Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Svatý Vincenc a Grenadiny

Atlas světa: Svatý Vincenc a Grenadiny. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Svatý Vincenc a Grenadiny.

Domů - Střední Amerika - Svatý Vincenc a Grenadiny

Informace - Svatý Vincenc a Grenadiny

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Svatý Vincenc a Grenadiny. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Svatý Vincenc a Grenadiny. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Svatý Vincenc a Grenadiny:

Svatý Vincenc a Grenadiny - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Svatý Vincenc a Grenadiny? Začněme tímto: Odolnost domácími Caribsmi zabránila kolonizaci na Saint Vincent do roku 1719. ve Velké Británii pro většinu 18. století, ostrov byl postoupen k druhému v 1783. Mezi 1960 a 1962, svatý Vincent a Grenadines byl samostatný administrativní jednotkou Federace západní Indie. Autonomie byla udělena v roce 1969 a nezávislost v roce 1979.

Geografie - Svatý Vincenc a Grenadiny

Kde je na světě Svatý Vincenc a Grenadiny? Umístění této země je Caribbean, ostrovy mezi Karibské moře a severní Atlantský oceán, severně od Trinidadu a Tobaga. Svatý Vincenc a Grenadiny má celkovou plochu 389 km2 (Saint Vincent 344 km2), z čehož 389 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: vulkanické, hornaté. Nejnižší bod země Svatý Vincenc a Grenadiny je Karibské moře 0 m, nejvyšší bod La Soufriere 1234 m. A klima je tropických; malé sezónní změny teploty; deštivé období (květen až listopad).


Obyvatelé - Svatý Vincenc a Grenadiny

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Svatý Vincenc a Grenadiny. Počet obyvatel je: 102,089 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? černá 66%, smíšená 19% Východní indický 6%, evropský 4%, Carib Amerindian 2%, jiný 3%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Svatý Vincenc a Grenadiny hovoří jazyky anglicky, francouzský patois. A náboženství: Protestant 75% (anglikánský 47%, metodista 28%), římský katolík 13%, jiný (zahrnuje hinduisty, adventisté sedmého dne, Protestant) 12%. Kolik let je tady lidem? 33.6 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 75.5 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina obyvatelstva je soustředěna v okolí hlavního města Kingstownu. Hlavní městské oblasti v zemi Svatý Vincenc a Grenadiny jsou: (hlavního města) 27,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Svatý Vincenc a Grenadiny

Hlavní město země Svatý Vincenc a Grenadiny je Kingstown a typ vlády Parlamentní demokracie (dům shromáždění) konstituční monarchie; království Commonwealthu. Podívejme se na administrativní členění - 6 farnosti; Charlotte, Grenadiny, Saint Andrew, Saint David, Saint George, Saint Patrick. Pokud jde o ekonomiku, Svatý Vincenc a Grenadiny má tyto důležité průmyslové produkty: turistika; zpracování potravin, cement, nábytek, oblečení, škrob. Důležité zemědělské produkty jsou Banány, kokosové ořechy, koření; malé množství skotu, ovcí, prasat, koz; rybářská. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou banány, eddoes a dasheen (taro), škrobu bramborové; tenisové rakety a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Barbados 18,3%, Svatá Lucie 17,6%, Antigua a Barbuda 14,8%, Trinidad a Tobago 12,3%, Dominika 9,5%, Svatý Kryštof a Nevis 7,3%, Grenada 5,9% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, stroje a zařízení, hnojiv, minerálů a paliv a nejdůležitější importní partneři jsou US 44%, Trinidad a Tobago 14,1%, Spojené království 6,5%, Francie 4,8% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Svatý Vincenc a Grenadiny a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $11,600 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa Svatý Vincenc a GrenadinyZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí