Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Nová Kaledonie

Atlas světa: Nová Kaledonie. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Nová Kaledonie.

Domů - Austrálie & Oceánie - Nová Kaledonie

Informace - Nová Kaledonie

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Nová Kaledonie. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Nová Kaledonie. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Nová Kaledonie:

Nová Kaledonie - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Nová Kaledonie? Začněme tímto: Usadil se jak v Británii, tak ve Francii v první polovině 19. století, stal se ostrov v roce 1853 francouzským majetkem. Po šesti desetiletích sloužil jako trestní kolonie po roce 1864. Obavy z nezávislosti v 80. a 90. letech 20. století skončily v roce 1998 Noumea Accord, která za posledních 20 let přenesla z Francie do Nové Kaledonie rostoucí část odpovědnosti. Dohoda také zavázala, že Francie do listopadu 2018 provede referendum, aby rozhodla, zda by nová Kaledonie měla převzít plnou svrchovanost a nezávislost.

Geografie - Nová Kaledonie

Kde je na světě Nová Kaledonie? Umístění této země je Oceánie, ostrovy v jižním Tichém oceánu, východně od Austrálie. Nová Kaledonie má celkovou plochu 18,575 km2, z čehož 18,275 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: pobřežní pláně s vnitřními horami. Nejnižší bod země Nová Kaledonie je Tichý oceán 0 m, nejvyšší bod Mont Panie 1,628 m. A klima je tropických; upravené jihovýchodním větrem obchodu; horké, vlhké.


Obyvatelé - Nová Kaledonie

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Nová Kaledonie. Počet obyvatel je: 279,070 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Kanak 40,3%, Evropská 29,2%, Wallisian, Futunian 8,7%, tahitský 2%, indonéské 1,6%, Vietnamci 1%, Ni-Vanuatu 0,9%, ostatní 16,2% (2009 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Nová Kaledonie hovoří jazyky francouzský (úřední), 33 Melanesian - polynéské dialekty. A náboženství: Římsko-katolické 60%, protestantské 30%, ostatní 10%. Kolik let je tady lidem? 32 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 77.9 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina obyvatel žije v jižní části hlavního ostrova v hlavním městě Noumea. Hlavní městské oblasti v zemi Nová Kaledonie jsou: Noumea 181 000 (2014).

Vláda a ekonomika - Nová Kaledonie

Hlavní město země Nová Kaledonie je Noumea a typ vlády parlamentní demokracie (územní kongres); zámořská kolektivita Francie. Podívejme se na administrativní členění - 3 provincie; Provincie Iles (provinční ostrovy), provincie Nord (Severní provincie) a provincie Sud (jižní provincie). Pokud jde o ekonomiku, Nová Kaledonie má tyto důležité průmyslové produkty: těžba niklu a hutní. Důležité zemědělské produkty jsou zeleniny; hovězí maso, zvěřina, jiné živočišné produkty; ryby. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou ferronickels, nikl ruda, rybí a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Čína 30,4%, Japonsko 15,7%, Jižní Korea 14,7%, Francie 5%, Belgie 4,5% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a zařízení, palivo, chemikálie, potraviny a nejdůležitější importní partneři jsou Francie 25,1%, Singapur 10,1%, Čína 9,8%, Austrálie 6,2%, Malajsie 5,9%, Jižní Korea 5,8%, NZ 4,6%, USA 4,3%. Jakým bohatstvím oplývá Nová Kaledonie a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $31,100 (2015 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 17% (2008).


Mapa Nová KaledonieZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí