarika. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Kostarika.

Domů - Střední Amerika - Kostarika

Informace - Kostarika

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Kostarika. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Kostarika. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Kostarika:

Kostarika - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Kostarika? Začněme tímto: Ačkoli španělština prozkoumala počátkem 16. století, počáteční pokusy o kolonizaci Kostariky se ukázaly jako neúspěšné kvůli kombinaci faktorů, včetně choroby z mokřadů zamořených bažin, brutálního ohně, odporu domorodců a pirátských náletů. Až do roku 1563 bylo v chladnějších, úrodných centrálních vysočinách vytvořeno trvalé osídlení Cartago. Oblast zůstala kolonií asi dvě a půl století. V roce 1821 se Kostarika stala jednou z několika středoamerických provincií, které společně vyhlásily svou nezávislost od Španělska. O dva roky později vstoupil do Spojených provincií Střední Ameriky, ale tato federace se rozpadla v roce 1838, kdy Costa Rica vyhlásila svou svrchovanost a nezávislost. Od konce 19. století pouze dvě krátké období násilí narušily demokratický vývoj země. V roce 1949 Kostarika rozpustila své ozbrojené síly. Přestože stále udržuje velký zemědělský sektor, Costa Rica rozšířila svou ekonomiku tak, aby zahrnovala silné technologie a odvětví cestovního ruchu. Životní úroveň je relativně vysoká. Vlastnictví pozemků je rozšířené.

Geografie - Kostarika

Kde je na světě Kostarika? Umístění této země je Střední Amerika, která hraničí jak s Karibským mořem, tak se severním Tichým oceánem, mezi Nikaraguou a Panama. Kostarika má celkovou plochu 51,100 km2, z čehož 51,060 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: pláních oddělených drsnými horami, včetně více než 100 vulkanických kuželů, z nichž několik je hlavními aktivními sopkami. Nejnižší bod země Kostarika je Tichý oceán 0 m, nejvyšší bod Cerro Chirripo 3 819 m. A klima je tropických a subtropických; období sucha (prosinec až duben); období dešťů (květen až listopad); chlazený ve vysokohorských.


Obyvatelé - Kostarika

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Kostarika. Počet obyvatel je: 4,930,258 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? bílá nebo mestiza 83,6%, mulata 6,7%, původní 2,4%, černá afrického původu 1,1%, ostatní 1,1%, žádná 2,9%, nespecifikovaná 2,2% (2011 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Kostarika hovoří jazyky španělština (oficiální), anglická. A náboženství: katolická 76,3%, evangelická 13,7 %, Svědky Jehovova 1,3%, ostatní protestanti 0,7%, jiní 4,8%, žádní 3,2%. Kolik let je tady lidem? 31.3 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 78.7 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Zhruba polovina obyvatel země žije v městských oblastech; hlavním městě San Jose je největším městem a domovem přibližně jedné pětiny obyvatel. Hlavní městské oblasti v zemi Kostarika jsou: SAN JOSE (hlavní město) 1,17 milionu (2015).

Vláda a ekonomika - Kostarika

Hlavní město země Kostarika je San Jose a typ vlády prezidentské republiky. Podívejme se na administrativní členění - 7 provincií (provincie, singulární - provincie); Alajuela, Cartago, Guanacaste, Heredia, Limon, Puntarenas, San Jose. Pokud jde o ekonomiku, Kostarika má tyto důležité průmyslové produkty: , textil a oděvy, stavební materiály, hnojiva, plastové výrobky. Důležité zemědělské produkty jsou Banány, ananas, káva, melouny, okrasné rostliny, cukr, kukuřice, rýže, fazole, brambory; hovězí maso, drůbež, mléčné výrobky; chemikálie. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou banány, ananas, káva, melouny, okrasné rostliny, cukr; hovězí; plody moře; elektronické součástky, zdravotnické zařízení a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou US 41%, Nizozemsko 5,8%, Panama 5,7%, Belgie 5,4%, Nikaragua 5,2%, Guatemala 5,2% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou suroviny, spotřební zboží, kapitálová zařízení, ropa, stavební materiály a nejdůležitější importní partneři jsou US 37,1%, Čína 13,5%, Mexiko 6,9% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Kostarika a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $17,200 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 21.7% (2014 odhad).


Mapa KostarikaZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí