Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Nemecko

Atlas sveta: Nemecko. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Nemecko.

Domov - Európa - Nemecko

Informácie - Nemecko

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Nemecko. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Nemecko. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Nemecko tu:

Nemecko - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Nemecko? Začnime týmto: Ako najväčšia európska ekonomika a druhý najľudnatejší národ (po Rusku) je Nemecko kľúčovým členom hospodárskych, politických a obranných organizácií kontinentu. Európske boje s mocou ponorili Nemecko do dvoch zničujúcich svetových vojen v prvej polovici 20. storočia a opustili krajinu obsadenú víťaznými spojeneckými mocnosťami USA, Veľkej Británie, Francúzska a Sovietskeho zväzu v roku 1945. S príchodom studenej vojny , dva nemecké štáty boli založené v roku 1949: západná Spolková republika Nemecko (FRG) a východná nemecká demokratická republika (GDR). Demokratická FRG sa začlenila do kľúčových západných hospodárskych a bezpečnostných organizácií, ES, ktorá sa stala EÚ, a NATO, zatiaľ čo komunistická NDR bola na fronte sovietskej Varšavskej zmluvy. Pokles ZSSR a koniec studenej vojny umožnili opätovné zjednotenie Nemecka v roku 1990. Odvtedy Nemecko vynaložilo značné finančné prostriedky na to, aby prinieslo východnú produktivitu a mzdy až do západných štandardov. V januári 1999 zaviedlo Nemecko a 10 ďalších krajín EÚ spoločnú európsku výmennú menu, euro.

Geografia - Nemecko

Kde na svete je Nemecko? Umiestnenie tejto krajiny je Stredná Európa, hraničiaca s Baltským morom a Severným morom, medzi Holandskom a Poľskom, južne od Dánska. Celková plocha krajiny Nemecko je 357,022 km2, z čoho 348,672 km2 je zem. Takže to je pomerne veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: v severnej časti stredoveku, horské strediská, bavorské Alpy na juhu. Nemecko má najnižší bod Neuendorf bei Wilster -3,5 m, najvyšší bod Zugspitze 2,963 m. Podnebie je mierne a morské; chladné, zakalené, vlhké zimy a letá; príležitostné teplé pohorie.


Obyvatelia - Nemecko

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Nemecko. To číslo je: 80,594,017 (7/2017 odhad). Táto krajina patrí medzi najľudnatejšie na svete. Kto žije tu? nemecký 91,5%, turecký 2,4%. Aké sú jazyky v krajine Nemecko? (Oficiálne). A náboženstvá: rímskokatolícke 29%, protestantské 27%, moslimské 4,4%, pravoslávne kresťanské 1,9%, ostatné 1,7%, žiadny alebo členovia nezaznamenaných náboženstiev 6,1% (pozostávajúcich prevažne z poľštiny, taliančiny, rumunčiny, skupiny 36% (2015 est.). Koľko rokov je ľudom v priemere? 47.1 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 80.8 rok. Kde ľudia žijú v krajine Nemecko? Tu: najľudnatejšou krajinou v Európe; pomerne rovnomerné rozloženie vo väčšine krajín, pričom mestské oblasti priťahujú väčšie a hustejšie obyvateľstvo, najmä v ďalekej západnej časti priemyselného štátu Severné Porýnie-Vestfálsko,. Hlavné mestské oblasti krajiny Nemecko sú: Berlín (hlavné mesto) 3,563 milióna; Hamburg 1,831 milióna; Mníchov 1,438 milióna; Kolín nad Rýnom 1,037 milióna (2015).

Vláda a hospodárstvo - Nemecko

Hlavné mesto krajiny Nemecko je Berlín a typ vlády Federálna parlamentná republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 16 štátov (Laender, singulárny - Land); Bavorsko, Berlín, Brandenbursko, Brémy, Hamburg, Hesensko, Meklenbursko-Predpomoransko, Dolné Sasko, Severné Porýnie-Vestfálsko, Rheinland- Pfalz (Porýnie-Falcko), Sársko, Sachsen, Sachsen-Anhaltsko, Šlezvicko-Holštajnsko, Thüringen (Durínsko); poznámka - Bayern, Sachsen a Thueringen sa označujú za slobodné štáty (Freistaaten, singular - Freistaat), zatiaľ čo Hamburg sa pýši slobodným a hanzovým mestom (Freie und Hansestadt). Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Nemecko, dôležité priemyselné produkty sú medzi najväčšími a technologicky najpokročilejšími výrobcami železa, ocele, uhlia, cementu, chemikálií, strojov, vozidiel, obrábacích strojov, elektroniky, automobilov, potravín a nápojov, lodí, textilu. Dôležité poľnohospodárske produkty sú zemiaky, pšenica, jačmeň, cukrová repa, ovocie, kapusta; mliečne výrobky; hovädzieho dobytka, ošípaných, hydiny. Najdôležitejšie vývozné komodity sú motorov, strojov, chemikálií, výpočtových a elektronických výrobkov, elektrických zariadení, farmaceutických výrobkov, kovov, dopravných prostriedkov, potravín, textilu, gumy a plastov a najdôležitejšími exportnými partnermi sú USA 8,9%, Francúzsko 8,4%, Spojené kráľovstvo 7,1%, Holandsko 6,5% Taliansko 5,1%, Rakúsko 5%, Poľsko 4,5%, Švajčiarsko 4,2% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú stroje, zariadenia na spracovanie údajov, vozidlá, chemikálie, ropa a plyn, kovy, elektrické zariadenia, liečivá, potraviny, poľnohospodárske výrobky a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Holandsko 13,3%, Čína 7,3%, Francúzsko 7,3%, Belgicko 6,1%, Taliansko 5,5% Republika 4,7%, USA 4,6%, Švajčiarsko 4,4%, Rakúsko 4,4%, Spojené kráľovstvo 4,1% (2016). Ako bohatá je krajina Nemecko a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $50,200 (2017 odhad). To znamená, že ľudia sú v priemere bohatí. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 16.7% (2015 odhad).


Mapa - NemeckoE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia