Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Švédsko

Atlas světa: Švédsko. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Švédsko.

Domů - Evropa - Švédsko

Informace - Švédsko

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Švédsko. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Švédsko. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Švédsko:

Švédsko - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Švédsko? Začněme tímto: Vojenská síla během 17. století, Švédsko se neúčastnilo žádné války po dvě staletí. V obou světových válkách se zachovala ozbrojená neutralita. Švédský dlouhodobě úspěšný ekonomický vzorec kapitalistického systému, který se mísil s podstatnými sociálními prvky, byl v 90. letech zpochybněn vysokou nezaměstnaností a v letech 2000-02 a 2009 globálním hospodářským poklesem, avšak fiskální kázeň v posledních několika letech umožnila, hospodářské rozdíly. Švédsko vstoupilo do EU v roce 1995, ale veřejnost odmítla zavedení eura v roce 2003 v referendu.

Geografie - Švédsko

Kde je na světě Švédsko? Umístění této země je Severní Evropa, hraničící s Baltským mořem, Botnickým zálivem, Kattegatem a Skagerrakem, mezi Finskem a Norskem. Švédsko má celkovou plochu 450,295 km2, z čehož 410,335 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: většinou ploché nebo jemně valící se nížiny; hory v západní. Nejnižší bod země Švédsko je rekultivované zátoky jezera Hammarsjon, v blízkosti Kristianstad -2,4 m, nejvyšší bod Kebnekaise 2.111 m. A klima je mírné na jihu s chladnými, zataženými zimami a chladnými, částečně zataženými léty; subarctic v severní.


Obyvatelé - Švédsko

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Švédsko. Počet obyvatel je: 9,960,487 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? domorodá populace: Švédové s finskými a samiskými menšinami; nejvíce obyčejných zemí původu mezi přistěhovalci: Finsko, Sýrie, Irák, Polsko, Írán. Jaké jsou tu požívané jazyky? Švédsko hovoří jazyky Švédština (oficiální). A náboženství: Švédska (luteránská) 63%, ostatní (zahrnuje římský katolík, pravoslavné, baptistické, muslimské, židovské a buddhistické) 17% 2016 est.). Kolik let je tady lidem? 41.2 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 82.1 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina Švédů žije na jihu, kde je klima mírnější a je lepší spojení s evropskou pevninou; populační skupiny se nacházejí po celé pobřeží Baltského moře na východě; vnitřní části severu zůstávají řídce osídleny. Hlavní městské oblasti v zemi Švédsko jsou: Stockholm (hlavní město) 1,486 milionů (2015).

Vláda a ekonomika - Švédsko

Hlavní město země Švédsko je Stockholm a typ vlády parlamentní ústavní monarchie. Podívejme se na administrativní členění - 21 krajů (lan, singulární a množné číslo); Blekinge, Dalarna, Gavleborg, Gotland, Halland, Jamtland, Jonkoping, Kalmar, Kronoberg, Norrbotten, Orebro, Ostergotland, Skane, Sodermanland, Stockholm, Uppsala, Varmland, Vasterbotten, Vasternorrland, Vastmanland, Vastra Gotaland. Pokud jde o ekonomiku, Švédsko má tyto důležité průmyslové produkty: železo a ocel, přesné zařízení (ložiska, rozhlasové a telefonní části, zbraně), dřevěná buničina a výrobky z papíru, zpracované potraviny, motorová vozidla. Důležité zemědělské produkty jsou ječmene, pšenice, cukrové řepy; maso, mléko. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou strojní zařízení 35%, motorová vozidla, papírenské výrobky, buničina a dřevo, výrobky ze železa a oceli, chemické látky (v roce 2012) a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Německo 10,6%, Norsko 10,4%, USA 7,3%, Dánsko 7%, Finsko 6,8%, Velká Británie 6% 5,4%, Belgie 4,7%, Francie 4,4% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje, ropa a ropné produkty, chemikálie, motorová vozidla, železo a ocel; potraviny, oděvy a nejdůležitější importní partneři jsou Německo 18,8%, Nizozemsko 8,2%, Norsko 7,8%, Dánsko 7,6%, Čína 5,6%, Spojené království 5,2%, Belgie 4,6%, Finsko 4,5%, Francie 4,1%. Jakým bohatstvím oplývá Švédsko a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $51,300 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 15% (2014 odhad).


Mapa ŠvédskoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí


Tweet