Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Malta

Atlas světa: Malta. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Malta.

Domů - Evropa - Malta

Informace - Malta

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Malta. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Malta. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Malta:

Malta - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Malta? Začněme tímto: S civilizací, která se datuje tisíce let, se Malta může pochlubit některými z nejstarších megalitických míst na světě. Maltézské ostrovy, které se nacházejí v centru Středozemního moře, již dlouho sloužily jako strategické vojenské bohatství. Ostrovy se v různých dobách dostaly pod kontrolu nad Féničany, Kartáginy, Řeky, Římany,

Geografie - Malta

Kde je na světě Malta? Umístění této země je jižní Evropou, ostrovy ve Středozemním moři, jižně od Sicílie (Itálie). Malta má celkovou plochu 316 km2, z čehož 316 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: většinou nízké, skalnaté, ploché na rozříznuté pláně; mnoho pobřežních útesů. Nejnižší bod země Malta je Středozemní moře 0 m, nejvyšší bod Ta'Dmejrek na útesy Dingli 253 m. A klima je Středomoří; mírné, deštivé zimy; horké, suché léto.


Obyvatelé - Malta

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Malta. Počet obyvatel je: 416,338 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Maltština (potomci starých Kartaginci a Féničané se silnými prvky italské a jiné středomořské skladě). Jaké jsou tu požívané jazyky? Malta hovoří jazyky Maltese (oficiální) 90,1%, angličtina (úřední) 6%, vícejazyčná 3%, ostatní 0,9% (2005 est.). A náboženství: římský katolík (oficiální), více než 90% (Rok 2006). Kolik let je tady lidem? 41.8 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 80.5 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: většina obyvatel žije na východní polovině Malty, největší ze tří osídlených ostrovů. Hlavní městské oblasti v zemi Malta jsou: Valletta (hlavní město) 197 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Malta

Hlavní město země Malta je Valletta a typ vlády parlamentní republiky. Podívejme se na administrativní členění - 68 lokalit (Il-lokalita); Atrak, Balzan, Birgu, Birkirkara, Birgábbuga, Bormla, Dingli, Fgura, Floriana, Fontana, Ghajnsielem, Gharb, Gharghur, Ghasri, Ghaxaq, Gudja, Gzira, Hamrun, Iklin, Imbrar, Imgabba, Kalkara, Kerma, Kirpa, Lija, Luka, Marsa, Marsaskala, Marsaxlokk, Mellieha, Mosta, Munxar, Nadur, Naxxar, Paola, Pembroke, Pieta, Qala, Qormi, Rabat, Rabat, Saint Julian, San Gwann / Saint John, San Lawrenz / Saint Lawrence, Sannat, San Pawl il-Bahar / St. Paul's Bay, Santa Lucija / Svatá Lucie, Santa Venera / Saint Venera, Siggiewi, Sliema, Swieqi, Tarxien, Ta 'Xbiex , Valletta, Xaghra, Xewkija, Xghajra, Zabbar, Zebbug, Zebbug (Ghawdex), Zejtun, Zurrieq. Pokud jde o ekonomiku, Malta má tyto důležité průmyslové produkty: ruch, elektronika, stavba lodí a opravy, výstavba, potraviny a nápoje, léčiva, obuv, oblečení, tabák, letecké služby, finanční služby, služby informačních technologií. Důležité zemědělské produkty jsou Brambor, květák, hrozny, pšenice, ječmen, rajčata, citrusy, řezané květiny, zelené papriky; vepřové maso, mléko, drůbež, vejce. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou stroje a mechanická zařízení ; minerální paliva, oleje a ropné produkty; farmaceutické výrobky; knihy a noviny; letadla / kosmické lodě a jejich části; hračky, hry a sportovní vybavení a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou US 27,3%, Německo 13,9%, Francie 8,3%, Singapur 5,6%, Japonsko 5,2%, Hongkong 4,3%, Itálie 4,2% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou minerální paliva, oleje a výrobky; elektrické stroje; letadla / kosmické lodě a jejich části; stroje a mechanická zařízení; plastové a ostatní polotovary; vozidel a dílů a nejdůležitější importní partneři jsou Itálie 20,9%, Kanada 10,4%, Německo 6,3%, Velká Británie 5,9%, Francie 4,4% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Malta a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $42,500 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 16.3% (2015 odhad).


Mapa Malta



Zdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí