Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Namibie

Atlas světa: Namibie. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Namibie.

Domů - Afrika - Namibie

Informace - Namibie

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Namibie. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Namibie. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Namibie:

Namibie - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Namibie? Začněme tímto: Jižní Afrika obsadila německou kolonii jihozápadní Afriky během první světové války a spravovala ji jako mandát až po druhé světové válce, když připojila území. V roce 1966 zahájila partyzánská marxistická partyzánská organizace Marxistní lidová organizace (Swapo) válku za nezávislost, která se stala Namíbií, ale až do roku 1988 se Jižní Afrika dohodla na ukončení správy v souladu s mírovým plánem OSN celého regionu. Namibie byla řízena Swapo od té doby, co země získala nezávislost v roce 1990, ačkoli strana vynechala hodně své marxistické ideologie. Předseda vlády Hage Geingob byl zvolen prezidentem v roce 2014 v krajinném vítězství, nahradil Hifikepunye Pohambu, který odstoupil poté, co sloužil dvěma termíny.

Geografie - Namibie

Kde je na světě Namibie? Umístění této země je Jižní Afrika, hraničící s jižním Atlantickým oceánem, mezi Angolou a Jižní Afrikou. Namibie má celkovou plochu 824,292 km2, z čehož 823,290 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: většinou vysoké náhorní plošiny; Namibská poušť podél pobřeží; Kalahari poušť na východě. Nejnižší bod země Namibie je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Konigstein na Brandbergu 2,573 m. A klima je pouště; horké, suché; srážky řídké a nepravidelné.


Obyvatelé - Namibie

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Namibie. Počet obyvatel je: 2,484,780. Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? černé 87,5%, bílé 6%, smíšené 6,5%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Namibie hovoří jazyky Oshivambo jazyky 48,9%, Nama / Damara 11,3%, afrikánština 10,4% (obyčejný jazyk většiny obyvatel a asi 60% bílého obyvatelstva), jazyky Otjiherero 8,6%, jazyky Kavango 8,5%, jazyky Caprivi 4,8%, angličtina ) 3,4%, jiné africké jazyky 2,3%, ostatní 1,7%. A náboženství: křesťanské 80% až 90% (nejméně 50% luteránské), domorodá víra 10% až 20%. Kolik let je tady lidem? 21.2 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 64 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Hustota obyvatelstva je velmi nízká největší clustering nalezený v extrémní severní centrální oblasti podél hranice s Angolou. Hlavní městské oblasti v zemi Namibie jsou: Windhoek (hlavní město) 368,000 (2015).

Vláda a ekonomika - Namibie

Hlavní město země Namibie je Windhoek a typ vlády prezidentské republiky. Podívejme se na administrativní členění - 14 regionů; Erongo, Hardap, Karas, Kavango východ, Kavango západ, Khomas, Kunene, Ohangwena, Omaheke, Omusati, Oshana, Oshikoto, Otjozondjupa, Zambezi; poznámka - Karas region byl přejmenován // Karas v září 2013 zahrnout alveolární boční kliknutí na jazyk Khoekhoegowab. Pokud jde o ekonomiku, Namibie má tyto důležité průmyslové produkty: balení ryb, zpracování ryb, mléčné výrobky, těstoviny, nápoje; (diamanty, olovo, zinek, cín, stříbro, wolfram, uran, měď). Důležité zemědělské produkty jsou proso, cirok, arašídy, hrozny; hospodářská zvířata; maso. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou diamanty, měď, zlato, zinek, olovo, uran; dobytek, bílé ryby a měkkýši a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Švýcarsko 20%, Jižní Afrika 17,1%, Botswana 15%, Zambie 6,7%, Španělsko 4,6%, Itálie 4,2% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny; ropné produkty a palivo, stroje a zařízení, chemické látky a nejdůležitější importní partneři jsou Jižní Afrika 57,1%, Botswana 6,8%, Zambie 4,1% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Namibie a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $11,500 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 28.7% (2010 odhad).


Mapa NamibieZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí