Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Řecko

Atlas světa: Řecko. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Řecko.

Domů - Evropa - Řecko

Informace - Řecko

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Řecko. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Řecko. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Řecko:

Řecko - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Řecko? Začněme tímto: Řecko získalo nezávislost od Osmanské říše v roce 1830. Během druhé poloviny 19. století a první poloviny 20. století postupně přidávaly sousední ostrovy a území, většinou s řeckým jazykem. Ve druhé světové válce bylo nejprve Řecka napadeno Itálií (1940) a následně obsazeno Německem (1941-44); boje vydržely v prodloužené občanské válce mezi podporovateli krále a jinými antikomunistickými a komunistickými povstalci. Po porážce v roce 1949 nastoupilo Řecko do NATO v roce 1952. V roce 1967 se skupina vojenských důstojníků chopila moci a zřídila vojenskou diktaturu, která pozastavila mnoho politických svobod a donutila krále opustit zemi. V roce 1974, po zhroucení diktatury, demokratické volby a referendum vytvořily parlamentní republiku a zrušily monarchii. V roce 1981 přistoupilo Řecko k ES (nyní EU); stala se 12. členem Evropské hospodářské a měnové unie (EMU) v roce 2001. Řecko trpí silnou hospodářskou krizí od konce roku 2009, kvůli téměř desetiletí chronické nadměrné a strukturální rigidity. Od roku 2010 Grécko uzavře s Evropskou komisí, Evropskou centrální bankou (ECB), MMF a třemi s Evropským mechanismem stability (ESM) tři záchranné dohody. Řecká vláda souhlasila se svou současnou záchranou v hodnotě 96 miliard dolarů v srpnu 2015, která bude uzavřena v srpnu roku 2018. Řecko uzavře s Evropskou komisí, Evropskou centrální bankou (ECB), MMF a třemi s Evropským mechanismem stability (ESM) tři záchranné dohody. Řecká vláda souhlasila se svou současnou záchranou v hodnotě 96 miliard dolarů v srpnu 2015, která bude uzavřena v srpnu roku 2018. Řecko uzavře s Evropskou komisí, Evropskou centrální bankou (ECB), MMF a třemi s Evropským mechanismem stability (ESM) tři záchranné dohody. Řecká vláda souhlasila se svou současnou záchranou v hodnotě 96 miliard dolarů v srpnu 2015, která bude uzavřena v srpnu roku 2018.

Geografie - Řecko

Kde je na světě Řecko? Umístění této země je Jižní Evropa, sousedící s Egejským mořem, Jónským mořem a Středozemním mořem, mezi Albánií a Tureckem. Řecko má celkovou plochu 131,957 km2, z čehož 130,647 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: hornaté s rozsahem do moře jako poloostrovy nebo řetězy ostrovů. Nejnižší bod země Řecko je Středozemní moře 0 m, nejvyšší bod Mount Olympus 2 917 m. A klima je ; mírné, vlhké zimy; horké a suché léta.


Obyvatelé - Řecko

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Řecko. Počet obyvatel je: 10,768,477 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? populace: řečtina 93%, ostatní (cizí občané) 7% (sčítání lidu 2001). Jaké jsou tu požívané jazyky? Řecko hovoří jazyky Řecký (oficiální) 99%, ostatní (včetně anglicky a francouzsky) 1%. A náboženství: řeckokatolický (oficiální) 98%, Muslim 1,3%, ostatní 0,7%. Kolik let je tady lidem? 44.5 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 80.7 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Jedna třetina populace žije v a kolem metropolitního Atén; zbytek země má mírnou hustotu obyvatelstva smíšený se značnými městskými uskupeními. Hlavní městské oblasti v zemi Řecko jsou: Atény (hlavní město) 3.052 milionů (2015).

Vláda a ekonomika - Řecko

Hlavní město země Řecko je Atény a typ vlády parlamentní republika. Podívejme se na administrativní členění - 13 oblastí (periférie, singulární - perifereia) a 1 autonomní klášterní stát (aftonomi monastiki politeia); Agion Oros, Anatoliki Makedonie a Thrákie, Attiki (Attika), Dytiki Ellada (Západní Řecko), Dytiki Makedonie (Západní Makedonie), Ionia Nisia (Iónské ostrovy), Ipeiros (Epirus), Kentriki Kréta, Notio Aigaio (jižní Egejské moře), Peloponés (Peloponés), Sterea Ellada (Střední Řecko), Thessalia (Thessaly), Voreio Aigaio (severní Egejské moře). Pokud jde o ekonomiku, Řecko má tyto důležité průmyslové produkty: cestovní ruch, zpracování potravin a tabáku, textil, chemikálie, kovové výrobky; hornictví, ropné. Důležité zemědělské produkty jsou Pšenice, kukuřice, ječmene, cukrové řepy, olivy, rajčata, víno, tabák, brambory; hovězí maso, mléčné výrobky. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou potraviny a nápoje, výrobky zpracovatelského průmyslu, ropné produkty, chemikálie, textil a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Itálie 11,2%, v Německu o 7,7%, Kypr o 6,4%, Turecko 5,3%, Bulharsko 5,2%, USA 4,3%, Velká Británie 4,2% , Libanon 4,1% (2016),. Nejdůležitější importní komodity jsou stroje, dopravní zařízení, pohonné hmoty, chemikálie a nejdůležitější importní partneři jsou Německo 11,1%, Itálie 8,8%, Čína 6,6%, Rusko 6,4%, Nizozemsko 5,5%, Irák 5,4%, Francie 4,4%. Jakým bohatstvím oplývá Řecko a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $27,800 (2017 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 36% (2014 odhad).


Mapa ŘeckoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet