Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Malta

Atlas sveta: Malta. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Malta.

Domov - Európa - Malta

Informácie - Malta

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Malta. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Malta. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Malta tu:

Malta - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Malta? Začnime týmto: S civilizáciou, ktorá sa datuje tisícky rokov, sa Malta môže pochváliť niektorými z najstarších megalitských lokalít na svete. Nachádzajú sa v strede Stredozemného mora, maltské ostrovy už dlho slúžili ako strategické vojenské bohatstvo, pričom ostrovy boli v rôznych časoch pod kontrolou Feničanov, Kartágíncov, Grékov, Rimanov,

Geografia - Malta

Kde na svete je Malta? Umiestnenie tejto krajiny je južnej Európy, ostrovov v Stredozemnom mori, južne od Sicília (Taliansko). Celková plocha krajiny Malta je 316 km2, z čoho 316 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: väčšinou nízke, skalnaté, ploché na rozrezané pláně; mnoho pobrežných útesov. Malta má najnižší bod Stredozemné more 0 m, najvyšší bod Ta'Dmejrek na útesoch Dingli 253 m. Podnebie je Stredomorský; mierne, daždivé zimy; horúce, suché leto.


Obyvatelia - Malta

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Malta. To číslo je: 416,338 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Maltčina (potomkovia starých Kartáginci a Feničania so silnými prvkami talianskej a iné stredomorskej sklade). Aké sú jazyky v krajine Malta? Maltese (oficiálne) 90,1%, angličtina (úradný) 6%, viacjazyčná 3%, ostatní 0,9% (2005 est.). A náboženstvá: rímsky katolík (oficiálne), viac ako 90% (Rok 2006). Koľko rokov je ľudom v priemere? 41.8 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 80.5 rok. Kde ľudia žijú v krajine Malta? Tu: väčšina obyvateľov žije na východnej polovici Malty, najväčší z troch obývaných ostrovov. Hlavné mestské oblasti krajiny Malta sú: Valletta (hlavné mesto) 197 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Malta

Hlavné mesto krajiny Malta je Valletta a typ vlády parlamentná republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 68 lokalít (Il-lokalita); Aktard, Balzan, Birgu, Birkirkara, Birgábbuga, Bormla, Dingli, Fgura, Floriana, Fontana, Ghajnsielem, Gharb, Gharghur, Ghasri, Ghaxaq, Gudja, Gzira, Hamrun, Iklin, Imbrar, Imgabba, Kalkara, Kerč, Kirsa, Lija, Lukáša, Marsa, Marsaskala, Marsaxlokk, Mellieha, Mosta, Munxar, Nadur, Naxxar, Paola, Pembroke, Pieta, Qala, Qordi, Rabat, Saint Julian, San Gwann / Saint John, San Lawrenz / Saint Lawrence, Sannat, San Pawl il-Bahar / Svätý Paulský záliv, Santa Lucija / Svätá Lucia, Santa Venera / Saint Venera, Siggiewi, Sliema, Swieqi, Tarxien, Ta 'Xbiex , Valletta, Xaghra, Xewkija, Xghajra, Zabbar, Zebbug, Zebbug (Ghawdex), Zejtun, Zurrieq. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Malta, dôležité priemyselné produkty sú ruch, elektronika, stavba lodí a opravy, výstavba, potraviny a nápoje, liečivá, obuv, oblečenie, tabak, letecké služby, finančné služby, služby informačných technológií. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Zemiakov, karfiol, hrozno, pšenica, jačmeň, paradajky, citrusy, rezané kvety, zelené papriky; bravčové mäso, mlieko, hydina, vajcia. Najdôležitejšie vývozné komodity sú stroje a mechanické zariadenia ; minerálne palivá, oleje a ropné produkty; farmaceutické výrobky; knihy a noviny; lietadlá / kozmické lode a ich časti; hračky, hry a športové zariadenia a najdôležitejšími exportnými partnermi sú US 27,3%, Nemecko 13,9%, Francúzsko 8,3%, Singapur 5,6%, Japonsko 5,2%, Hongkong 4,3%, Taliansko 4,2% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú minerálne palivá, oleje a výrobky; elektrické stroje; lietadlá / kozmické lode a ich časti; strojov a mechanických zariadení; plastové a ostatné polotovary; vozidlá a časti a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Taliansko 20,9%, Kanada 10,4%, Nemecko 6,3%, Spojené kráľovstvo 5,9%, Francúzsko 4,4% (2016). Ako bohatá je krajina Malta a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $42,500 (2017 odhad). To znamená, že ľudia sú v priemere bohatí. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 16.3% (2015 odhad).


Mapa - MaltaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia