Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Spojené státy americké

Atlas světa: Spojené státy americké. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Spojené státy americké.

Domů - Severní Amerika - Spojené státy americké

Informace - Spojené státy americké

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Spojené státy americké. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Spojené státy americké. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Spojené státy americké:

Spojené státy americké - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Spojené státy americké? Začněme tímto: Britské americké kolonie se v roce 1776 rozpadly s mateřskou zemí a byly uznány jako nový národ Spojených států amerických po pařížské smlouvě v roce 1783. Během 19. a 20. století bylo do původních 13 zemí přidáno 37 nových států rozšířil se přes severoamerický kontinent a získal řadu zámořských statků. Dvě nejvíce traumatizující zkušenosti v dějinách národa byly občanská válka (1861-65), v níž severní unie států porazila secesní konfederaci 11 jižních otrockých států a Velkou hospodářskou krizi třicátých let, hospodářský útlum, během kterého čtvrtina pracovní síly ztratila své zaměstnání. Vítězství v první a druhé světové válce a konec studené války v roce 1991 zůstávají USA nejsilnějším národním státem na světě. Od konce druhé světové války,

Geografie - Spojené státy americké

Kde je na světě Spojené státy americké? Umístění této země je Severní Amerika, hraničící jak s severním Atlantickým oceánem, tak s Severním Tichým oceánem, mezi Kanadou a Mexikem. Spojené státy americké má celkovou plochu 9,833,517 km2, z čehož 9,147,593 km2 je země. Jedná se o jednu z největších zemí světa. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: obrovské centrální roviny Rocky Mountains , pohoří na západě, kopců a nízkých hor na východě; drsné hory a široké údolí řeky na Aljašce; robustní sopečná topografie na Havaji. Nejnižší bod země Spojené státy americké je Údolí smrti -86 m (nejnižší bod severní Ameriky), nejvyšší bod Denali (Mount McKinley) 6,190 m (nejvyšší bod v Severní Americe). A klima je převážně mírný, ale tropický na Havaji a na Floridě, arktický na Aljašce, pláně západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu; nízké zimní teploty na severozápadě jsou příležitostně zlepšovány v lednu a únoru teplými chinookovými větry z východních svahů.


Obyvatelé - Spojené státy americké

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Spojené státy americké. Počet obyvatel je: 326,625,791 (7/2017 odhad). Takže tato země patří mezi nejlidnatější na světě. Kdo tady žije? Bílá 72,4%, černý 12,6%, asijské 4,8%, indiánské a Aljaška domorodec 0,9%, nativní Havajská a jiné Pacific Islander 0,2%, ostatní 6,2%, dva nebo více závodů 2,9% (2010 odhad). Jaké jsou tu požívané jazyky? Spojené státy americké hovoří jazyky English 79%, španělský 13%, jiný indoevropský 3,7%, asijský a tichomořský ostrov 3,4%, ostatní 1% (2015 est.). A náboženství: Protestant 46,5%, římský katolík 20,8%, židovský 1,9%, mormon 1,6% , Muslimský 0,9%, svědky Jehovova 0,8%, buddhisté 0,7%, hinduisté 0,7%, ostatní 1,8%, nezaměstnaní 22,8%, nevědí / odmítli 0,6% (2014 est.). Kolik let je tady lidem? 38.1 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 80 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: velké městské seskupení se rozkládají po celé východní polovině USA (zvláště oblast Velkých jezer, severovýchod, východ a jihovýchod) a státy západní vrstvy; hornaté oblasti, především skalnaté hory a Appalachian chain, pouště na jihozápadě, husté boreální lesy v extrémním severu a centrální prarie státy jsou méně hustě obydlené; Aljašská populace je soustředěna podél jižního pobřeží - se zvláštním důrazem na město Anchorage - a Havaj je soustředěna na ostrově Oahu. Hlavní městské oblasti v zemi Spojené státy americké jsou: New York-Newark 18,593 milionu; Los Angeles-Long Beach-Santa Ana 12,31 milionu; Chicago 8,745 milionu; Miami 5,817 milionu; Dallas-Fort Worth 5,703 milionu; Washington, DC (hlavní město) 4.955 milionů (2015).

Vláda a ekonomika - Spojené státy americké

Hlavní město země Spojené státy americké je Washington, DC a typ vlády ústavní federální republika. Podívejme se na administrativní členění - 50 států a 1 okres; Alabama, Aljaška, Arizona, Arkansas, Kalifornie, Colorado, Connecticut, Delaware, okres Columbia, Florida, Gruzie, Havaj, Idaho, Illinois, Indiana Iowa Kansas Kentucky Louisiana Maine Maryland Massachusetts Michigan Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, New Jersey, Nové Mexiko, New York, Severní Karolína, Severní Dakota, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pennsylvania, Jižní Dakota, Tennessee, Texas , Vermont, Virginie, Washington, Západní Virginie, Wisconsin, Wyoming. Pokud jde o ekonomiku, Spojené státy americké má tyto důležité průmyslové produkty: vysoce diverzifikované, světový špičkový inovační technik, druhá největší průmyslová produkce na světě; ropa, ocel, motorová vozidla, letecký průmysl, telekomunikace, chemikálie, elektroniky, potravinářský průmysl, spotřební zboží, řezivo, výtěžek. Důležité zemědělské produkty jsou Pšenice, kukuřice, jiných zrn, ovoce, zelenina, bavlna; hovězí, vepřové, drůbeží, mléčné výrobky; Ryba; lesní produkty. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou zemědělské produkty (sója, ovoce, obilí) 9,2%, průmyslové dodávky (organické chemické látky) 26,8 (v roce 2008) a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Kanada 18,3%, Mexiko 15,9%, Čína 8%, Japonsko 4,4% , spotřební zboží (automobily, léky), kapitálové zboží (tranzistory, letadla, (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou (spotřební zboží 31,8%) (automobily, oděvy, léky, nábytek), průmyslové dodávky 32,9% (ropa 8,2%), investiční zboží 30,4% (počítače, telekomunikační zařízení, součásti motorových vozidel, , hračky) (v roce 2008) a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 21,1%, Mexiko 13,4%, Kanada 12,7%, Japonsko 6%, Německo 5,2% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Spojené státy americké a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $59,500 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 15.1% (2010 odhad).


Mapa Spojené státy americkéZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí