Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Německo

Atlas světa: Německo. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Německo.

Domů - Evropa - Německo

Informace - Německo

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Německo. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Německo. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Německo:

Německo - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Německo? Začněme tímto: Jako největší evropská ekonomika a druhý nejlidnatější národ (po Rusku) je Německo klíčovým členem hospodářských, politických a obranných organizací kontinentu. Evropské bojové síly ponořily Německo do dvou zničujících světových válek v první polovině 20. století a opustily zemi, kterou v roce 1945 obývali vítězné spojenecké síly Spojených států, Velké Británie, Francie a Sovětského svazu. S příchodem studené války , dva německé státy byly založeny v roce 1949: západní Spolková republika Německo (FRG) a východní Německá demokratická republika (GDR). Demokratické FRG se začlenilo do klíčových západních hospodářských a bezpečnostních organizací, ES, které se stalo EU, a NATO, zatímco komunistická NDR byla v první linii sovětské Varšavské smlouvy. Pokles SSSR a konec studené války umožňovaly znovusjednocení Německa v roce 1990. Od té doby Německo vynaložilo značné prostředky na to, aby přineslo východní produktivitu a mzdy na západní úrovni. V lednu 1999 zavedlo Německo a 10 dalších zemí EU společnou evropskou devizovou měnu, euro.

Geografie - Německo

Kde je na světě Německo? Umístění této země je Střední Evropa, hraničící s Baltským mořem a Severním mořem, mezi Nizozemskem a Polskem, jižně od Dánska. Německo má celkovou plochu 357,022 km2, z čehož 348,672 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: nížiny na severu, vrcholky v centru, bavorské Alpy na jihu. Nejnižší bod země Německo je Neuendorf bei Wilster -3,5 m, nejvyšší bod Zugspitze 2,963 m. A klima je mírné a mořské; chladné, zakalené, vlhké zimy a léto; příležitostné teplé hory (foehn) větrné.


Obyvatelé - Německo

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Německo. Počet obyvatel je: 80,594,017 (7/2017 odhad). Takže tato země patří mezi nejlidnatější na světě. Kdo tady žije? Němec 91,5%, Turecký 2,4%, ostatní 6,1% (složená převážně z polštiny, italštiny, rumunský, Syřan, a řečtiny). Jaké jsou tu požívané jazyky? Německo hovoří jazyky německý (oficiální). A náboženství: římský katolík 29%, protestanti 27%, muslim 4,4%, ortodoxní křesťan 1,9%, ostatní 1,7%, nevznikla ani členové nezaznamenané náboženské skupiny 36% (2015 est.). Kolik let je tady lidem? 47.1 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 80.8 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: nejlidnatější země v Evropě; poměrně rovnoměrné rozložení ve většině zemí, přičemž městské oblasti přitahují větší a hustší populaci, zejména v nejzápadnější části průmyslového státu Severní Porýní-Vestfálsko,. Hlavní městské oblasti v zemi Německo jsou: Berlín (hlavní město) 3,563 milionu; Hamburk 1,831 milionu; Mnichov 1,438 milionu; Kolín nad Rýnem 1,037 milionu (2015).

Vláda a ekonomika - Německo

Hlavní město země Německo je Berlín a typ vlády Federální parlamentní republika. Podívejme se na administrativní členění - 16 států (Laender, singulární - země); Baden-Württemberg, Bavorsko, Berlín, Brandenbursko, Brémy, Hamburk, Hesensko, Meklenbursko-Přední Pomořansko, Dolní Sasko, Nordrhein-Westfalen, Rheinland- Pfalz (Porýní-Falc), Sársko, Sachsen, Sasko-Anhaltsko, Šlesvicko-Holštýnsko, Thüringen (Durynsko); poznámka - Bayern, Sachsen a Thueringen se nazývají svobodnými státy (Freistaaten, singular - Freistaat), zatímco Hamburg se pyšní tím, že je Freedom und Hansestadt (Free and Hanseatic City). Pokud jde o ekonomiku, Německo má tyto důležité průmyslové produkty: mezi největšími a technologicky nejvyspělejšími světovými výrobci železa, oceli, uhlí, cementu, chemikálií, strojů, vozidel, obráběcích strojů, elektroniky, automobilů, potravin a nápojů, stavby lodí, textilií. Důležité zemědělské produkty jsou brambory, pšenice, ječmen, cukrová řepa, ovoce, zelí; mléčné produkty; skotu, prasat, drůbeže. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou motorů, strojů, chemikálií, počítačů a elektronických výrobků, elektrotechnického zařízení, farmaceutických výrobků, kovů, dopravních prostředků, potravin, textilu, pryže a plastů a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou USA 8,9%, Francie 8,4%, Velká Británie 7,1% Itálie 5,1%, Rakousko 5%, Polsko 4,5%, Švýcarsko 4,2% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje, zařízení pro zpracování dat, vozidla, chemikálie, ropa a plyn, kovy, elektrická zařízení, léčiva, potraviny, zemědělské produkty a nejdůležitější importní partneři jsou Nizozemsko 13,3%, Čína 7,3%, Francie 7,3%, Belgie 6,1%, Itálie 5,5% Republika 4,7%, USA 4,6%, Švýcarsko 4,4%, Rakousko 4,4%, Velká Británie 4,1% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Německo a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $50,200 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 16.7% (2015 odhad).


Mapa NěmeckoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí