Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Tanzanie

Atlas světa: Tanzanie. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Tanzanie.

Domů - Afrika - Tanzanie

Informace - Tanzanie

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Tanzanie. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Tanzanie. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Tanzanie:

Tanzanie - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Tanzanie? Začněme tímto: Krátce po dosažení nezávislosti z Británie na počátku 60. let se Tanganyika a Zanzibar spojily, Tanzanská sjednocená republika v roce 1964. Pravidlo jedné strany skončilo v roce 1995 prvními demokratickými volbami, které se konaly v zemi od sedmdesátých let. Zanzibarův polo-autonomní status a lidová opozice vedly od roku 1995 ke čtyřem sporným volbám, které vládnoucí strana vyhrál i přes mezinárodní nároky pozorovatelů na hlasování o nesrovnalostech.

Geografie - Tanzanie

Kde je na světě Tanzanie? Umístění této země je Východní Afrika sousedí s Indickým oceánem mezi Keňou a Mosambikem. Tanzanie má celkovou plochu 947,300 km2, z čehož 885,800 km2 je země. Takže to je docela velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: oblastech podél pobřeží; centrální plošina; severní a jižní vysočina. Nejnižší bod země Tanzanie je Indický oceán 0 m, nejvyšší bod Kilimandžáro 5,895 m (nejvyšší bod v Africe). A klima je liší se od tropického podél pobřeží k mírnému v horských.


Obyvatelé - Tanzanie

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Tanzanie. Počet obyvatel je: 53,950,935. Tak tady žije spousta lidí. Kdo tady žije? pevniny - Afričan 99% (z toho 95% Bantu se skládá z více než 130 kmenů), dalších 1% , Evropské a arabské); Zanzibar - arabský, africký, smíšený arabský a africký. Jaké jsou tu požívané jazyky? Tanzanie hovoří jazyky Kiswahili nebo Svahilština (oficiální), Kiunguja (název pro Svahilština v Zanzibaru), angličtinu (oficiální, primární jazyk obchodu, administrativy a vysokoškolské vzdělání), arabština (široce mluvená v Zanzibaru), mnoho místních jazyků. A náboženství: Křesťan 61.4%, Muslim 35.2% , lidové náboženství 1,8%, jiné 0,2%, nezařazené 1,4%. Kolik let je tady lidem? 17.7 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 62.6 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: největší a nejlidnatější východoafrická země; populační rozložení je extrémně nerovnoměrné, avšak v severní polovině země a podél východního pobřeží se vyskytují větší skupiny obyvatelstva. Hlavní městské oblasti v zemi Tanzanie jsou: DAR ES Salaam (kapitál) 5,166 milionu; Mwanza 838,000 (2015).

Vláda a ekonomika - Tanzanie

Hlavní město země Tanzanie je Dodoma (legislativní kapitál), Dar es Salaam (správní kapitál); poznámka - Dodoma byl jmenován národním kapitálem v roce 1996 a slouží jako místo setkání pro národní shromáždění; Dar es Salaam zůstává de facto hlavním městem, největším městem a obchodním centrem země, místy výkonných poboček a diplomatických zastoupení; vláda tvrdí, že do roku 2020 dokončí převod výkonné moci na společnost Dodoma a typ vlády prezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 30 regionů; Arusha, Dar es Salaam, Dodoma, Geita, Iringa, Kagera, Kaskazini Pemba (Pemba sever), Kaskazini Unguja (Zanzibar sever), Katavi, Kigoma, Kilimanjaro, Kusini Unguja Linka, Manyara, Mara, Mbeya, Mjini Magharibi (Zanzibar městská / západní), Morogoro, Mtwara, Mwanza, Njombe, Pwani, Rukwa, Ruvuma, Shinyanga, Simiyu, Singida, Tábora, Tanga. Pokud jde o ekonomiku, Tanzanie má tyto důležité průmyslové produkty: zemědělské zpracování (cukr, pivo, cigarety, sisalové motouzy); těžba (diamanty, zlato a železo), sůl, uhličitan sodný; cement, rafinace ropy, boty, oděvy, výrobky z dřeva, oplodnění. Důležité zemědělské produkty jsou káva, sisal, čaj, bavlna, pyrethrum (insekticid vyrobený z chryzantém), kešu ořechy, tabák, hřebíček, kukuřice, pšenice, maniok, tapioka, banány, ovoce; dobytek, ovce, kozy. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou zlato, káva, kešu ořechy, výroba, bavlna a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou Švýcarsko 15,1%, Indie 13,8%, Jižní Afrika 12.4% , Demokratická republika Kongo 5,7%, Belgie 5,6% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou spotřební zboží, strojní zařízení a dopravní prostředky, průmyslová surovina, ropa a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 20,7%, Indie 18,1%, Spojené arabské emiráty 7,5%, Jihoafrická republika 6%, Japonsko 4,7% 2016). Jakým bohatstvím oplývá Tanzanie a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $3,300 (2017 odhad). Toto je velmi malé číslo. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 22.8% (2015 odhad).


Mapa TanzanieZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí