Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Kostarika

Atlas sveta: Kostarika. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Kostarika.

Domov - Stredná Amerika - Kostarika

Informácie - Kostarika

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Kostarika. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Kostarika. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Kostarika tu:

Kostarika - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Kostarika? Začnime týmto: Napriek tomu, že španielčina začala skúmať už v 16. storočí, počiatočné pokusy o kolonizáciu Kostariky sa ukázali ako neúspešné kvôli kombinácii faktorov vrátane choroby z mokva infikovaných močiarov, brutálneho ohňa, odporu domorodcov a pirátskych nájazdov. Až v roku 1563 sa v chladnejších, úrodných centrálnych vysočinách vytvorilo trvalé osídlenie Cartago. Oblasť zostala kolóniou asi dve a pol storočia. V roku 1821 sa Kostarika stala jednou z niekoľkých provincií strednej Ameriky, ktoré spoločne vyhlásili svoju nezávislosť od Španielska. O dva roky neskôr vstúpil do Spojených provincií Strednej Ameriky, ale táto federácia sa rozpadla v roku 1838, kedy Costa Rica vyhlásila svoju suverenitu a nezávislosť. Od konca 19. storočia iba dva krátke obdobia násilia narušili demokratický vývoj krajiny. V roku 1949 Kostarika rozpustila svoje ozbrojené sily. Aj keď stále udržiava veľké poľnohospodárske odvetvie, Kostarika rozšírila svoje hospodárstvo tak, aby zahŕňalo silné technológie a odvetvie cestovného ruchu. Životná úroveň je pomerne vysoká. Vlastníctvo pozemkov je rozšírené.

Geografia - Kostarika

Kde na svete je Kostarika? Umiestnenie tejto krajiny je Stredná Amerika, ktorá hraničí s karibským morom a severným Tichým oceánom medzi Nikaraguou a Panamou. Celková plocha krajiny Kostarika je 51,100 km2, z čoho 51,060 km2 je zem. Takže to nie je veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: pobrežné pláně oddelené rozoklaných hôr, vrátane viac ako 100 sopečných kužeľov, z ktorých niektoré sú hlavnými aktívnych sopiek. Kostarika má najnižší bod Tichý oceán 0 m, najvyšší bod Cerro Chirripó 3819. Podnebie je tropických a subtropických; suchá sezóna (december až apríl); dažďová sezóna (máj až november); chladiča na Vysočine.


Obyvatelia - Kostarika

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Kostarika. To číslo je: 4,930,258 (7/2017 odhad). Takže toto nie je krajina s príliš mnohýmy ľudmi. Kto žije tu? biela alebo mestiza 83,6%, mulato 6,7%, domorodé 2,4%, čierne africké zostupy 1,1%, iné 1,1%, žiadne 2,9%, nespecifikované 2,2% (2011 est.). Aké sú jazyky v krajine Kostarika? španielsky (oficiálny), anglicky. A náboženstvá: rímskokatolícky 76,3%, evanjelický 13,7 %, Svedok Jehovovho 1,3%, ostatných protestantov 0,7%, ostatných 4,8%, žiadnych 3,2%. Koľko rokov je ľudom v priemere? 31.3 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 78.7 rok. Kde ľudia žijú v krajine Kostarika? Tu: Zhruba polovicu obyvateľov krajiny žije v mestských oblastiach; hlavné mesto San Jose je najväčším mestom a domov pre približne jednu pätinu obyvateľov. Hlavné mestské oblasti krajiny Kostarika sú: SAN JOSE (hlavné mesto) 1,17 milióna (2015).

Vláda a hospodárstvo - Kostarika

Hlavné mesto krajiny Kostarika je San Jose a typ vlády prezidentská republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 7 provincií (provincias, singular - provincia); Alajuela, Cartago, Guanacaste, Heredia, Limón, Puntarenas, San Jose. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Kostarika, dôležité priemyselné produkty sú lekárske zariadenia, spracovanie potravín, textilný a odevný priemysel, stavebné materiály, hnojivá, výrobky z plastov. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Banány, ananásy, káva, melóny, okrasné rastliny, cukor, kukurica, ryža, fazuľa, zemiaky; hovädzie mäso, hydina, mliečne výrobky; Tinbe. Najdôležitejšie vývozné komodity sú banány, ananás, káva, melóny, okrasné rastliny, cukrová; hovädzie mäso; morské plody; elektronické súčiastky, zdravotnícke pomôcky a najdôležitejšími exportnými partnermi sú US 41%, Holandsko 5,8%, Panama 5,7%, Belgicko 5,4%, Nikaragua 5,2%, Guatemala 5,2% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú suroviny, spotrebný tovar, kapitálové vybavenie, ropa, stavebné materiály a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú USA 37,1%, Čína 13,5%, Mexiko 6,9% (2016). Ako bohatá je krajina Kostarika a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $17,200 (2017 odhad). To je celkom dobré. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 21.7% (2014 odhad).


Mapa - KostarikaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2022 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet