Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Mexiko

Atlas světa: Mexiko. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Mexiko.


Informace - Mexiko

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Mexiko. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Mexiko. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Mexiko:

Mexiko - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Mexiko? Začněme tímto: Na počátku 16. století bylo Španělskem dobylo a kolonizováno místo několika pokročilých amerických civilizací - včetně Olmec, Toltec, Teotihuacan, Zapotec, Maya a Aztec - Mexiko. Spravováno jako obětní pravomoc nového Španělska po tři staletí, dosáhla nezávislosti počátkem 19. století. Volby v roce 2000 znamenaly poprvé od mexické revoluce v roce 1910, že opoziční kandidát - Vicente FOX z Národní akční strany (PAN) - porazil stranu ve vládě, Institutional Revolutionary Party (PRI). V roce 2006 ho uspěl další kandidát PAN Felipe Calderon, avšak Enrique PENA Nieto znovu získal předsednictví pro PRI v roce 2012. Globální finanční krize koncem roku 2008 způsobila masivní ekonomický pokles v Mexiku v následujícím roce, i když růst se v roce 2010 rychle vrátil. Stávající ekonomické a sociální problémy zahrnují nízké reálné mzdy, vysokou nezaměstnanost, nerovnoměrné rozdělení příjmů a jen málo příležitostí pro rozvoj velmi domorodé populace v chudých jižních státech. Od roku 2007 se mohutné mexické organizace zabývající se obchodem s drogami zabývají krvavým konfliktem, což má za následek desítky tisíc drogových vražd.

Geografie - Mexiko

Kde je na světě Mexiko? Umístění této země je Severní Amerika, hraničící s Karibským mořem a Mexickým zálivem, mezi Belize a Spojenými státy a hraničícím se Severním Tichým oceánem mezi Guatemalem a Spojenými státy. Mexiko má celkovou plochu 1,964,375 km2, z čehož 1,943,945 km2 je země. Takže to je velmi velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: vysoké, drsné hory; nízké pobřežní pláně; vysoké plošiny; poušť. Nejnižší bod země Mexiko je Laguna Salada -10 m, nejvyšší bod Volcan Pico de Orizaba 5,636 m. A klima je liší od tropických až po pouštní.


Obyvatelé - Mexiko

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Mexiko. Počet obyvatel je: 124,574,795 (7/2017 odhad). Takže tato země patří mezi nejlidnatější na světě. Kdo tady žije? mestizo 62%, převážně Amerindian 21%, Amerindian 7%, ostatní 10% (převážně evropští). Jaké jsou tu požívané jazyky? Mexiko hovoří jazyky Španělština pouze 92,7%, Španělština a původní jazyky 5,7%, původní pouze 0,8%, nespecifikováno 0,8%. A náboženství: Římský katolík 82,7% Pentecostal 1,6%, svědectví Jehovova 1,4%, ostatní evangelické církve 5%, ostatní 1,9%, žádné 4,7%, nespecifikováno 2,7% (rok 2010). Kolik let je tady lidem? 28.3 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 76.1 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina obyvatelstva se nachází uprostřed země mezi státy Jalisco a Veracruz; přibližně čtvrtina obyvatel žije v městečku. Hlavní městské oblasti v zemi Mexiko jsou: Mexico City a okolí Mexika CITY (hlavní město) 20999 milionů; Guadalajara 4,843 milionu; Monterrey 4,513 milionu; Puebla 2,984 milionů; Toluca de Lerdo 2,164 milionu; Tijuana 1,987 milionů (2015).

Vláda a ekonomika - Mexiko

Hlavní město země Mexiko je Mexico City (Ciudad de Mexico) a typ vlády federální prezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 31 států (estados, singular - estado) a 1 město (ciudad); Aguascalientes, Baja California, Baja California Sur, Campeche, Chiapas, Chihuahua, Coahuila, Colima, Cuidad de Mexico, Durango, Guanajuato, Guerrero, Hidalgo, Jalisco, Mexico, Michoacan, Morelos, Nayarit, Quintana Roo, San Luis Potosi, Sinaloa, Sonora, Tabasco, Tamaulipas, Tlaxcala, Veracruz, Yucatan, Zacatecas. Pokud jde o ekonomiku, Mexiko má tyto důležité průmyslové produkty: potraviny a nápoje, tabák, chemikálie, železo a ocel, ropa, těžba, textil, oděvy, motorová vozidla, zboží dlouhodobé spotřeby, cestovního ruchu. Důležité zemědělské produkty jsou kukuřice, pšenice, sójové boby, rýže, fazole, bavlna, káva, ovoce, rajčata; hovězí maso, drůbež, mléčné výrobky; výrobky ze dřeva. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou vyrábí zboží, ropa a ropné produkty, stříbro, ovoce, zelenina, káva, bavlna a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou US 81 % (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou kovoobráběcí stroje, výrobky z oceli, zemědělské stroje, elektrická zařízení, díly automobilů pro montáž a opravy, letadla, díly letadel a nejdůležitější importní partneři jsou US 46,6%, Čína 18%, Japonsko 4.6%. Jakým bohatstvím oplývá Mexiko a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $19,500 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 46.2%.


Mapa MexikoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí