Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Rakousko

Atlas světa: Rakousko. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Rakousko.

Domů - Evropa - Rakousko

Informace - Rakousko

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Rakousko. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Rakousko. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Rakousko:

Rakousko - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Rakousko? Začněme tímto: Jakmile bylo centrem mocnosti pro velkou rakousko-uherskou říši, po porážce v první světové válce se Rakousko snížilo na malou republiku. Po příslibu nacistického Německa v roce 1938 a následné okupaci vítěznými spojenci v roce 1945 zůstal stát Rakousko nejasný dekáda. Státní smlouva podepsaná v roce 1955 ukončila okupaci, uznala nezávislost Rakouska a zakázala sjednocení s Německem. Ústavní zákon, který tentýž rok vyhlásil "trvalou neutralitu" země za podmínku sovětské vojenské retrakce. Rozpad Sovětského svazu v roce 1991 a vstup Rakouska do EU v roce 1995 změnili význam této neutrality. Prosperující a demokratická země, Rakousko vstoupilo do hospodářské a měnové unie EU v roce 1999.

Geografie - Rakousko

Kde je na světě Rakousko? Umístění této země je Střední Evropa,. Rakousko má celkovou plochu 83,871 km2, z čehož 82,445 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: většinou horami (Alpy) na západě a na jihu; převážně rovinatá nebo mírně svažující se podél východního a severního okraje. Nejnižší bod země Rakousko je Neusiedler See 115 m, nejvyšší bod Grossglockner 3 798 m. A klima je ; kontinentální, oblačno; studené zimy s častým deštěm a sníh v nížinách a sněhu v horách; mírné léta s občasnými přeháňkami,.


Obyvatelé - Rakousko

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Rakousko. Počet obyvatel je: 8,754,413 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? Rakušané 91,1%, bývalí jugoslávci 4% (včetně Chorvatů, Slovinců, Srbů a Bosňanů), Turci 1,6%, Němci 0,9%, jiní nebo nespecifikovaní 2,4% (sčítání lidu 2001). Jaké jsou tu požívané jazyky? Rakousko hovoří jazyky Němci (oficiální celostátní) 88,6%, Turečtina 2,3% 2,2%, chorvatský (úředník v Burgenlandu) 1,6%, jiný (včetně Slovinska, úředník v Jižní Korutane a maďarský úředník v Burgenlandu) 5,3% (2001 est.). A náboženství: Katolický 73.8% ), Protestantské 4,9%, muslimské 4,2%, ortodoxní 2,2%, ostatní 0,8% (včetně ostatních křesťanů), žádné 12%, nespecifikované 2% (2001 est.). Kolik let je tady lidem? 44 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 81.6 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Severní a východní části země jsou hustěji obydlené; téměř dvě třetiny obyvatel žije v městských oblastech. Hlavní městské oblasti v zemi Rakousko jsou: Vídeň (hlavní město) 1,753 milionů (2015).

Vláda a ekonomika - Rakousko

Hlavní město země Rakousko je Vídeň a typ vlády Federální parlamentní republika. Podívejme se na administrativní členění - 9 států (Bundeslaender, singulární - Bundesland); Burgenland, Kaernten (Dolní Rakousko), Oberoesterreich (Horní Rakousko), Salzburg, Štajersko, Tyrolsko, Vorarlbersko, Vídeň. Pokud jde o ekonomiku, Rakousko má tyto důležité průmyslové produkty: stavební stroje, stroje, vozidla a součásti, potraviny, kovy, chemikálie, řezivo, papír a lepenka, komunikační zařízení, cestovní ruch. Důležité zemědělské produkty jsou Obilovin, brambor, víno, ovoce; mléčné výrobky, skot, prasata, drůbež; řeziva a jiné lesnické produkty. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou strojů a zařízení, motorových vozidel a jejich částí, papíru a lepenky, a ocel, textil, potraviny a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Německo 29,9%, USA 6,3%, Itálie 6,2%, Švýcarsko 5,7%, Slovensko 4,4% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a zařízení, motorová vozidla, chemikálie, kovové zboží, ropa a ropné produkty, zemní plyn; potraviny a nejdůležitější importní partneři jsou Německo 42,5%, Itálie 6%, Švýcarsko 5,6%, Česká republika 4,4%, Nizozemsko 4% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Rakousko a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $49,200 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 4% (2014 odhad).


Mapa RakouskoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet