Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Švýcarsko

Atlas světa: Švýcarsko. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Švýcarsko.

Domů - Evropa - Švýcarsko

Informace - Švýcarsko

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Švýcarsko. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Švýcarsko. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Švýcarsko:

Švýcarsko - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Švýcarsko? Začněme tímto: Švýcarská konfederace byla založena v roce 1291 jako obranná aliance mezi třemi kantony. V dalších letech se do původních tří míst přidaly další lokality. Švýcarská konfederace zajistila svou nezávislost od Svaté římské říše v roce 1499. Ústava z roku 1848, později upravená v roce 1874, nahradila konfederaci centralizovanou federální vládou. Svrchovanost a neutralita Švýcarska byla již dlouho oceněna hlavními evropskými mocnostmi a země nebyla zapojena do jedné ze dvou světových válek. Politická a hospodářská integrace Evropy v uplynulém půl století a role Švýcarska v mnoha organizacích OSN a mezinárodních organizacích posílila vztahy Švýcarska se svými sousedy. Země se však oficiálně nestala členem OSN až do roku 2002.

Geografie - Švýcarsko

Kde je na světě Švýcarsko? Umístění této země je Střední Evropa, východně od Francie, severně od Itálie. Švýcarsko má celkovou plochu 41,277 km2, z čehož 39,997 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: většinou horami (jižní Alpy, Jura na severozápadě) s centrální plošinou kopců, rovin a velkých jezer. Nejnižší bod země Švýcarsko je Jezero Maggiore 195 m, nejvyšší bod Dufourspitze 4,634 m. A klima je , ale mění se nadmořská výška; studená, zatažená, deštivá / zasněžená zima; chladné až teplé, zamračené, vlhké léto s občasnými přeháňkami,.


Obyvatelé - Švýcarsko

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Švýcarsko. Počet obyvatel je: 8,236,303 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? němčina 65%, francouzština 18%, italština 10%, Romansch 1%, ostatní 6%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Švýcarsko hovoří jazyky Německý (nebo švýcarský) 63%, francouzský (oficiální) 22,7%, italský (oficiální) 8,1%, anglický 4,9%, portugalský 3,7%, albánský 3%, srbsko-chorvatský 2.4% oficiální) 0,5%, jiný 7,1%. A náboženství: římskokatolický 37,3%, protestant 24,9%, jiný křesťan 5,8%, muslim 5,1%, jiný 1,4%, židovský 0,2%, žádný 23,9%, nespecifikováno 1,3% (2015 est.). Kolik let je tady lidem? 42.4 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 82.6 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Rozložení populace odpovídá nadmořské výšce se severní a západní oblastí mnohem více obydlených; vyšší alpy jižního limitu vyrovnání. Hlavní městské oblasti v zemi Švýcarsko jsou: Curychu 1,246 milionu; BERN (hlavní město) 358,000 (2015).

Vláda a ekonomika - Švýcarsko

Hlavní město země Švýcarsko je Bern a typ vlády Federální republika (formálně konfederace). Podívejme se na administrativní členění - 26 kantonů (kantony, singulární - kanton ve francouzštině, kantony, singulární - kanton v italštině, Kantone, singulární - kanton v němčině); Aargau, Appenzell Ausserrhoden, Appenzell Innerrhoden, Basilej-Landschaft, Basel-Stadt, Berlín / Bern, Fribourg / Freiburg, Ženeva, Glarus, Graubünden / Grigioni / Grischun, Jura, Luzern, Neuchatel, Schwyz , Solothurn, Thurgau, Ticino, Uri, Valais / Wallis, Vaud, Zug, Zuerich. Pokud jde o ekonomiku, Švýcarsko má tyto důležité průmyslové produkty: strojní zařízení, chemikálie, hodinky, textil, přesné přístroje, cestovní ruch, bankovnictví, pojištění, léčiva. Důležité zemědělské produkty jsou zrna, ovoce, zelenina; maso, vejce, mléčné výrobky. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou strojní zařízení, chemikálie, kovy, hodinky, zemědělské produkty a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Německo 14,4%, v USA o 12,1%, Velká Británie 10,7%, Čína 9%, Hong Kong 6,1%, Francie 5,8%, Itálie 4,9%, Indie 4,8% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou stroje, chemikálie, vozidla , kovy; zemědělství, textilie a nejdůležitější importní partneři jsou Německo 19,4%, USA 9%, Itálie 7,4%, Spojené království 7,1%, Spojené arabské emiráty 6,2%, Francie 6,1%, Čína 4,7% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Švýcarsko a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $61,400 (2017 odhad). To znamená, že tady lidé jsou v průměru bohatí. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 6.6% (2014 odhad).


Mapa ŠvýcarskoZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí