Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Spojené arabské emiráty

Atlas světa: Spojené arabské emiráty. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Spojené arabské emiráty.

Domů - Asie - Spojené arabské emiráty

Informace - Spojené arabské emiráty

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Spojené arabské emiráty. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Spojené arabské emiráty. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Spojené arabské emiráty:

Spojené arabské emiráty - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Spojené arabské emiráty? Začněme tímto: Pobřežní státy pobřežního Perského zálivu poskytly Spojenému království kontrolu nad jejich obranou a zahraničními záležitostmi ve smlouvách z 19. století. V roce 1971 se šest těchto států - Abu Dhabi, Ajman, Al Fujayrah, Ash Shariqah, Dubayy a Umm al Qaywayn - spojilo do Spojených arabských emirátů (SAE). V roce 1972 byli spojováni Ra al al-Khaymah. HDP na obyvatele SAE je na stejné úrovni jako HDP na hlavních západoevropských zemích. Již více než tři desetiletí ropné a světové finance vedly ekonomiku SAE. Nicméně v letech 2008 až 2009 zasáhla zvláště tvrdá souvislost mezi klesajícími cenami ropy, kolapsem cen nemovitostí a mezinárodní bankovní krizí. Spojené arabské emiráty v podstatě zabránila nepokojům "arabské jaro", které se objevují jinde na Blízkém východě v letech 2010-11, a ve snaze zastavit potenciální nepokoje, vláda oznámila víceletý rok $ 1. 6 miliard investičního plánu pro infrastrukturu chudších severních emirátů a agresivně prosazovaných obhájců politické reformy. Spojené arabské emiráty v posledních letech hrály zásadní roli v regionálních záležitostech. Kromě poskytnutí miliardy dolarů v ekonomické pomoci na stabilizaci Egypta jsou Spojené arabské emiráty členem globální koalice pod vedením USA, která porazila islámský stát v Iráku a Levantu (ISIL) a koaliční partner v armádě vedené Saúdskou republikou kampaň na obnovení vlády Jemenu.

Geografie - Spojené arabské emiráty

Kde je na světě Spojené arabské emiráty? Umístění této země je Blízký východ, hraničící s Ománským zálivem a Perským zálivem, mezi Ománem a Saúdskou Arábií. Spojené arabské emiráty má celkovou plochu 83,600 km2, z čehož 83,600 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: bytě, neúrodná pobřežní pláň se spojila s valivými písečnými dunami obrovské pouště; hory ve východu. Nejnižší bod země Spojené arabské emiráty je Perský záliv 0 m, nejvyšší bod Jabal Yibir 1 527 m. A klima je pouště; chladnější ve východním horském.


Obyvatelé - Spojené arabské emiráty

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Spojené arabské emiráty. Počet obyvatel je: 6,072,475 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? Emirati 11.6%, Jižní Asie 59.4% (zahrnuje Indie 38.2%, Bangladéš 9.5%, Pákistán 9.4% , dalších 2,3%), egyptských 10,2%, filipínských 6,1%, dalších 12,8% (2015 est.). Jaké jsou tu požívané jazyky? Spojené arabské emiráty hovoří jazyky Arabština (oficiální), perská, anglická, hindština, urdština. A náboženství: muslimská (oficiální) 76%, křesťanská 9% a ostatní (především hindská a buddhistická, méně než 5% populace tvoří Parsi, Baha'i, Druze, Sikh, Ahmadi , Ismaili, Dawoodi Bohra Muslim a židovští) 15%. Kolik let je tady lidem? 30.3 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 77.7 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Obyvatel je silně soustředěno na severovýchodě na poloostrově Musandam; tři největší emiráty - Abu Dhabi, Dubaj a Sharjah - jsou domovem téměř 85% populace. Hlavní městské oblasti v zemi Spojené arabské emiráty jsou: Dubaj 2,415 milionu; Sharjah 1,279 milionu; ABU Dhabi (hlavní město) 1,145 milionu (2015).

Vláda a ekonomika - Spojené arabské emiráty

Hlavní město země Spojené arabské emiráty je Abu Dhabi a typ vlády federace monarchií. Podívejme se na administrativní členění - 7 emirates (imarat, singular - imarah); Abu Zaby (Abu Dhabi), ‚Ajman, Al Fujayrah, Ash Shariqah (Sharjah) Dubayy (Dubaj), Ra je al Khaymah, Umm al Qaywayn. Pokud jde o ekonomiku, Spojené arabské emiráty má tyto důležité průmyslové produkty: ropy a petrochemie; rybolov, hliník, cement, hnojiva, komerční opravy lodí, stavební materiály, řemesla, textil. Důležité zemědělské produkty jsou dat, zelenina, vodní melouny; drůbež, vejce, mléčné výrobky; rybářské. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou surový olej 45%, zemní plyn, zpětného vývozu, sušené ryby, data (2012 est.), a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Indie 9,9% Irán 8,9 %, Japonsko 8,8%, Švýcarsko 8,5%, Omán 5,4%, Čína 5,1% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje a dopravní prostředky, chemikálie, potraviny a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 7,4%, USA 6,9%, Indie 6,8%, Německo 4,4% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Spojené arabské emiráty a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $68,200 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 19.5% (2003 odhad).


Mapa Spojené arabské emirátyZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet