Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Uruguaj

Atlas sveta: Uruguaj. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Uruguaj.


Informácie - Uruguaj

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Uruguaj. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Uruguaj. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Uruguaj tu:

Uruguaj - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Uruguaj? Začnime týmto: Montevideo, založené španielčinou v roku 1726 ako vojenská pevnosť, čoskoro využilo prírodný prístav, aby sa stalo dôležitým obchodným centrom. Argumentovaný Argentínou, ale pripojený Brazíliou v roku 1821, Uruguaj vyhlásil svoju nezávislosť štyri roky neskôr a zabezpečil svoju slobodu v roku 1828 po trojročnom boji. Správy prezidenta Josého Batlela na začiatku 20. storočia spustili rozsiahle politické, sociálne a hospodárske reformy, ktoré zaviedli statistskú tradíciu. Násilné marxistická mestskej partizánske hnutie pomenovaný Tupamaros, ktorý sa začal v druhej polovici 1960, viedol Uruguaj prezident postúpiť kontrolu nad vládou do armády v roku 1973. Podľa yearend, že rebeli bola rozdrvená, ale armáda pokračovala v rozširovaní svoje postavenie nad vláda. Občianske pravidlo bolo obnovené v roku 1985. V roku 2004, ľavicová stredná koalícia Frente Amplio získala národné voľby, ktoré ukončili 170 rokov politickej kontroly, ktoré predtým mali strany Colorado a National (Blanco). Uruguajské politické a pracovné podmienky patria medzi najsvätejšie na kontinente.

Geografia - Uruguaj

Kde na svete je Uruguaj? Umiestnenie tejto krajiny je Južná Južná Amerika, hraničiaca s južným Atlantickým oceánom, medzi Argentínou a Brazíliou. Celková plocha krajiny Uruguaj je 176,215 km2, z čoho 175,015 km2 je zem. Takže to nie je veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: väčšinou valcovanie pláne a nízke kopce; úrodná pobrežná nížina. Uruguaj má najnižší bod Atlantický oceán 0 m, najvyšší bod Cerro Catedral 514 m. Podnebie je teplou mierou ; mraziace teploty takmer neznáme.


Obyvatelia - Uruguaj

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Uruguaj. To číslo je: 3,360,148 (7/2017 odhad). Takže toto nie je krajina s príliš mnohýmy ľudmi. Kto žije tu? biely 88%, mestizo 8%, čierny 4%, americký (prakticky neexistujúci). Aké sú jazyky v krajine Uruguaj? Španielčina (úradný), Portuñol, Brazilero (portugalsko-španielska mix na brazílskej hranici). A náboženstvá: rímsky katolík 47,1%, non-katolícki kresťania 11,1%, bez vyznania 23,2%, židovský 0,3%, ateista alebo agnostik 17,2%, ostatní 1,1% (2006 est .). Koľko rokov je ľudom v priemere? 35 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 77.4 rok. Kde ľudia žijú v krajine Uruguaj? Tu: Väčšina obyvateľov krajiny žije v južnej polovici krajiny; približne 80% obyvateľstva je mestské, žije v mestách; takmer polovica obyvateľov žije v okolí hlavného mesta Montevideo. Hlavné mestské oblasti krajiny Uruguaj sú: Montevideo (kapitál) 1707000 (2015).

Vláda a hospodárstvo - Uruguaj

Hlavné mesto krajiny Uruguaj je Montevideo a typ vlády prezidentská republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 19 oddelení (departamentos, singular - departamento); Artigas, Canelones, Cerro Largo, Colonia, Durazno, Flores, Florida, Lavalleja, Maldonado, Montevideo, Paysandu, Rio Negro, Rivera, Rocha, Salto, San Jose, Soriano, Tacuarembo, Treinta y Tres. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Uruguaj, dôležité priemyselné produkty sú spracovanie potravín, elektrických zariadení, dopravné zariadenia, ropné produkty, textil, chemikálie, nápoje. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Celulóza, hovädzie mäso, sójové bôby, ryža, pšenica; mliečne výrobky; ryby; drevo, tabak, víno. Najdôležitejšie vývozné komodity sú hovädzie mäso, sójové bôby, celulóza, ryža, pšenica, drevo, mliečne výrobky, vlna a najdôležitejšími exportnými partnermi sú Brazília 16,4%, Čína 12,2%, USA 6,2%, Argentína 5% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú rafinovaný olej, ropa, osobné a iné dopravné prostriedky, časti vozidiel, mobilné telefóny a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Čína 18,8%, Brazília 17,9%, Argentína 13,3%, USA 6,9%, Nemecko 4,7%. Ako bohatá je krajina Uruguaj a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $22,400 (2017 odhad). To znamená, že životná úroveň je tu dobrá. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 9.7% (2015 odhad).


Mapa - UruguajE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia