Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Lucembursko

Atlas světa: Lucembursko. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Lucembursko.

Domů - Evropa - Lucembursko

Informace - Lucembursko

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Lucembursko. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Lucembursko. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Lucembursko:

Lucembursko - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Lucembursko? Začněme tímto: Založena v roce 963, v roce 1815 se Lucembursko stalo velkým vévodstvím a samostatným státem pod Nizozemskem. Ztratilo více než polovinu svého území Belgii v roce 1839, ale získalo větší míru autonomie. V roce 1867 získalo Lucembursko plnou nezávislost pod podmínkou, že slibuje věčnou neutralitu. Překročení Německem v obou světových válkách ukončilo svou neutralitu v roce 1948, kdy vstoupila do celní unie Beneluxu a do NATO nastoupila v následujícím roce. V roce 1957 se Lucembursko stalo jednou ze šesti zakládajících zemí EHS (později EU) a v roce 1999 se připojilo k eurozónové měnové zóně.

Geografie - Lucembursko

Kde je na světě Lucembursko? Umístění této země je Západní Evropa mezi Francií a Německem. Lucembursko má celkovou plochu 2,586 km2, z čehož 2,586 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: převážně mírně zvlněná vrchovina s širokými, mělkými údolími; horské oblasti na severu mírně hornaté; strmý svah do Moselle povodně na jihovýchodě. Nejnižší bod země Lucembursko je řeka Moselle 133 m, nejvyšší bod Buurgplaatz 559 m. A klima je upravené kontinentální s mírnými zimami, chladná léta.


Obyvatelé - Lucembursko

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Lucembursko. Počet obyvatel je: 594,130 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Lucembursko 53,3%, portugalština 16,2%, francouzština 7,2%, italská 3,5%, belgická 3,4%, německá 2,2%, britská 1,1%, ostatní 13,2%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Lucembursko hovoří jazyky Lucemburština (oficiální správní a soudní jazyk a národní jazyk (mluvený jazyk)) 55,8%, portugalština 15,7%, francouzština (oficiální správní, soudní a legislativní jazyk) 12,1% , anglický 2,1%, ostatní 8,4% (2011 est.). A náboženství: Christian (převážně římský katolík) 70,4%, muslim 2,3%, ostatní (včetně buddhista, lidové náboženství, hinduistické, židovské) 0,5%, žádný 26,8% (2010 est.). Kolik let je tady lidem? 39.3 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 82.3 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: většina lidí žije na jihu, na hranici nebo blízko hranic s Francií. Hlavní městské oblasti v zemi Lucembursko jsou: Lucembursko (kapitál) 107,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Lucembursko

Hlavní město země Lucembursko je Lucembursko a typ vlády ústavní monarchie. Podívejme se na administrativní členění - 12 kantonů (kantony, singulární - kanton); Capellen, Clervaux, Diekirch, Echternach, Esch-sur-Alzette, Grevenmacher, Lucembursko, Mersch, Redange, Remich, Vianden, Wiltz. Pokud jde o ekonomiku, Lucembursko má tyto důležité průmyslové produkty: bankovní a finanční služby, stavebnictví, realitní služby, železo, kovy a ocel, informační technologie, telekomunikace, nákladní doprava a logistika, chemie, strojírenství, pneumatiky, sklo, hliník, cestovní ruch, biotechnologie. Důležité zemědělské produkty jsou hrozny, ječmen, oves, brambory, pšenice, ovoce; mlékárenská a živočišná výroba. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou stroje a zařízení , výrobky z oceli, chemikálie, pryžové výrobky, sklo a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Německo 23,1%, Belgie 16,6%, Francie 15,4%, Nizozemsko 5,1% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou komerčních letadel, nerosty, chemikálie, kovy, potraviny, luxusní spotřební zboží a nejdůležitější importní partneři jsou Belgie 29,4%, Německo 24,3%, Francie 10,3%, US 7%, Čína 5,8%, Nizozemsko 4,3%, Mexiko 4,3% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Lucembursko a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $109,100 (2017 odhad). Lidé jsou tedy v průměru extrémně bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa LucemburskoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet