Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Španělsko

Atlas světa: Španělsko. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Španělsko.

Domů - Evropa - Španělsko

Informace - Španělsko

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Španělsko. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Španělsko. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Španělsko:

Španělsko - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Španělsko? Začněme tímto: Španělská silná světová říše 16. a 17. století nakonec přinesla velitelství moří do Anglie. Následná neúspěch v obchodních a průmyslových revolucích způsobila, že země zaostává za Británií, Francií a Německem v hospodářské a politické moci. Španělsko zůstalo v první a druhé světové válce neutrální, ale trpělo zničující občanskou válkou (1936-39). Mírný přechod k demokracii po smrti diktátora Francisco Franco v roce 1975 a rychlá ekonomická modernizace (Španělsko vstoupilo do EU v roce 1986) poskytlo Španělsku dynamické a rychle se rozvíjející ekonomiku a stalo se globálním šampiónem svobody a lidských práv. Nedávno se Španělsko objevilo v důsledku vážné hospodářské recese, která začala v polovině roku 2008, přičemž tři roky roste růst HDP nad průměr EU. Nezaměstnanost klesla, ale zůstává vysoká zejména mezi mládeží. Španělsko je čtvrtou největší ekonomikou eurozóny.

Geografie - Španělsko

Kde je na světě Španělsko? Umístění této země je Jihozápadní Evropa, která hraničí s Středozemním mořem, Severním Atlantickým oceánem, Biskajským zálivem a Pyreneje; jihozápadně od Francie. Španělsko má celkovou plochu 505,370 km2, z čehož 498,980 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: velké, ploché na rozřezané plošině obklopené drsnými kopci; Pyreneje na severu. Nejnižší bod země Španělsko je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Pico de Teide na Kanárských ostrovech 3.718 m. A klima je ; jasná, horká léta v interiéru, mírnější a zamračená podél pobřeží; oblačno, chladné zimy ve vnitrozemí, částečně zatažené a chladné podél pobřeží.


Obyvatelé - Španělsko

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Španělsko. Počet obyvatel je: 48,958,159 (7/2017 odhad). Tak tady žije spousta lidí. Kdo tady žije? kompozitní středomořské a severské typy. Jaké jsou tu požívané jazyky? Španělsko hovoří jazyky Castilian španělština (oficiální celostátní) 74%, katalánština (úředník v Katalánsku, Baleárské ostrovy, a Valencijské společenství (kde je známo jako Valencijský) 17%, Galicijština (úředník v Galicii) 7%, Baskičtina (úředník Baskicka a Baskicko-oblast Navarra) 2%, Aranese severozápadním rohu Katalánska (Vall d'Aran) spolu s katalánským,. A náboženství: Římskokatolický 67,8%, ateista 9,1%, jiný 2,2%, nevěřící 18,4%, nespecifikovaný 2,5% (2016 est.). Kolik let je tady lidem? 42.7 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 81.8 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: S pozoruhodnou výjimkou Madrid, Sevilla a Zaragoza, největší městské aglomerace se nacházejí podél pobřeží Středozemního moře a Atlantiku; v celém vnitrozemí jsou rozmístěny četné menší města, které odrážejí zemědělské dědictví Španělska; husté osídlení se nalézá v okolí hlavního města Madridu, stejně jako přístavní město Barcelona. Hlavní městské oblasti v zemi Španělsko jsou: Madrid (hlavní město) 6.199 milionů; Barcelona 5 058 milionů; Valencia 810 000 (2015).

Vláda a ekonomika - Španělsko

Hlavní město země Španělsko je Madrid a typ vlády parlamentní ústavní monarchie. Podívejme se na administrativní členění - 17 autonomních společenství (autonomní společenství, singular - comunidad autonoma) a 2 autonomních měst (ciudades autonomas, singular - ciudad autonoma); Andalusie; Aragon; Asturias; Kanárské ostrovy (Kanárské ostrovy); Cantabria; Castilla-La Mancha; Castilla-Leon; Katalánština (kastilská), Katalánština (katalánština), Catalonha (Aranese) [Katalánsko]; Ceuta; Comunidad Valenciana (kastilský), Comunitat Valenciana (Valencie) [Valencijské společenství]; Extremadura; Galicia; Illes Baleares (Baleárské ostrovy); La Rioja; Madrid; Melilla; Murcia; Navarra (kastilská), Nafarroa (Baskicko) [Navarra]; Pais Vasco (Kastilian), Euskadi (Baskicko) [Baskicko]. Pokud jde o ekonomiku, Španělsko má tyto důležité průmyslové produkty: textil a oděvy (včetně obuvi), potravin a nápojů, kovy a kovové výroby, chemikálie, stavba lodí, automobilů, strojů, cestovní ruch, hlíny a žáruvzdorných výrobků, obuvi, farmaceutických výrobků, zdravotnických přístrojů. Důležité zemědělské produkty jsou obilí, zeleniny, oliv, vinné hrozny, cukrové řepy , citrus; hovězí, vepřové, drůbeží, mléčné výrobky; Ryba. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou strojů, motorových vozidel ; potraviny, léčiva, léky, ostatní spotřební zboží a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Francie 15,2%, Německo 11,4%, Itálie 7,8%, Velká Británie 7,6%, Portugalsko 7%, USA 4,4% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a zařízení, spotřební zboží, měřicí a kontrolní přístroje a nejdůležitější importní partneři jsou Německo 14,7%, Francie 12%, Čína 7,1%, Itálie 6,7%, Nizozemsko 5,2%, Spojené království 4,4% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Španělsko a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $38,200 (2017 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 21.1% (2012 odhad).


Mapa ŠpanělskoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2022 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet