Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Nová Kaledónia

Atlas sveta: Nová Kaledónia. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Nová Kaledónia.

Domov - Austrália & Oceánia - Nová Kaledónia

Informácie - Nová Kaledónia

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Nová Kaledónia. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Nová Kaledónia. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Nová Kaledónia tu:

Nová Kaledónia - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Nová Kaledónia? Začnime týmto: Usadený v Británii a Francúzsku v prvej polovici 19. storočia sa stal ostrovom francúzskym majetkom v roku 1853. Po štyroch desaťročiach po roku 1864 slúžil ako trestná kolónia. Rozpuknutie za nezávislosť v 80. a začiatkoch 90. rokov skončilo v roku 1998 Noumea Accord, ktorá v priebehu posledných 20 rokov previedla z Francúzska do Novej Kaledónie stále väčšiu zodpovednosť. Dohoda tiež zaväzuje Francúzsko uskutočniť referendum do novembra 2018, aby rozhodlo, či má nová Kaledónia prevziať úplnú suverenitu a nezávislosť.

Geografia - Nová Kaledónia

Kde na svete je Nová Kaledónia? Umiestnenie tejto krajiny je Oceánia, ostrovy v južnom Tichom oceáne, východ Austrálie. Celková plocha krajiny Nová Kaledónia je 18,575 km2, z čoho 18,275 km2 je zem. Takže toto je pomerne malá krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: pobrežné pláne s vnútornými horami. Nová Kaledónia má najnižší bod Tichý oceán 0 m, najvyšší bod Mont Panie 1,628 m. Podnebie je tropické; modifikované juhovýchodným obchodným vetrom; horúce, vlhké.


Obyvatelia - Nová Kaledónia

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Nová Kaledónia. To číslo je: 279,070 (7/2017 odhad). Takže nie toľko ľudí žije tu. Kto žije tu? Kanak 40,3%, Európska 29,2%, Wallisian, Futunian 8,7%, Tahitský 2%, indonézske 1,6%, Vietnamci 1%, Ni-Vanuatu 0,9%, ostatné 16,2% (2009 est.). Aké sú jazyky v krajine Nová Kaledónia? francúzsky (úradný), 33 Melanesian - poľské dialekty. A náboženstvá: rímskokatolícke 60%, protestantské 30%, ostatné 10%. Koľko rokov je ľudom v priemere? 32 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 77.9 rok. Kde ľudia žijú v krajine Nová Kaledónia? Tu: Väčšina obyvateľov žije v južnej časti hlavného ostrova v hlavnom meste Noumea v hlavnom meste Noumea. Hlavné mestské oblasti krajiny Nová Kaledónia sú: 181 000 (2014).

Vláda a hospodárstvo - Nová Kaledónia

Hlavné mesto krajiny Nová Kaledónia je Noumea a typ vlády parlamentná demokracia (územný kongres); zámorská kolektíva Francúzska. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 3 provincie; Provincia Iles, Provincia Nord (Severná provincia) a Provincia Sud (južná provincia). Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Nová Kaledónia, dôležité priemyselné produkty sú ťažba niklu a tavenie rýb. Dôležité poľnohospodárske produkty sú zeleniny; hovädzie mäso, zverina, iné živočíšne výrobky;. Najdôležitejšie vývozné komodity sú ferronikly, niklovú rudu, ryby a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Čína 30,4%, Japonsko 15,7%, Južná Kórea 14,7%, Francúzsko 5%, Belgicko 4,5% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú strojov a zariadení, palív, chemikálií, potravín a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Francúzsko 25,1%, Singapur 10,1%, Čína 9,8%, Austrália 6,2%, Malajzia 5,9%, Južná Kórea 5,8%, NZ 4,6%, USA 4,3%. Ako bohatá je krajina Nová Kaledónia a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $31,100 (2015 odhad). To znamená, že životná úroveň je tu dobrá. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 17% (2008).


Mapa - Nová KaledóniaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia