Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Nizozemsko

Atlas světa: Nizozemsko. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Nizozemsko.

Domů - Evropa - Nizozemsko

Informace - Nizozemsko

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Nizozemsko. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Nizozemsko. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Nizozemsko:

Nizozemsko - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Nizozemsko? Začněme tímto: Nizozemské sjednocené provincie vyhlásily svou nezávislost od Španělska v roce 1579; během 17. století se staly přední námořní a komerční mocí se sídly a koloniemi po celém světě. Po 20 letech francouzské okupace vzniklo v roce 1815 Nizozemské království. V roce 1830 se Belgie oddělila a vytvořila samostatné království. Nizozemsko zůstalo neutrální během první světové války, ale utrpěl německou invazi a okupaci ve druhé světové válce. Moderní industrializovaný stát je Nizozemí také velkým vývozcem zemědělských produktů. Země byla zakládajícím členem NATO a EHS (nyní EU) a podílela se na zavedení eura v roce 1999. V říjnu 2010 byly rozpuštěny bývalé Nizozemské Antily a tři nejmenší ostrovy - Bonaire, Sint Eustatius, a Saba - se staly zvláštními obcemi v nizozemské správní struktuře. Větší ostrovy Sint Maarten a Curacao se připojily k Nizozemsku a Arubě jako k zakládajícím zemím, které tvoří Nizozemské království.

Geografie - Nizozemsko

Kde je na světě Nizozemsko? Umístění této země je Západní Evropa, hraničící s Severním mořem, mezi Belgií a Německem. Nizozemsko má celkovou plochu 41,543 km2, z čehož 33,893 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: většinou pobřežní nížiny a rekultivované půdy (poldry); některé kopce na jihovýchodě. Nejnižší bod země Nizozemsko je Zuidplaspolder -7 m, nejvyšší bod Mount Scenery 862 m (na ostrově Saba v Karibiku, nyní považovaný za nedílnou součást Nizozemska po rozpuštění Nizozemských Antil). A klima je ; námořní; chladná léta a mírné zimy.


Obyvatelé - Nizozemsko

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Nizozemsko. Počet obyvatel je: 17,084,719 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? holandský 77,4%, EU 6,2%, turecký 2,3%, marocký 2,3%, indonéský 2,1%, Surinamský 2% 7,7% (2017 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Nizozemsko hovoří jazyky Holandština (oficiální). A náboženství: Římskokatolický 23,7%, protestantský 15,5% (zahrnuje holandský reformovaný 6,5%, protestantský církev Nizozemí 5,7%, kalvinista 3,3%), islám 4,9% Buddhista, židovský), žádný 50,1% (2015 est.). Kolik let je tady lidem? 42.6 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 81.4 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: oblast, známá jako Randstad, ukotvená městy Amsterdam, Rotterdam, Haag a Utrecht, je nejhustěji osídlenou oblastí; severní tendence být méně hustý, ačkoli velké komunity mohou být najity po celé zemi. Hlavní městské oblasti v zemi Nizozemsko jsou: Amsterdamu (kapitál) 1,091 milionu; Rotterdam 993 000; Haag (sídlo vlády) 650 000 (2015).

Vláda a ekonomika - Nizozemsko

Hlavní město země Nizozemsko je Amsterdam; poznámka - Haag je sídlo vlády a typ vlády Parlamentní ústavní monarchie; část Nizozemského království. Podívejme se na administrativní členění - 12 provincií (provincie, singulární - provincie); Drenthe, Flevoland, Fryslan, Gelderland, Groningen, Limburg, Severní Brabantsko, Severní Holandsko, Overijssel, Utrecht, Zeeland, Jižní Holandsko. Pokud jde o ekonomiku, Nizozemsko má tyto důležité průmyslové produkty: agroindustrie, kovové a strojírenské výrobky, elektrické stroje a zařízení, chemikálie, ropa, stavebnictví, mikroelektronika, rybolov. Důležité zemědělské produkty jsou zeleniny, okrasných rostlin, mléčných výrobků, drůbeže a živočišných produktů; propagačních materiálů. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou stroje a dopravní prostředky, chemikálie, minerální paliva; potraviny a hospodářská zvířata, průmyslové výrobky a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Německo 24,1%, Belgie 10,7%, Velká Británie 9,4%, Francie 8,8%, Itálie 4,2% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a dopravní prostředky, chemikálie, paliva, potraviny, oblečení a nejdůležitější importní partneři jsou Německo 15,3%, Čína 14,1% %, USA 7,9%, Spojené království 5,3%, Rusko 4,1% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Nizozemsko a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $53,600 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 8.8% (2015 odhad).


Mapa NizozemskoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí