Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Uruguay

Atlas světa: Uruguay. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Uruguay.


Informace - Uruguay

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Uruguay. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Uruguay. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Uruguay:

Uruguay - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Uruguay? Začněme tímto: Montevideo, založené španělsky v roce 1726 jako vojenská pevnost, brzy využilo svého přírodního přístavu, aby se stalo důležitým obchodním centrem. Argumentoval Argentina, ale připojil ji Brazílii v roce 1821, Uruguay vyhlásil jeho nezávislost o čtyři roky později a zajistil svobodu v roce 1828 po tříletém boji. Administrativy prezidenta José Batlleho na počátku 20. století zahájily rozsáhlé politické, sociální a ekonomické reformy, které zavedly statistskou tradici. Násilné marxistické městské partyzánské hnutí nazvané Tupamaros, které bylo zahájeno koncem šedesátých let, vedlo uruguayského prezidenta, aby v roce 1973 odstoupil od kontroly nad vládou armádě. Do konce léta byli povstalci rozdrceni, ale armáda pokračovala v rozšiřování svého vlivu vláda. Občanské pravidlo bylo obnoveno v roce 1985. V roce 2004, levicová koalice Frente Amplio vyhrála národní volby, které účinně ukončily 170 let politické kontroly, kterou předtím vlastnili strany Colorado a National (Blanco). Uruguayské politické a pracovní podmínky patří mezi nejvzdálenější na kontinentu.

Geografie - Uruguay

Kde je na světě Uruguay? Umístění této země je Jižní jižní Amerika, hraničící s jižním Atlantským oceánem, mezi Argentinou a Brazílií. Uruguay má celkovou plochu 176,215 km2, z čehož 175,015 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: většinou válcované pláně a nízkopodlažní oblasti; úrodná pobřežní nížina. Nejnižší bod země Uruguay je Atlantský oceán 0 m, nejvyšší bod Cerro Catedral 514 m. A klima je teplé mírné; mrznoucí teploty téměř neznámé,.


Obyvatelé - Uruguay

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Uruguay. Počet obyvatel je: 3,360,148 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? bílý 88%, mestizo 8%, černý 4%, americký (prakticky neexistující). Jaké jsou tu požívané jazyky? Uruguay hovoří jazyky Portugalský, brazilský (portugalsko-španělský mix na brazilské hranici). A náboženství: římský katolík 47,1%, katolický křesťan 11,1%, nondenominační 23,2%, židovský 0,3%, ateista nebo agnostik 17,2%, jiný 1,1% .). Kolik let je tady lidem? 35 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 77.4 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: Většina obyvatel země žije v jižní polovině země; přibližně 80% obyvatelstva je městské, žije ve městech; téměř polovina obyvatel žije v hlavním městě Montevideu. Hlavní městské oblasti v zemi Uruguay jsou: Montevideo a hlavním městě Montevideo (kapitál) 1,707 milionu (2015).

Vláda a ekonomika - Uruguay

Hlavní město země Uruguay je Montevideo a typ vlády prezidentské republiky. Podívejme se na administrativní členění - 19 oddělení (departamentos, singular - departamento); Artigas, Canelones, Cerro Largo, Colonia, Durazno, Flores, Florida, Lavalleja, Maldonado, Montevideo, Paysandu, Rio Negro, Rivera, Rocha, Salto, San Jose, Soriano, Tacuarembo, Treinta y Tres. Pokud jde o ekonomiku, Uruguay má tyto důležité průmyslové produkty: potravinářská výroba, elektrotechnická zařízení, dopravní prostředky, ropné produkty, textil, 12,2%, USA 6,2%, Argentina 5% (2016). Důležité zemědělské produkty jsou Celulóza, hovězí maso, sója, rýže, pšenice; mléčné výrobky; Ryba; dřevo, mléčné výrobky, vlna Brazílie 16,4%, Čína 9,7% (2015 est.) hovězí maso, sója, celulóza, rýže , tabák, víno. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou . Nejdůležitější importní komodity jsou rafinovaný olej, ropa, osobní a ostatní dopravní prostředky, části vozidel, mobilní telefony a nejdůležitější importní partneři jsou Čína 18,8%, Brazílie 17,9%, Argentina 13,3%, USA 6,9%, Německo 4,7% (2016). Jakým bohatstvím oplývá Uruguay a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $22,400 (2017 odhad). To znamená, že životní úroveň je zde dobrá. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 9.7% (2015 odhad).


Mapa UruguayZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí