Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Libanon

Atlas světa: Libanon. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Libanon.

Domů - Asie - Libanon

Informace - Libanon

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Libanon. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Libanon. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Libanon:

Libanon - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Libanon? Začněme tímto: Po první světové válce získal Francie mandát nad severní částí bývalé osmanské říše Sýrie. Francouzi vymezili oblast Libanonu v roce 1920 a v roce 1943 poskytli tuto oblast nezávislost. Od té doby byla země označena obdobími politických turbulencí rozptýlených prosperitou postavených na pozici regionálního centra financí a obchodu. Občanská válka v letech 1975-1990, která měla za následek zhruba 120 000 úmrtí, následovala roky sociální a politické nestability. Sektářství je klíčovým prvkem libanonského politického života. Sousední Sýrie historicky ovlivnila libanonskou zahraniční politiku a vnitřní politiky a její armáda obsadila Libanon od roku 1976 do roku 2005.

Geografie - Libanon

Kde je na světě Libanon? Umístění této země je Blízký východ, sousedící se Středozemním mořem, mezi Izraelem a Sýrií. Libanon má celkovou plochu 10,400 km2, z čehož 10,230 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: úzkou pobřežní pláni; El Beqaa (údolí Bekaa) odděluje Libanon a Anti-Libanon hory. Nejnižší bod země Libanon je Středozemní moře 0 m, nejvyšší bod Qornet es Saouda 3.088 m. A klima je Středomoří; mírné až chladné, vlhké zimy s horkými, suchými léty; Libanonské hory zažijí těžké zimní sněty.


Obyvatelé - Libanon

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Libanon. Počet obyvatel je: 6,229,794 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? arabština 95%, arménština 4%, ostatní 1%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Libanon hovoří jazyky arabština ), Francouzština, angličtina, arménská. A náboženství: muslimská 54% (27% sunnitská, 27% šije), křesťanská 40,5% (21% maronitská katolická, 8% řecká pravoslavná, velmi malé množství Židů, Bahá'í, Buddhistů, Hindů a Mormonů. Kolik let je tady lidem? 30.5 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 77.8 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: většina lidí žije na pobřežním pobřeží Středozemního moře nebo blízko něho a nejvíce žije v hlavním městě Beirut a kolem něj; příznivé rostoucí podmínky v údolí Bekaa, na jihovýchodní straně hory Libanonu, přilákaly farmáře, a proto oblast vykazuje menší hustotu obyvatel. Hlavní městské oblasti v zemi Libanon jsou: Bejrút (hlavní město) 2,226 milionu (2015).

Vláda a ekonomika - Libanon

Hlavní město země Libanon je Bejrút a typ vlády parlamentní republiky. Podívejme se na administrativní členění - 8 guvernéráty (mohafazat, singulární - mohafazah); Aakkar, Baalbek-Hermel, Beqaa, Bejrút, Liban-Nord, Liban-Sud, Mont-Liban, Nabatiye. Pokud jde o ekonomiku, Libanon má tyto důležité průmyslové produkty: bankovnictví, cestovní ruch, zpracování potravin, vína, šperky, cement, textil, minerální a chemické produkty, dřevo a nábytek produkty, zpracování ropy, kovů výroby. Důležité zemědělské produkty jsou Citrusy, hroznové víno, rajčata, jablka, zelenina, brambory, olivy, tabák; ovce, kozy. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou šperky, základní kovy, chemikálie, spotřební zboží, ovoce a zelenina, tabák, stavební minerály, elektrotechnické stroje a rozvaděče, textilní vlákna, papír a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Jihoafrická republika 21,1%, Saúdská Arábie 9%, SAE 8%, Sýrie 6,7%, Irák 5,4% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou ropné produkty, , oblečení, maso a živá zvířata, spotřební zboží, papír, textilie, tabák, elektrické stroje a zařízení, chemikálie a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 11,2%, Itálie 7,5%, USA 6,3%, Německo 6,2%, Řecko 5,7%, Egypt 4,1% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Libanon a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $19,500 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 28.6% (2004 odhad).


Mapa LibanonZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet