Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Lichtenštejnsko

Atlas světa: Lichtenštejnsko. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Lichtenštejnsko.

Domů - Evropa - Lichtenštejnsko

Informace - Lichtenštejnsko

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Lichtenštejnsko. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Lichtenštejnsko. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Lichtenštejnsko:

Lichtenštejnsko - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Lichtenštejnsko? Začněme tímto: Lichtenštejnské knížectví bylo založeno v roce 1719 v Svaté římské říši. Obydlené jak francouzskými, tak ruskými jednotkami během napoleonských válek se stalo svrchovaným státem v roce 1806 a připojilo se k německé konfederaci v roce 1815. Lichtenštejnsko se stalo zcela nezávislé v roce 1866, kdy konfederace rozpuštěno. Až do konce první světové války to bylo úzce svázáno s Rakouskem, ale ekonomická devastace způsobená tímto konfliktem nucena Lichtenštejnsko vstoupit do celní a měnové unie se Švýcarskem. Od druhé světové války (ve které Lichtenštejnsko zůstalo neutrální), nízké daně země vyvolaly vynikající hospodářský růst. V roce 2000 byly nedostatky v bankovním regulačním dohledu vedeny k obavám z používání finančních institucí pro praní špinavých peněz. Nicméně,

Geografie - Lichtenštejnsko

Kde je na světě Lichtenštejnsko? Umístění této země je Střední Evropa, mezi Rakouskem a Švýcarskem. Lichtenštejnsko má celkovou plochu 160 km2, z čehož 160 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: převážně hornatý (Alpy) se údolí Rýna v západní třetině. Nejnižší bod země Lichtenštejnsko je Ruggeller Riet 430 m, nejvyšší bod Vorder-Grauspitz 2,599 m. A klima je kontinentální; studené, zatažené zimy s častým sněžením nebo deštěm; pohodě až mírně teplé, oblačno, vlhká léta.


Obyvatelé - Lichtenštejnsko

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Lichtenštejnsko. Počet obyvatel je: 38,244 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Lichtenštejnsko 66%, ostatní 34% (2013). Jaké jsou tu požívané jazyky? Lichtenštejnsko hovoří jazyky Němec 94,5% (oficiální) (hlavní dialekt Alemannic), italský 1,1%, ostatní 4,3%. A náboženství: Římský katolík (oficiální) 75,9%, protestanti reformovaná 6,5%, Muslim 5,4%, Lutheran 1,3%, ostatní 2,9%, žádné 5,4%, NS 2,6% (2010 est.). Kolik let je tady lidem? 43.2 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 81.9 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina populace se nachází v západní části země, podél Rýna Rive. Hlavní městské oblasti v zemi Lichtenštejnsko jsou: Vaduz (kapitál) 5000 (2014).

Vláda a ekonomika - Lichtenštejnsko

Hlavní město země Lichtenštejnsko je Vaduz a typ vlády konstituční monarchie. Podívejme se na administrativní členění - 11 komun (Gemeinden, singulární - Gemeinde); Balzers, Eschen, Gamprin, Mauren, Planken, Ruggell, Schaan, Schellenberg, Triesen, Triesenberg, Vaduz. Pokud jde o ekonomiku, Lichtenštejnsko má tyto důležité průmyslové produkty: elektronika, kovovýroba, dentální výrobky, keramika, léčiva, potravinářské výrobky, přesné přístroje, cestovní ruch, optické přístroje. Důležité zemědělské produkty jsou Pšenice, ječmen, kukuřice, brambory; hospodářská zvířata, mléčné výrobky. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou malé specializované stroje, konektory pro audio a video, díly pro motorová vozidla, zubní výrobky, , elektronická zařízení, optické výrobky a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou neznámo. Nejdůležitější importní komodity jsou zemědělské výrobky, suroviny, energetické výrobky, stroje, kovové zboží, textil, potraviny, motorová vozidla a nejdůležitější importní partneři jsou neznámo. Jakým bohatstvím oplývá Lichtenštejnsko a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $139,100 (2009 odhad). Lidé jsou tedy v průměru extrémně bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa LichtenštejnskoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2023 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet